Aselsan'dan Gezenbilir Üyelerine Özel Kampanya!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SPONSOR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,433

SPONSOR

Yeni Üye
<a href="http://www.aselsannet.com.tr">
aselsan.jpg
</a>

Kampanyalı ürünler için Gezenbilir üyelerimizden <a href="http://www.gezenbilir.com/index.php?action=profile;u=5283">Umut Öcal</a> ile irtibata geçebilirsiniz.

www.korfezhaberlesme.com.tr

Körfez Haberleşme ve Güvenlik Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.
Ömerağa Mahallesi, Şahabettin Bilgisu Caddesi, Seymen Apt. No: 38 Kat: 3 İzmit / Kocaeli
Tel: (0262) 3246838 Pbx
bilgi@korfezhaberlesme.com.tr

Etiketler
Ynt: Aselsan'dan Gezenbilir Üyelerine Özel Kampanya!

slm bir tane almayı düşünüyorum ilerleyen günlerde alabilirim jeepe takmak için biraz teknik özelliklerinden bahsedermisiniz abd ve çinle konuşa bilirmiyim frekansım 666.66 olabilirmi
emniyet teşkilatının telsizleriyle konuşma imkanı varmı ve yanında el telsizi alabilirmiyim en gelişmiş telsiz fiyatı ne kadar sertifika almayı düşünüyorum

Teknik konularda bilgi verirseniz seviniriz. İletişim mesafesi? Bu cihaza ilaveten alınması zorunlu yan aparatlar(anten vs )varmı? El telsizi yanında veriliyormu. Arabaya ayrıca anten takmak zorunluluğu varmı?

İlandan anlaşıldığı kadarıyla sadece telsiz fiyatı verilen. Kullanabilmek için anten ve anten kablosu ile tercihe bağlı araç içi harici hoparlör alınmalı.
Bu telsiz CB (Halk bandı) tipi bir telsiz ve kullanım için tuhsat gerektirmez.
Frekansları sabittir ve ABD ile ya da Çin ile görüşme yapılamaz, emniyet teşkilatı telsizleri ile görüşmez.
İlk mesajdaki resimden anlaşıldığı kadarıyla kampanya 31 Aralık 2010 tarihine kadar geçerli görünüyor.
İletişim mesafesi arazi şartlarına bağlı olarak değişebilir ancak genel olarak bu tip CB telsizler ile, iki anten arasında engel yok ise, 6-10 km'ye kadar görüşme yapmak mümkün.

Ben bildiğim kadarıyla bazı sorulara yanıt vereyim;
öncelikle Cihaz CB (Citizen Band) yani "Halk Bandı" dediğimiz hallka açık ücret gerektirmeyen 27 Mhz bandında 26965-27405 Khz aralığında, 40 kanal üzerinden gerçekleşen görüşmelerei kapsar.
Bu cihazlar genelde 4 W dır. bu cihazda öyle buda standart olarak Max 40- 50 km (çap)menzil demektir . Buda Çok iyi bir antenle çok iyi hava koşullarıyladır. (biz 20 km yi geçemedik)
Anten Olarak çok çeşitli antenler vardır. ama araçta kullanacağınız anten tabiyki halk bandı Antenlerdir. bunların boylarıyla ilgili formuller vardır (burada bu konuya girmek gereksizdir)

Ayrıca Polis frekansına girmek ve dinlemek yasaktır (gazeteciler hariç)

Not:Bilgiler kendimce doğru billdiğim bilgilerdir .Yanlışımız varsa düzeltin lütfen

Kredi kartına taksit yapılırmı?...
Teşekkürler...

tavsiye edebileceginiz en kapsamlı araç telsizi hangisi ve fiyatı ne kadar

acemi_myca' Alıntı:
Selam bir tane almayı düşünüyorum ilerleyen günlerde alabilirim jeepe takmak için biraz teknik özelliklerinden bahsedermisiniz abd ve çinle konuşa bilirmiyim frekansım 666.66 olabilirmi
emniyet teşkilatının telsizleriyle konuşma imkanı varmı ve yanında el telsizi alabilirmiyim en gelişmiş telsiz fiyatı ne kadar sertifika almayı düşünüyorum

B yazdıklarınızın hiç birini halk bandı telsizle yapamazsınız.

Bu cihaz için sertifikaya ihtiyaç yoktur.

umut bey araç telsizi hakkında biraz daha açıklama yaparmısınız? araç telsizi ile birlikte el telsizi de varmı? yoksa hangi tip el telsizi kullanılacak anteni vs. tam teşekküllü kaç liraya mal olacak

Ben de etraflı bilgi bekleyelerdenim, araç anteni nasıl bir şeydir, maliyeti nedir, montajını kim yapar? açık ortamlarda menzili ne kadardır, bu cihaza eşdeğer el telsizi var mıdır, varsa kaç TL dir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR