ATV' ler Hakkında Bilgi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CEM50 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 93,746

Etiketler

Ynt: ATV' ler Hakkında Bilgi

atv'ler A2 ehliyetle kullanılıyor ama A2 ehliyet sınavına atv ile (sürücü kursuna sordum) giremiyormusunuz bilginize

merhabalar abilerim bende motor korkusu var arkadaşım beni motoru ile gezdirdiği zaman o kadar korkudan kendimi sıkıyorumki motordan inince bacaklarımda derman kalmıyor ördek gibi yürüyordum benim bu arkadaşta şuan 3 tane motor var bir scooter bir cross şimdide bir atv almış 2007 model kanuni bunu verdi bana al kullan dedi 2 teker de kullanıyorum ama korkuyorum dediki 4 tekerdir güvenirim al gez aldım ben rize çayelindenim bütün çayeliyi gezdim durdum harika bir alet motor gibi zevkli otomobil gibi güvenli sesi bile yeter adama hasta kaldım ben bunların normal direksiyonlu yanyana iki koltuklularına kafayı taktım buffalo ve sahra gibi bunlar fazla yaygın değil araştırmadayım çelik motor ve kanuni den buldum bunların çin malları markalarını bulabilirseniz bana öneri verebilirseniz çok mutlu olurum ben elektronikçiyim gemilerde gemi elektriği işim makina bilgim ve kaynak bilgimde var malzememde var gerekirse kendim yapacağım hobi olarak akçayda villa yaptık bu yaz taşınıyorum evimin bahçesinde bir tane istiyorum akçaya uygun bir araç sizlerden isteğim bana markalar lazım şimdi çinler özellikle gereken modifiyeyi zaten ben yapacağım şimdiden teşekkürlerr...artık bende motorcuyum ;D ;D...

abilerim ben 16 yaşındayım ve ATV motor almayı düşünüorum ama henüz hiç bi bilgim yok bazı arkadaşlarımın söylediğine göre çevreyolunda falan yasakmış bunlar hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim :smiley: bide alırsam pek pahalı ve hız yapan bişi düşünmüorum beni bi yerden bi yere götürsün yeter :D önerilerinizi ve bilgilendirmenizi bekliorum şimdiden çok teşkkür ederim

Hem pahalı ve hızlı olmasın hem çevreyoluna çıkayım ::smiley: ::smiley: ::smiley:
siz pek farkında degilsiniz galiba çevreyolundaki akan trafigin ortalama hızı ve yogunlugunun,
asfaltta kullanacaksanız iki tekerli bir şey almak daha mantıklı çünki
1,defransiyelsiz olan modeller asfaltta dönüşlerde sürekli kasılıyor,toprak veya kum ATV nin yapılış amacı
2,ATV görüntü olarak daha güvenli bir sürüş izlenimi vermesine karşın gerçek ne yazıkki tam tersi
3,tercih sizin ancak çevrenizde bulunan ATV ler ile asfalt toprak ve kum kullanımını ve max hızını ters edin muhtemelen fikriniz degişecek.

bilgilendirmeniz için çok teşşekkür ederim dün zaten bu fikrimden vaz geçtim daha farklı planlar kurdum ama yinede teşekkürler :smiley:

merhaba benim de bi sorum var trikesan abi off roadlarn sokağa çıkmaları suç mudur ceza yermiyiz oyleyse onroad alacagm mumkunse 4000-4500 lira civarı tavsıyelernz nelerdr ben pumarex 200 gordum sız ne dersnz su off road konusunu aydnlatın lutfen

Arkadaslar datcada koy ve arazide kullanmak icin bende bu yil bir atv Almak istedim.Biraz arastirma yaptim ve sordugum her bilirkisi bana polaris markasini soyledi.Ustelik ruhsatlari t3 yani traktor olarak geciyor ve b sinifi ehliyetle kulanılabiliyor.MTV yok.Diğer bütün ATV markaları A2 ehliyet ile kullanılıyormuş.Çin ve diğer uzak doğu markalarına göre fiyatı biraz pahalı 12000 $polaris sportman 570 modeli aldım .zorunlu trafık siğortası 140 TL .Biraz akesuarları eksik çanta vinç vs onları bekliyorum bir hafta sonra gelecekler ve taktırıp Datça'ya göndereceğim .henüz kullanmadım bır tur attım İstanbul'da kullanmak pek mantıklı değil zaten bana göre.Bu arada aksesuarlarıda çok pahalı .datçaya götürüp kullandığımda ATV nin performansı hakkında buradan yorum yaparım herkeze sevgi saygılar.
Kv7grf

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri