Atıcılık

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troublemaker Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 165
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,951

Etiketler
Ynt: Atıcılık

selam aramıza hoşgeldin sporcu degilima silah ve trap merakım var hiçte araştırmadım nasıl başlanır nerelerde atışları yapıyorsunuz pahalı bir spormudur bilgilendirirseniz meraklı sayısı artar birde isimini eklersen nick lerden hitap etmek istemiyorum saygılar

Avcılığa alternatif olarak bu spor daha iyi tanıtılıp yaygınlaştırılmalı,hayvan vurmadanda silah kullanarak yapılan bir SPOR olduğu herkese gösterilmelidir.Bu sporu bilen-yapan arkadaşlardan bilglerini bizlerle paylaşmalarını mümkünse resimler eklemelerini kendi adıma rıca ediyorum.

arkadaşlar ben 5 yıllık lisanslı sporcuyum. havalı silahlar tabanca dalında. bazı illerde bulunan poligonlar var. oralara gidip bilgi edinebilrsiniz. çok güzel bir spor gerçekten. bazı klüplerde yaş sınırları var. ben sakaryalıyım bizim klubümzded yaş sınırı var mesela. ateşli silahlar veya trabı tam olarak bilmiyorum. türkiye genelinde yarışmalarımız oluyor. askeri okullar polis okulları katılıyor benimde derecelerim var zaten:D daha sonra milli takıma girip yurtdışı şansın var. ama yeteri kadar destek yok diğer birçok branşta olduğu gibi. atıcılık sporu güzel bir spor. hiçbir şekilde bir canlıya zarar verilmiyor. daha sormak istedikleriniz varsa cevaplamaya hazırım arkadaşlar. adımı sormuşsunuz.. ben feyza:D

atıcılık la ilgili bilgileri federasyonumuzun sitesindende edinebilirsiniz arkadaşlar.. tam adresi hatırlayamıyorum ama taf deyince çıkıyor.

ankarada çok çok az kişinin bildiği gazi üniversitesi içinde havalı silah poligonu var
benim sket trap ve havalı silah hobilerim arasında ama vakit malesef çok kıt

atıcılık olarak trap skeete sezon harici 22 şubat-15 ağustos arası başlamak istiyorum herkesin dikkatine

Profösyonel olarak ilgilenmedim ama walther cp 99 ile aram haddinden fazla iyidir.Onun dışında ateşli silahlar ile yakından ilgiliyimdir.Yivsiz silahlar pek ilgi alanıma girmez ama spor amaçlı av niteliği taşıyan doğa yürüyüşlerine vakit buldukça av tüfeklerimi alıp stres atma maksatlı tek başıma çıkarım.Malum silahlarda çiçek gibidir ilgi ister küstürmemek lazım...

Arkadaşlar bu spora yeni başlayan birisi olarak bana önerebileceğiniz bir poligon varmı. En azından oraya gidip bu işe yatkın olup olmadığımı görebileyim.

melih34' Alıntı:
Arkadaşlar bu spora yeni başlayan birisi olarak bana önerebileceğiniz bir poligon varmı. En azından oraya gidip bu işe yatkın olup olmadığımı görebileyim.
melih34 arkadaşım istanbulda degişik silahların oldugu poligonlar mevcut buralarda size uygun olan silahıda denemiş olursunuz

19.04.2009 tarihinde sakarya bahar trap müsabakası tamamlandı ve gençler il birincisi ben Konuralp BUCAk avcılar il ikincisi derecesinide babam Cevdet BUCAK kazandı baba oğul bugün küpaları topladık ve şimdi resimler saygı ve salamlarımla.

resim001.jpg

resim002.jpg

resim007.jpg

resim017.jpg

resim028.jpg

resim038.jpg

selam benim de bir havalı tüfegim var çok profesyonel değilim ama bayağ büyük bir balkonumuz var burda atış yapıyorum bende :smiley: optima marka ayriyetten birde ışıklı mesafe ayarı olan bir dürbün aldım gerçekten çok güzel

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri