Atv Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan silvers Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 146
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 220,631

Etiketler
Ynt: Atv Tavsiyesi

mergen' Alıntı:
Arkadaşlar aşağıdaki ilandaki atv ile alakalı fikirlerinizi rica edebilir miyim?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-atv-polaris-sportsman-500-ho-sahibinden-super-temiz-polaris-ho-32588436/detay

şükrü hayırdır

slm ilk atvem aeon overland 180 likdir daha yüksek cc li bir modele geçmek istiyorum aklımda sym 600cc var sizcenasıl bir motor 4h 4l modu olması ve bagımsız arka süspansiyon olması beni cezbediyor ama bu arada tgb ve kymcoyu da düşünmüyor değilim yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşlar, acayip bi şekilde ATV ye merak salmış bir durumdayım
Sapancada yazlıkda kullanmak için keseme göre bişey almak istiyorum ama çokda kararsız durumdayım.
KArarsız olduğum durumlar;
1- Öncelikle limitim max 3000TL (biliyorum çok az ama malesef imkanlar..)
2- Arazide kullanacağımdan beni yolda bırakmaması için kaç cc lik almam gerek.
3- Çinden makine ithalatı yapan bir firmada çalışıyorum. Acaba diyorum oradanmı getirtsem ?
4- Çinden getirdiğim taktirde (off road) yinede plaka zorunlu olacakmı. Burada bir kaç yerdn duyduğum Off Road olanlarda plaka gerekmiyor On Board olduğunda gerekiyor diye duydum.

Tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

isasoydan' Alıntı:
Arkadaşlar, acayip bi şekilde ATV ye merak salmış bir durumdayım
Sapancada yazlıkda kullanmak için keseme göre bişey almak istiyorum ama çokda kararsız durumdayım.
KArarsız olduğum durumlar;
1- Öncelikle limitim max 3000TL (biliyorum çok az ama malesef imkanlar..)
2- Arazide kullanacağımdan beni yolda bırakmaması için kaç cc lik almam gerek.
3- Çinden makine ithalatı yapan bir firmada çalışıyorum. Acaba diyorum oradanmı getirtsem ?
4- Çinden getirdiğim taktirde (off road) yinede plaka zorunlu olacakmı. Burada bir kaç yerdn duyduğum Off Road olanlarda plaka gerekmiyor On Board olduğunda gerekiyor diye duydum.

Tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
merhaba bildiğim kadarı ile yanıtlıyayım
şimdi öncelikle off road modeli alırsan onlar plakasız faturası ile kullanılabiliyor ama sehir köy ve mahalle aralarında kulanılmamak şartı ile ama polis ve jandarmaya yakalanmadığın sürece her yerde kullanırsın yakalanırsan büyük işler açar basına
çin mallarının 0 larını alırsan ufak tefek sorunlarla 1-2 sene rahat korkmadan binersin ama çin mallarının 2,ci elinden uzak dur 3000 tl ye alamazsın ama limiti arrttıra bilirsen japon macar ve tayvan mallarının 2,ci elini al derim
ben aeon 180 kullanıyorum 120 kg benim 175 kg motor 20lt benzin çadır ıvır zıvır toplamda350 kg dağ yollarında 50-55 km hız yapabiliyorum çok seri ve güçlü bir motor parçalarının çoğuda polarişlerle aynı çogu polaris kullanıcısı ve servisler daha ucuz olan aeon parcası takıyorlar birebir uyuyor o güçlü makinalarda bile arıza yapmıyor doğal olarak çok sağlam bir motordur diyebilirim ve öneririm
benim motorda satılık ama ben 4500 istiyorum 750 km de
kiminkini aldığın önemli değil sakın 2,ci el çin malı alma resmen dağılıyor
son olarak ilk etapta 150 cc yeter bide arkaya kalın dişli tekerlek hiç yolda kalmazsın çamurda bile banamısın demez

[attachment=1]

24092011041

20092011032

lionehart' Alıntı:
merhaba bildiğim kadarı ile yanıtlıyayım
şimdi öncelikle off road modeli alırsan onlar plakasız faturası ile kullanılabiliyor ama sehir köy ve mahalle aralarında kulanılmamak şartı ile ama polis ve jandarmaya yakalanmadığın sürece her yerde kullanırsın yakalanırsan büyük işler açar basına
çin mallarının 0 larını alırsan ufak tefek sorunlarla 1-2 sene rahat korkmadan binersin ama çin mallarının 2,ci elinden uzak dur 3000 tl ye alamazsın ama limiti arrttıra bilirsen japon macar ve tayvan mallarının 2,ci elini al derim
ben aeon 180 kullanıyorum 120 kg benim 175 kg motor 20lt benzin çadır ıvır zıvır toplamda350 kg dağ yollarında 50-55 km hız yapabiliyorum çok seri ve güçlü bir motor parçalarının çoğuda polarişlerle aynı çogu polaris kullanıcısı ve servisler daha ucuz olan aeon parcası takıyorlar birebir uyuyor o güçlü makinalarda bile arıza yapmıyor doğal olarak çok sağlam bir motordur diyebilirim ve öneririm
benim motorda satılık ama ben 4500 istiyorum 750 km de
kiminkini aldığın önemli değil sakın 2,ci el çin malı alma resmen dağılıyor
son olarak ilk etapta 150 cc yeter bide arkaya kalın dişli tekerlek hiç yolda kalmazsın çamurda bile banamısın demez

Öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederim.
Dediğim gibi ancak keseme göre bişey alabileceğim ama asla 2. el almam zaten.

Sormak istediğim bir konu daha var. Su soğutmallı ile hava soğutmalının avantaj ve dezavantajları hakkında bilginiz varmı?

Yuki marka atv kullanan var mı? çin malı olduğu halde, gayet kaliteli görünüyor, o izlenimi veriyor..

Kullanım amacım şehir içinde ulaşım ve özellikle dağcılık yürüyüşleri yaptığım yerlerde arazide ATV ile tırmanmak dağlarda ormanda doğada gezmek kısaca ben güç istiyorum

birincisi kanuni marka kaliteli olduğu için olabilir
ikincisi pumarex 11 hp yapmış sınıfın en yüksek HP si bu
üçüncüsü 200 CC olduğu için daha güçlü olabilir ama oda manuel vites zor olur mu kullanması ve yakıt deposu 5.5 LT demiş diğerlerine göre küçük çok mu fark ediyor bilmiyorum daha hiç sürmedim ATV
arkadaşlar sizce hangisi hem masrafsız hem güçlü olur ve neden ?

http://www.kanuni.com.tr/Pages/Urunler/Detay.aspx?d=ATV+150GV+S+(On+Road)&Id=28&k=3

http://pumarex.com/v2/tr/pumarex-l4-150-cc-on-road-atv.html

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-atv-apachi-apachi-atv-200-ile-zevki-kesfedin-pesin-fiyatina-12-ay-taksitle-51236960/detay/

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri