Artvin - Rize (Karçal, Kaçkar)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan okyt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 167
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,871
Ynt: Artvin - Rize (Karçal, Kaçkar) Trans Kaçkar

Ertesi sabah..

Göl manzarası eşliğinde kahvaltı..

dsc02189k.jpg

dsc02192f.jpg

Karşı tepeyi aşacağız..

dsc02193b.jpg

dsc02195u.jpg

Hava iyiden iyiye kapatıyor..

dsc02196e.jpg

Tepeyi tırmanıp geriye dönüp baktığımızda kamp malzemeleri katırlara yüklenmiş Sırakonakların yolu tutulmuş..

Etiketler
Ynt: Artvin - Rize (Karçal, Kaçkar)

Çok güzelmiş.

Oktay,
Son fotolarında kamp malzemelerinin katırlara yüklendiğini yazmışsın , sizin malzemeler mi? Bir de bu dönüşte katır ayarlama işi ve zamanlaması nasıl yapılıyor merak ettim. Kaçkar yaylaları 2008 de biraz gezmiştim. Ayderde kalıp sonra Y. kavrondan göller bölgesine yürüyüp dönmüştük. Sizinki harika olmuş. Son iki senedir de gitmek istedim ama ayak uyduracak tanıdık bulamadığımdan yola çıkmadım, iki senedir içimde uhdedir. Bilseydim takılırdım bu yıl peşinize gittiğiniz yere kadar. :smiley: . Adım demişsin de , büyük adım atmışsın tek başına yola çıkarken, başka gelen var mı yok mu demeden benim gibi. Sen bu yürekle güney kutbuna da gidersin ;D .
Ne diyeyim, Allah sana sağlık afiyet versin , gidemeyenlere de güzel hisler yaşatmışın fotoğraf ve yorumlarınla..

gezen959' Alıntı:
Çok güzelmiş.

Oktay,
Son fotolarında kamp malzemelerinin katırlara yüklendiğini yazmışsın , sizin malzemeler mi? Bir de bu dönüşte katır ayarlama işi ve zamanlaması nasıl yapılıyor merak ettim. Kaçkar yaylaları 2008 de biraz gezmiştim. Ayderde kalıp sonra Y. kavrondan göller bölgesine yürüyüp dönmüştük. Sizinki harika olmuş. Son iki senedir de gitmek istedim ama ayak uyduracak tanıdık bulamadığımdan yola çıkmadım, iki senedir içimde uhdedir. Bilseydim takılırdım bu yıl peşinize gittiğiniz yere kadar. :smiley: . Adım demişsin de , büyük adım atmışsın tek başına yola çıkarken, başka gelen var mı yok mu demeden benim gibi. Sen bu yürekle güney kutbuna da gidersin ;D .
Ne diyeyim, Allah sana sağlık afiyet versin , gidemeyenlere de güzel hisler yaşatmışın fotoğraf ve yorumlarınla..

Kamp, dağcılık ve trekking tecrübem olmadığı için tur şirketi ile Kaçkar’a çıkarak işin daha kolay ve tehlikesiz kısmını tercih etmiştim. Sıfırdan bütün malzemeleri temin etmek bile başlı başına masraftı ayrıca.

Kaçkar faaliyeti Tamzara Tur ile olduğu için; onlar bize yürümek ve anın tadını çıkarmak dışında bir şey bırakmadılar sağolsunlar. İlk gün Erzurum – İspir – Sırakonaklar köyünde bırakılan araca kamp malzemeleri geri götürüldü. Katırcılık işini yöre insanı ek gelir olarak yapıyorlar. Sırakonaklar köyü ve rotası anladığım kadarıyla çok bilinmiyor ve bu yüzden daha sakin.

Zirveden sonraki gün malzemeler Sırakonaklara giderken biz de Y.Kavron’da biten Trans Kaçkarı yaptık.

Gezmeye-görmeye meraklıyım ama o kadar cesur olabilir miyim, kuşkularım var. :smiley: Burada inşallah bir organizasyon olur da hep beraber tekrar görme şansına sahip olabiliriz.

İyi niyet dilekleriniz için de teşekkür ederim..

dsc02201yw.jpg

dsc02203w.jpg

dsc02207l.jpg

Tepeyi aşınca bir iniş daha bizi bekliyor.

Tepeyi aşıp fazla irtifa kaybetmeden Davalı yaylası yönünde ilerleyip yamaçlardan Kavron Dağları yamacına kadar yürüyüp, Kavron geçidini aştıktan sonra vadiye ineceğiz, oradan da Kavron yaylasına varacağız..

Yağmur da yer yer atıştırmaya başladı artık.

dsc02209d.jpg

dsc02216yz.jpg

dsc02220v.jpg

dsc02215g.jpg

Siyah Kuşak sahibi Lorna ve Paul :smiley: Amerikalı Gezgin Çiftimiz..

dsc02222n.jpg

Aşağıdaki resim referans olamasa da; en azından adı geçen yerleri ve izlediğimiz rotayı kabaca anlatmaya faydalı olacaktır..

rotaz.png

(yanlışlık varsa lütfen ikaz ediniz. Bir de daha önceki yazılarımda Büyük Deniz Gölü demiştim. Sadece Deniz Gölü imiş. Büyüğü başkaymış..:smiley: )

Güzel ve keyifli bir gezi olmuş, anladığım kadarıyla şansın da yaver gitmiş.
Gezdiğin yerlerin % 70 ini gördüm. Senin anlatımın ve fotoğraflarınla tekrar gitmiş gibi oldum. Teşekkürler
Yüreğine sağlık. Yeni gezi yazılarını da görmek isteriz.
Selamlar,

Sukuşu' Alıntı:
Güzel ve keyifli bir gezi olmuş, anladığım kadarıyla şansın da yaver gitmiş.
Gezdiğin yerlerin % 70 ini gördüm. Senin anlatımın ve fotoğraflarınla tekrar gitmiş gibi oldum. Teşekkürler
Yüreğine sağlık. Yeni gezi yazılarını da görmek isteriz.
Selamlar,

Sağolun..

Evet, şanslıydık galiba, hava özellikle zirve günleri hiç üzmedi. Havanın çok sık bozduğundan bahsedildi hep. Hava Kavron'a indiğimiz gün hariç gerçekten güzeldi.

Gezdikten sonra paylaşmakta ayrı bir keyif..

Teşekkür ederim..

.
Soğanlı gölünden Yukarı Kavrona trans Kaçkar devam ediyor..

dsc02227v.jpg

dsc02229n.jpg

dsc02234h.jpg

dsc02237x.jpg

dsc02239f.jpg

dsc02243i.jpg

dsc02248w.jpg

dsc02249l.jpg

dsc02251v.jpg

dsc02254s.jpg

.
Teşekkür ederim..

dsc02259o.jpg

Bir sırtı aşıyoruz, bir düzlük daha..

dsc02267h.jpg

dsc02269i.jpg

dsc02276z.jpg

dsc02280n.jpg

dsc02286c.jpg

dsc02287t.jpg

dsc02293n.jpg

dsc02295k.jpg

dsc02299l.jpg

dsc02300f.jpg

pandipieri' Alıntı:
muhtesem fotolar muhtesemmmmm... :D

Terrano 92' Alıntı:
Güzel manzaralara devam. Çok güzel kareler....

enverdede' Alıntı:
Dağ başını duman almış,İzleyelim arkadaşlar....

Teşekkür ederim tekrar..

Dağ başı dumanlıydı evet. Hava sonra iyice kapattı. Bunlar manzaradan nasiplenebildiğimiz son anlardı Enver Abi..

dsc02308o.jpg

dsc02311d.jpg

Artık her yer sis, inceden yağmur.. yaklaşık 3 saatte vadiye iniyoruz..

dsc02316y.jpg

dsc02322bs.jpg

dsc02324ns.jpg

dsc02332mk.jpg

dsc02339tc.jpg

Yukarı Kavron’a 8 saatte varıyoruz..

İnceden yağan yağmurdan değil de çim suyundan sırılsıklam oluyoruz..

08.09.2010 tarihli gün sonu..

dsc02342in.jpg

dsc02344n.jpg

sertem41' Alıntı:
Paylaşım ve birlikteliğinizden dolayı teşekkür ederiz.

:smiley: çok teşekür ederim..

Kavron'daki son anımız güzeller geçidi oluyor..

Arkadaşta salına salına evin yolunu tutanlardan..

dsc02348do.jpg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR