Asi Şehirli Nissan Qashqai

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sensar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,994

sensar

Kamp II
Yer
ORDU
selamlar bu aralar yeni makyajla gözüme daha bir hoş görünen nissan qashqai hakkında hertürlü bilgiler bekliyorum...

Nissan Qashqai2 2010 800x600 wallpaper 0b

Etiketler

Ynt: Asi Şehirli Nissan Qashqai

Babam Nissan Qashqai 4x2 kullanıcısı. Oldukça atak ve bir o kadar da tutumlu (dizel). Ancak 4x4 versiyonları oldukça pahalı. Adı üstünde asi şehirli. Asfalttan çıkmayacağım diyorsanız 4x2 versiyonu sizi bir binek otomobilden çok daha fazla tatmin edecektir. Yol tutuş ve fren gibi performansı bence çok iyi.

Videolarından gördüğüm kadarıyla stabilize köy yolları, kışın karlı yollarda kullanmak için 4x4 versiyonu gayet başarılı. Ama yolda kullanmak lazım, off road aracı değil. Teknik altyapısı Nissan X Trail ile aynı. 4x2, auto ve full seçenekli bir sistem var. Auto konumundayken gerektiğinde (karda patinaja düşme vs.) 4x4 moduna geçiyor, All-Mode konumundayken ise sürekli 4x4 oluyor.

Kesinlikle karizmatik bir araç, Compact Cross Over segmentinde benim favorim. Özellikle 4x4 versiyonun fiyatı biraz pahalı, Dacia Duster gibi daha uygun fiyatlı seçenekler de mevcut piyasada. Bir de Skoda Yeti'yi de incelemenizi tavsiye ederim.

http://www.arabam.com/TestDetay.aspx?id=544&baslik=Qashqai%201.5%20dCi%20-Kas%C4%B1m%202008
http://www.arabam.com/TestDetay.aspx?id=508&baslik=Qashqai%202.0%20dCi%204WD%20AT%20-May%C4%B1s%202008

ben suna sinir oluyorum ya daha yeni var olan bir arac hemen yeni kasasını piyasaya sürüyorlar eski kasanın degeri bir anda düşüyor bende buna gıcık oluyorum düşünsenize arabayı aldın bir aysonra yeni kasa hoop fiyat assagııı gıcık bir durum

aborjjjin' Alıntı:
ben suna sinir oluyorum ya daha yeni var olan bir arac hemen yeni kasasını piyasaya sürüyorlar eski kasanın degeri bir anda düşüyor bende buna gıcık oluyorum düşünsenize arabayı aldın bir aysonra yeni kasa hoop fiyat assagııı gıcık bir durum
Katılıyorum, eskiden bir kasa küçük makyajlar ile en az 10 yıl üretilirdi. Ancak teknolojinin sürekkli gelişmesi ve rekabetin kızışması bunu zorunlu kılıyor. Nissan Qashqai mi çıkarttı?, hemen bu sınıfta bir tane rakip çıkartalım diyen diğer firmaların yarattığı rekabette bu zorunlu hale geliyor. Bilgisayar piyasası gibi. Aldığınız arabanın rakiplerince 3-4 yıl içinde demode edileceğini biliyorsunuz.

bu araç bir arazi aracı değil elbette; fakat gezenbilir nissan forumlarında hakkında en az bilgi bulunan araç sanırım, ben 1.6dci motorlu 4wd manuel i hakkında bilgi almak istiyorum. off road düzeyinde bir kullanım amacım yok fakat stabilize yollar, kampçılık vs. gibi amaçlar için de kullanabileceğim, ayrıca uzun yolda da konfor sağlayacak bir araç olarak görüyorum sizlerin bu konudaki görüşü nedir acaba? kullananlar var ise, kronik arızası vs var mı ki?

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri