Avrupa Gezilerini Kolaylaştıracak ve Tasarruf Sağlayabilecek Linkler.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,431
Ynt: Avrupa Gezilerini Kolaylaştıracak Ve Tasarruf Sağlayabilecek Linkler.

İyi geziler sizlere... ;)

Etiketler

Hüseyin Bey, İspanya Comillas'da da böyle bir mezarlık var. Kat kat olması oldukça ilginç. :eek:

PB024380

PB024382

PB024384

Merhabalar, Hüseyin bey, bizde aynisini yapiyoruz,Avrupadaki Mezarliklar Park yerleri gibi,Mezarlik lar bakimli olunca ürperti vermiyor. Bütün gün gezdikten sonra aksam o kadar sorun olmuyor. Kiliselerin parklarida iyi oralardada konaklamak rahat ve Su ihtiyacini da rahatlikla görülebiliyor. Spor salonlari da oralardada büyük park yerleri var. Yeni nesil Navigasyonlar Park yerlerinin sehir icine yakinligini ve ne kadar Araclik Park yeri oldugunu gösteriyor böyle oluncada Sehir merkezine girip Park yeri aramaktan da kurtulmus oluyorsunuz.

Selamlar.

Sayın Nrş,
Ferhat Bey,
Ercan Bey,

Paylaşımlar için çok teşekkürler.

Hüseyin bey, paylaşımlarınızı ilgiyle okuyorum.2015 haziran ayında Güney Almanya'da uzunca bir karavan tatili planlıyoruz.Verdiğiniz linkler çok işimize yarayacak.Benim size sormak istediğim şey yurtdışında internet kullanımı ile ilgili.Mobil cihazlara yüklediğim pek çok uygulama online çalışıyor.Telefonlara ya da tabletlere takılacak sim kartlar ile internet kullanımı maliyetleri yüksek midir.? Hangi operatör tercih edilmeli. ?
Şimdiden teşekkürler.

Serhat Bey, Almanya ve diğer Avrupa ülkelerindeki gezilerimizde hep laptop veya netbook kullanıyoruz. Gerekli hazır sim kartını gezdiğimiz ülkelerden satın alırız. Telefon ve tabletler için sim kartını da gezilen ülkeden almak en ucuz çözüm şekli. Tabi sim karte aldığımız ülkede bir süre kalıyorsak. Ben kendime sınır olarak iki haftayı koydum.
Aşağıdaki linkte bir çok ülkedeki sim kartlarının fiyatlarını ve firmaların isimlerini görmek mümkün. Listede Almanya yok. Almanya da internet için bir aylık hazır sim kartının fiyatı 15 €‘ dan başlar. Yarın Münih‘ teyim. Sim kartı satılan yerlerden bilgi toplamak istiyorum. Yarın size Almanya‘ daki sim kartları hakkında daha detaylı bilgi verebilirim.
http://www.billiger-telefonieren.de/mobiles-internet-ausland/

Aşağıdaki linkte bir çok ülkedeki sim kartlarının fiyatlarını ve firmaların isimlerini görmek mümkün. Listede Almanya yok.

Sevgili Hüseyin, sanırım bir nokta belki gözünden kaçmış olmalı ?
Gönderdiğin linkteki adresler, Almanya'dan diğer ülkeler için tedarik edilebilecek internet SİM kartları ile ilgili. Bunlar ya o kartları getirtip Almanya'da satıyorlar yada roaming özellikli hazır kartları piyasaya sürüyorlar.
Tabiatiyle o ülkelerden doğrudan alınacaklara göre daha pahalılar. En uygunu dil sorunu yoksa o ülkelerden almak.
Benim uyguladığım bir yöntem de gitmeden önce ülkelerin almanca yada ingilizce forumlarından bilgi toplamak şeklinde.

Sevgili Mesut ikazın için teşekkürler. Ikimizde %50 haklıyız :D
http://www.billiger-telefonieren.de/mobiles-internet-ausland/

Verdiğim linkte aşağıdaki başlık altındaki listede, adıgeçen ülkelerde tavsiye edilen mobil internet sunucuları var. Yani ikimizinde tavsiye ettiği.
„ Empfehlenswerte Anbieter für mobiles Internet im Ausland“

Aşağıdaki başlıkta verilen liste, Almanya’daki internet sunucularının diğer Eu ülkeleri için verdikleri sim kartları var (Sanıyorum sadece kendi müşterilerine). Bu çözüm pahalı.
„Mobiles Internet im Ausland: Die Optionen der Netzbetreiber“

Biz genellikle, internet gereksinimi için gittiğimiz ülkenin SIM kartını satın alıyoruz. Gittiğimiz bir şehirde birkaç telekom bayisinden fiyat alıp karar veriyoruz. 1GB civarı 10-15€'ya bulunuyor. Aldığınız kart ile yurt dışını (Türkiye'yi) aramak genellikle pahalı oluyor ve önceden yüklü olan köntörleri kısa zamanda tüketiyorsunuz. Kullanmakta olduğumuz Türkiye kartını da basit bir telefonda kullanıyoruz. Vodafone için Pasaport özelliği de günlük 10TL gibi ek maliyetle Türkiye fiyatıyla görüşme yapmınızı sağlıyordu. Halen devam ediyor mu bilmiyorum.

Değerli paylaşımlarınız için çok teşekkürler.

Almanya‘ da internet için hazır kartı bir çok yerden temin etmek mümkün. Lidl, Aldi ve Tschibo gibi yerlerden sim karte temin etmenin kolay tarafı, bunlar özellikle Aldi ve Lidl, hemen her yerleşim yerinde hep yolumuz üzerindedirler. 4-5 GB hazır kartın aylık ücreti 15 €. Kartı satın alırken bir defalığına nekadar ücret istiyorlar bilmiyorum. Bu marketlerden alınan hazır kartları açtırırken biraz Almanca bilmek gerekir.

Dün Münih‘ te Telefon ve sim kartı satan bir yerle konuştum. Burası Türklere ait. Bana Ayyıldız sim kartını tavsiye ettiler. Kartı kendileri satıyorlar ve kartın açılmasında da yardımcı oluyorlar. Bu hazır kart 100 MB – 5 GB arasında değişiyor ve ücreti, 5€-19,90€ arasında. Kart için bir defalığına ayrıca 15 € alınıyor.

Ekli dosyalar

• Ayyildiz Internet.jpg
    Ayyildiz Internet.jpg
    35.2 KB · Görüntüleme: 318

* Dünyadaki bütün mobil telefon ve internet operatörlerinin web adreslerine, hatta yayın çekim alanı haritalarına, aşağıdaki linkden ulaşabilirsiniz.
http://maps.mobileworldlive.com

* Araca park yeri ararken mesleki bir tecrübemi de kullanırım. Yüksek binaların fazla olduğu mahallelere karavanı parketmem. Daha ziyade bahçe içinde evlerin yoğunlukta olduğu mahalleleri tercih ederim.

Hüseyin'in yukarıdaki tespitini özellikle vurgulamakta yarar var kanımca. Sosyal ortamlarda anonimite arttıkça, otomatikman kanun dışına eğilim de kolaylaşıyor. Bu düşünce esas alınırsa ; aracı herkezin birbirini tanımadığı kalabalık bölgelerde park etme zorunluluğunda, dikkati arttırmakta fayda var. Özellikle uyarılan kuzey İtalya ve güney Fransanın kalabalık otoban benzin ve park yerlerinin adı boşuna çıkmadı. Polisin dediğine göre de ; ortamdaki çok kimse, tuhaf ama artık zamanımızda daha çok dikkat anlamına gelmiyor. :-\

Üstelik böyle yerlerde araçlar, nihai park yerlerine göre, seyahat edenlerin kıymetli mühimatı ile "pişmiş armut" misali, telefonla haberleşen 2-3 kişilik hırsız guruplarının ayağına kadar geliyor. ;)

Hallo Guten tag Herr Akdeniz ich habe eine frage : muss ich mit meinen in der türkei zugelassenen wohnmobil 3.5 Tonnen bei den Gewichts Kontrollstellen in der türkei auch zur Kontrolle rausfahren oder kann ich einfach durchfahren ??? Für eine Antwort wäre ich dankbar reinerdiessner@gmail.com

Hallo Guten tag Herr Akdeniz ich habe eine frage : muss ich mit meinen in der türkei zugelassenen wohnmobil 3.5 Tonnen bei den Gewichts Kontrollstellen in der türkei auch zur Kontrolle rausfahren oder kann ich einfach durchfahren ??? Für eine Antwort wäre ich dankbar reinerdiessner@gmail.com

Hallo Reiner,

ich kenne mich mit der Situation in der Türkei nicht so genau. Es sind Informationen darüber im Forum unter der Überschrift: „Yol Kenarı Denetim Istasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz“ vorhanden.
Yol Kenarı Denetim Istasyonları Hakkında Merak Ettikleriniz

Schöne Grüße nach Mersin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri