Asus P750 Almadan Önce Okuyun!.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KanyaK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,500

KanyaK

wish me luck.
Web
www.kaanyakar.com
Arkadaşlar, malumunuz birçok PDA üreticisi cihazlarına artık GPS modülü ekliyor.
Birçok kişi içinde bu özellik PDA seçiminde etkili.
Bende yeni telefon olarak ASUS P750 almaya karar verdim ve satın almak için Vatan Bilgisayar'a uğradım.
Bursa Şubesinde ürünün satışının bir süreliğine durdurulduğu söylendi.
Merkezi telefonla aradım ve ürünün yazılımsal bir sorun nedeniyle satışının durdurulduğu ve üretici firmaya durumun aktarıldığı söylendi.
Üreticinin cevabı doğrultusunda satışa devam edilecek veya ürün iade edilecekmiş.

Diğer bazı alışveriş sitelerinde ürürnün satışı hala devam ediyor. Eğer bu ürünü almayı planlıyorsanız konuyu takip etmenizi öneririm.

Selamlar.

Etiketler
Güzel bir uyarı.

Bende benzer bir sıkıntıyı BENQ P50 de yaşamıştım. Cihazın nasıl kullanıldığını öğrenene kadar iade süresi geçti. Sonrada yazılım hatalarından sürekli servise gitti geldi, bir sonuç çıkmadı. Ürün kullanılamaz halde elimde kaldı. Bu tür güncel ürünleri almadan önce iyi araştırmak lazım.

Selamlar

Asus Teknik Servisinden Gelen Mail :smiley:

Merhabalar

Ürünlerde bir sorun bulunmamaktadır,fakat gelen bir seri üründe
Türkçeleştirme ile ilgili küçük bir çeviri hatası bulunduğundan geri
yollanmış kısa bir sürede stoklara tekrar girecektir,

İyi günler dilerim

hsbasar' Alıntı:
Güzel bir uyarı.

Bende benzer bir sıkıntıyı BENQ P50 de yaşamıştım. Cihazın nasıl kullanıldığını öğrenene kadar iade süresi geçti. Sonrada yazılım hatalarından sürekli servise gitti geldi, bir sonuç çıkmadı. Ürün kullanılamaz halde elimde kaldı. Bu tür güncel ürünleri almadan önce iyi araştırmak lazım.

Selamlar

Bende işi abartıyomuyum neyim :D

Arkadaşlar yazıyı googledan buldum benim gibi alacak olan kişileri bilgilendirmek isterim Asus p 750 yi yaklaşık 2 hafta önce aldım 1 hafta kullandım sürekli donuyor ve gelen aramaların %40 ını görmüyorsunuz servise gönderdim. 1 hafta geçti beni aradılar ve Türkçe yazılımında sorun olduğunu ingilizce yüklemelerinin gerektiğini söylediler ok dedim yalnız donma ve gelen aramalardaki sorunlar çözülecekmi diye sorduğumda evet dediler. Telefon bugun geldi test ettim 3 arayandan 1 i hiç arama bile gelmiyor ayrıca sürekli donuyor halen. Neyse sonuç geri servisi aradım hiçbir soru sormadılar direk gönderin iade alalım dediler kargoladım. Sonuç sanırım arkadaşın dediği doğru bu modelde sorun var alacaklar dikkat.

Ynt: Asus P750 Almadan Önce Okuyun!.

Ayni BENQ P50 deki problemler. bence hic beklemeden tekrar servise gonderin. surekli şikayet yazilarinizi da yazin. Çünkü aradan belirli bir süre geçtikten sonra cihazi geri almıyorlar veya degiştirmiyorlar. Kolay gelsin, umarim kisa surede çözersiniz

firewalljck' Alıntı:
Arkadaşlar yazıyı googledan buldum benim gibi alacak olan kişileri bilgilendirmek isterim Asus p 750 yi yaklaşık 2 hafta önce aldım 1 hafta kullandım sürekli donuyor ve gelen aramaların %40 ını görmüyorsunuz servise gönderdim. 1 hafta geçti beni aradılar ve Türkçe yazılımında sorun olduğunu ingilizce yüklemelerinin gerektiğini söylediler ok dedim yalnız donma ve gelen aramalardaki sorunlar çözülecekmi diye sorduğumda evet dediler. Telefon bugun geldi test ettim 3 arayandan 1 i hiç arama bile gelmiyor ayrıca sürekli donuyor halen. Neyse sonuç geri servisi aradım hiçbir soru sormadılar direk gönderin iade alalım dediler kargoladım. Sonuç sanırım arkadaşın dediği doğru bu modelde sorun var alacaklar dikkat.

Hocam problem dolayısıylada olsa siteye hoşgeldiniz :smiley: umarım çözülür probleminiz. Ben telefon alma fikrimi p750 yüzünden dondurdum. Gerçekten fiyat/performans olarak çok iyi bir cihaz gibi duruyor. Aslına bakılırsa halada almak istiyorum :smiley: acaba hangi firmadan aldığınızı öğrenebilirmiyiz? Acaba sadece Vatan Bilgisayar'a giden partide problem var, yoksa Türkiye'ye gelen bir partidemi? Şuanda Gold Bilgisayarda satmaya başlamış bu ürünü. Onun için soruyorum, bu konuda bir malumatınız yada fikriniz varmı?

Selamlar.

Cihazın bir fotoğrafınıda ekleyelim:smiley:
Asus P750

Hoşbulduk. Vatan dan aldım ben ancak şuanda başka bir forumda da takip ediyorum alanlar memnunum yazıları yazdıkça hayrete düşüyorum telefon sorunlu bence. Alacak ise benim gibi Temmuz ayının bitmesini bekle Sony Xperia ve bi kaç yeni model çıkacak Asusda ki sorun 64 MB Ram olmasından da kaynaklanıyor olabilir.

firewalljck' Alıntı:
Hoşbulduk. Vatan dan aldım ben ancak şuanda başka bir forumda da takip ediyorum alanlar memnunum yazıları yazdıkça hayrete düşüyorum telefon sorunlu bence. Alacak ise benim gibi Temmuz ayının bitmesini bekle Sony Xperia ve bi kaç yeni model çıkacak Asusda ki sorun 64 MB Ram olmasından da kaynaklanıyor olabilir.

İşlemci ve ram p750'ye oldukça yetiyor diye okumuştum bende. sony'yi büyük ihtimalle almam. fiyatı çok uçuk olacak gibime geliyor çünkü :smiley:

öncelikle herkese merhabalar....ben p 750 yi yurt dışına çıkan bir arkadaşıma getirttim.

yanlız kullanırken mümkün mertebe bir çok proğramı bir anda açmamaya özen gösteriyorum.

gerçi kaldırıyor ama sanırım bu yüzden bir sıkıntı yaşamadım bu cihazı kullanırken..

şu ana kadar gayet memnunum...

tavsiyem sadece gps için böyle bir cihaz düşünüyorsanız...
ve benim gibi arazi bisiklet yamaç paraşütü tutkunuysanız naçizane tavsiyem.. sadece gps almanız. su geçirmez darbelere karşı nisbeten dayanıklı...

daha uygun olacağını düşünüyorum...

yanlız kardeşim ben arama kurtarma ekibine koordinatlarımı bildirmem gerekebilir arazide mahsur kalırım telefon vasıtasıyla koordinatımı kopyalar yapıitırır öyle tek cihazdan bütün faaliyetlerimi takip edebilirim..

yürüyen ofis olur diyorsanız
alet güzel.

ama hassas... dikkatli kullanın... sevgiler....

Asus P535 kullanıyorum ve GPS ile ofis uygulamaları için almıştım; yaklaşık bir yıldır en ufak bir sorun yaşamadım. Fiyatlarını bilmiyorum ama seçeneklere dahil edilmesi gereken bir ürün sanırım. Aynı zamanda Samsung.unda gayet iddalı bir ürünü var onuda dikkate alın.

Bu deneyimide eklemem gerek diye düşündüm :smiley:

Uzun süren araştırmalarım sonucu Asus p750 yerine HTC Touch Diamond aldım kendime.
Bayadır kullanıyorum ve çok çok memnunum ama konu bu değil tabikide :smiley:

Kendime almadığım Asus p750'yi bir yakınıma aldık. Bende denemek için bir süre kullandım.
Performansı gerçekten müthiş. Ayrıca üzerinde gelen GPS yazılımı oldukça başarılı.
Kullanım esnasında aletin kart yuvasında bir problem oluştu ve bunun üzerine AsusTek İstanbul servisine gönderdim.
Serviste (hiçbir soru sorulmadan ve hiçbir sıkıntı yaşatmadan) cihazın anakartı değiştirildi.
Ayrıca müşteri memnuniyeti adına, kullanım sonucu oluşan çatlaklar nedeniyle kasası yenisi ile değiştirildi.
Ve tüm bunlar birkaç gün içinde tamamlandı.
Burdan AsusTek firmasına ilgisi, hızı ve davranışları için teşekkür ediyorum.
Çok iyi bir iş çıkardılar.

Şimdi çok merak ediyorum HTC'de aynı hassasiyeti gösterecekmi diye?

asus p 535 kulanmıstım, destinator 6 programı yanında verilmisti... idare eder durumdaydı, sehir icinde cok memnun kalmadım ama araziden sehri bulmaya falan iyiydi.

iphone 3g kullanıyorum, 119 usd ye igo yu apple strore dan indirdim, su ana kadar cok memnunum, kapalı havalarda bir kac kez zayıf sinyal sorunu yasadım, onun dısında cidden destinatore gore en az 4 kat iyi...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR