Avlakkaya kamp

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan miralayneron Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,796

miralayneron

Ana Kamp
merhaba arkadaşlar;
forumunuza yeni üye oldum ve ilk konumu açıyorum. Eskişehirde kampçılık,doğa yürüyüşü gibi sporlarla uğraşanlar bilir avlakkayayı bende geçen mayıs ayında arkadaşlarımla kamp yaptığım bu eşssiz yeri sizlere tanıtmak istedim.özellikle eskişehir gibi bozkır olan bir coğrafyada hiç bukadar yeşil bir yer göreceğimi sanmıyordum fakat gerçekten gizli bir vadi burası.
yalnız bu eşsiz yerde kampa giderken yanınızda mutlaka içme suyu bulundurmalısınız çünkü dere suyu içilmiyor içen arkadaşkların geceyi yatakta değil malesef tuvalette geçirmek zorunda kalacaklarını hatırlatıyım dedim. bu suyu içemesekte bahar aylarında her yerden fışkıran kaynak sularını içebilirsiniz tıpkı benim yaptığım gibi. malesef son zamanlarda bölgenin aşırı kirlenme sorunu va r bu yüzden avlakkayaya gidecek arkadaşlların üşenmeden çöplerini almalarını rica ediyorum.

birde eğer eskişehir civarında bildiğiniz kamp alanları varsa lütfen söyleyin

ulaşım eskişehir ilçeler terminalinden mihalgazi otobüsleriyle sağlanıyor günde iki sefer sabah ve akşam
mihalgazi otobüs saatleri:

kış saati(okullar açıkken )

eskişehirden: m.gaziden
10:00 08:00
15:00 15:30

arkadaşlar avlakkayaya gidebilmek için taş köprü denen mevkide ineceksiniz şöförler yardımcı oluyor. ulaşım ücreti 5 tl.

aşağıda resimleri paylaşıyorum[attachment=4]

1

1

3

4

5

Etiketler

Ynt: Avlakkaya kamp

içme suyu konusunda tabiki tercih sizin ama ben avlakkayaya 2 kez gittim ikisindede dere suyunu içtim hiçbir sıkıntıyla karsılasmadım.eskişehirdeki yeni güzel kamp alanları hakkındaki sorunun cevabını sabırsızlıkla bekliyorum.tesekkürler

Ynt: Avlakkaya Kamp

yeni bir üye olarak bende birşeyler paylaşmak istedim. geçen hafta eskişehir'de trekking yapabileceğim uygun bir yer ararken duydum avlakkaya'yı. bir hevesle hazırlanıp arabamla yola çıktım, ancak bulmam biraz zor oldu. yerliler dahi bilmiyor avlakkaya diye bir yeri :D

neyse ki bisikletli bir gruba yol sordum biraz tarif ettiler. şans eseri diyeyim, buldum. ipucu vereyim gideceklere: taşköprü(hekimdağ) köyünden sonra mihalgazi yoluna devam edin. bayağı bir devam edin yani. yol yokuş aşagı inmeye başladıktan sonra sağda bir çeşme görürsünüz. üzerinde "çare sarıgül" yazıyordu. :D geçtikten kısa süre sonra bir köprü üzerinden geçeceksiniz. dikkatli olun köprü olduğunu anlamayabilirsiniz. işte o köprünün orada durun varsa araba park edin. sağdan bir yol ayrılıyor. işte orası avlakkaya vadisi. (sanırım yani) zaten oradaki bir tabelaya birisi tebeşirle belli belirsiz yazmış. bakarsınız.

açıkçası fena bir yer değil. bi kere dere var güzel, akıyor. ama yürüyüş için pek uygun değil yani çok kısa bir mesafesi var yada ben ilerleyememiş olabilirim bilmiyorum. devamlı vadi tabanında kalmak biraz boğucu olabiliyor, bir süre sonra civar kayaları tarıyor gözleriniz. bu arada potansiyel kaya düşme tehlikesi mevcut. kaya dediğim bir oda büyüklüğünde. birşey olmadı ben ordayken ama vadi tabanı kaya dolu yani ihtimal dahilinde. ayrıca ilerilerde hafif ormanlık içine girince bir kulube ile karşılaşabilirsiniz, tırsmayın. birisi yapmış. tuğla ve çakıl karışımı, iki odalı, ocağı olan bir yer. kapı açık, eşya yok. grimm masalları aklıma gelmedi değil ama "tuğladan masal evimi olur!?" deyip önemsemedim. kimse yoktu zaten.

derede görebildiğim kadarıyla balık yoktu. su olayına değinilmiş sanırım. yakında bir su kaynağı yok. yağmur sonrası, bahar vb. gelmişseniz kayalardan sızıyor sular. biraz tırmanıp birikintilerden içebilirsiniz. çok lezzetli. son fotoğraf yolun sağına değil de soluna giderseniz görebileceğiniz bir manzara. sola giderseniz aynı dereyi yukarıdan (50m) takip edebilirsiniz.

IMG 20140503 164051

IMG 20140503 164104

IMG 20140503 183605

Ynt: Avlakkaya Kamp

selamlar,
burası merkeze kaç km mesafede?
Bi de 2 çeker aracın karavan çekebilceği yolu uygun karavan konaklamasına uygun bi yer var mı oralarda?
(yolu uygun derken delik deşik olmayan, asfalt şart değil çok eğim olmadıkça toprak çimen mıcır olur)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri