Artvin - Rize (Karçal, Kaçkar)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan okyt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 167
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,872
Ynt: Artvin - Rize (Karçal, Kaçkar)

centilmen' Alıntı:
Oktay bey, genç arkadaşım harika fotoğraflar, harika bir rehber, şiirler zamana resme ve ruha uygun söyleyecek söz bulamııyorum bizlere kazandırdığın bu güzellikler için.
Bir şikayetim var ama. Saatlerdir senin gezi notlarının başından ayrılamadım. Çok güzel kareler yakalamışsın. Belliki vizor sana sen vizöre alışkınsın.
Bu kadar güzel fotoğrafı bir arada her birini uzun uzun inceledim ama doyamadım. Çok teşekkürler umarım eşim ve ben zaman zemin mekan ve imkan müsait olurda çok istediğimiz doğu karadeniz gezisini yapabiliriz. Biraz daha yıllanırsak dizlerimiz isyan eder diye korkuyorum.
Sevgilerimle.

Yukarıda yazmış olduğunuz övgü dolu sözler için çok teşekkür ederim Ümit Abi. Sağolun.

Çok haklısınız makinem basit bir sony olmasına rağmen An'ı yakalamaya çok güzel hizmet etti. Alıştık birbirimize fazlasıyla :smiley:

Vatanımızın cennet köşelerinden birini ufak bir referans olabilir düşüncesiyle paylaşmaya çalıştım, artık sona geldim de denilebilir..

Sonrasında rutine dönen hayat ve tüm hızıyla akıp giden zamana inat olabildiğince çok resim eklemeye çalıştım. İnşallah siz de bu güzellikleri doya doya görme fırsatına en kısa zamanda kavuşursunuz.

Etiketler

dsc02706o.jpg

Ve yolculuğun sonu..

...

dsc02715o.jpg

ben mi? evet...

bir gün çıkıp gideceğim kapıları, evleri, dergileri, hüzünler bırakarak...

bir çiçek merhaba diyecek...

hoşgeldin diyecek dağ...

orman gülümseyecek...

anımsayışların, bekleyişlerin, ümitlerin ya da ümitsizliklerin
hırsların, yarışların, tasaların kalktığı yerde
tam anlatının, salt anlatının kaldığı yerde başlayacak şiir...

hiç kimseye seslenmeyen, kendi kendine yeten sadece...

kendi mantığı; kendi güzelliği içinde tutarlı...

ama halkın yaşantısı girecektir oraya, çünkü yaşayan büyük
bir şeydir halk...

deniz ve ufuk girecek, karınca yuvaları, gökyüzü, kozalaklar
ve kopuk ve artık hasetsiz bir aşk...

yani sevişmek denizle, koşulsuz, önyargısız, hesapsız...

yani uzanmak ve düşünmek binlerce yıl..

doğan, ölen ve yaşayan şeyleri...

doğumu, ölümü ve yaşamayı
yani dingin ve büyük olan herşeyi anlatmak...

ben mi?evet. çıkıp gideceğim bir gün...

tasasız, gözyaşsız, geride birşey bırakmadan ve birşey beklemeden
ilerde...

sadece yağmur sularından pırıl pırıl bir yürek
artık kendi kendinin anlamı ve nedeni olan bir yürekle...

(Ataol Behramoğlu)

Şiirsel bir anlatımla ve olağanüstü güzellikteki fotoğraflarla paylaşımınız için sonsuz teşekkürler..
Borçka-Artvin-Ardanuç bölgesini biz de gezdik, ama... Yaşlar 6x10 civarında olunca, görebildiklerimiz sınırlı oldu, tabii..
Ve, sizin yazınızı okuyunca, sınırları zorlama kararı aldık.. Nereye kadar? Bilemem..

Tekrar teşekkür eder, gezilerinizin devamını dileriz..
Ülker&Yavuz

egeli' Alıntı:
Şiirsel bir anlatımla ve olağanüstü güzellikteki fotoğraflarla paylaşımınız için sonsuz teşekkürler..
Borçka-Artvin-Ardanuç bölgesini biz de gezdik, ama... Yaşlar 6x10 civarında olunca, görebildiklerimiz sınırlı oldu, tabii..
Ve, sizin yazınızı okuyunca, sınırları zorlama kararı aldık.. Nereye kadar? Bilemem..

Tekrar teşekkür eder, gezilerinizin devamını dileriz..
Ülker&Yavuz

Çok teşekkür ederim..

Bende karavan bölümündeki gezi günlüklerini oldukça beğenerek ve imrenerek takip ediyorum..

Çok şanslısınız bence; sanırım emeklisiniz ve nerde akşam orada sabah imkanına sahip olmanızı sağlayan bir aracınız ve anladığım kadarıyla bu zevki de eğlenerek paylaştığınız bir eşiniz var.

Araçsız gezme mesafe ve ulaşım sıkıntısından dolayı çok zaman almakta zira.

Çoğu sınırları zorlayacak kadar bile değil inanın..

Biraz daha sapa yolları tercih edeceğiniz; nice güzel seyahatler geçirmenizi dilerim..

lütfen biraz dikkatli olun
böyle güzel resimler ve anlatımın fazlası insan saglıgına zararlıdır
resmen aklım başımdan uctu ruhum sizinle gezdiginiz yerlerde
bu harika paylaşımınız icin teşekkürker
ve bu cennet vatan icin rabbimize sonsuz şükürler

akhan3461' Alıntı:
lütfen biraz dikkatli olun
böyle güzel resimler ve anlatımın fazlası insan saglıgına zararlıdır
resmen aklım başımdan uctu ruhum sizinle gezdiginiz yerlerde
bu harika paylaşımınız icin teşekkürker
ve bu cennet vatan icin rabbimize sonsuz şükürler

ben teşekkür ederim. Evet sonsuz şükürler..

oktay arkadaşım .....
inanılmaz kareler için teşekkürler....
geziyi şiirsel bir anlatımla dile getirmeniz mükemmel....
her bir sayafayı dikkatlice atlamadan takip ettim.....nasıl atlanırki bu güzellikler....

3 yıldır kaçkar zirve ve çevre yaylaları gezdim...dilberdüzüznden zirve,
kavrundan kaçkar..........davalı tarafından kaçkar yaptım... ..macaheli gördüm sanmıştım ama sizin geziyi görünce karçal bölgesine hayran oldum.....

2011 AĞUSTOS SONU EYLÜL BAŞI KARADENİZ YAYLALARINA GEZİ PLANIM VAR...
katılmak isteyen arkadaşlar olursa karçal tarafınıda kesinlikle eklemek istiycem...

of bu karadeniz beni öldürecek insanı bağımlı yapıyor kendine.....
karçal zirve ile ilgili oktay bey sizden ayrıca bilgi istiycem.
tekrar teşekkürler paylaşımınız için ve bu güzellikler için...

incvz67' Alıntı:
oktay arkadaşım .....
inanılmaz kareler için teşekkürler....
geziyi şiirsel bir anlatımla dile getirmeniz mükemmel....
her bir sayafayı dikkatlice atlamadan takip ettim.....nasıl atlanırki bu güzellikler....

3 yıldır kaçkar zirve ve çevre yaylaları gezdim...dilberdüzüznden zirve,
kavrundan kaçkar..........davalı tarafından kaçkar yaptım... ..macaheli gördüm sanmıştım ama sizin geziyi görünce karçal bölgesine hayran oldum.....

2011 AĞUSTOS SONU EYLÜL BAŞI KARADENİZ YAYLALARINA GEZİ PLANIM VAR...
katılmak isteyen arkadaşlar olursa karçal tarafınıda kesinlikle eklemek istiycem...

of bu karadeniz beni öldürecek insanı bağımlı yapıyor kendine.....
karçal zirve ile ilgili oktay bey sizden ayrıca bilgi istiycem.
tekrar teşekkürler paylaşımınız için ve bu güzellikler için...

çok teşekkür ederim..

siz gezi tarihinizi belirttiğinizde ben daha planlama aşamasındaydım geçen sene.. mesaj atmıştım size kısmet olmamıştı tarihler denk gelmediği için..anca ağustos sonu gidebilmiştim ben .. sizin ve diğer gezi günlüklerini okuyarak bir plan oluşturmaya çalışıp.. sizin geçen seneki rotanız da çok güzel olmuş yeni fark ettim farklı başlık altında olduğu için görmemişim..

aklım bir senedir oralarda hala..

mesajınıza en kısa zamanda cevap yazacağım..

Nefis anlatım ve şiir eşliginde bu güzel yerleri insan ömründe mutlaka bir kez de olsa görmeli...

Oktay bey,arkadaşım, kardeşim,dostum..
İnan gezenbilirde ilgimi çeken konu olmadığında şiirsel ve görsel paylaşımını defalarca okudum.(ilk zamanlardaki foto görememe sıkıntısı bitti)
elinize yüreğinize sağlık.Hedeflerimi büyütmeme yardımcı oldun.Kısmet..

Devamı gelir inşallah , böyle şiirsel anlatımı olan ve böyle harika fotoğraflar barındıran başka konu yok gördüğüm kadarıyla :smiley:

jeepXJ' Alıntı:
yürekten kutlarım şiirsel paylaşımın beni açıkçası çok etkiledi
selamlar sevgiler...

mdr' Alıntı:
Nefis anlatım ve şiir eşliginde bu güzel yerleri insan ömründe mutlaka bir kez de olsa görmeli...

uda4a' Alıntı:
Oktay bey,arkadaşım, kardeşim,dostum..
İnan gezenbilirde ilgimi çeken konu olmadığında şiirsel ve görsel paylaşımını defalarca okudum.(ilk zamanlardaki foto görememe sıkıntısı bitti)
elinize yüreğinize sağlık.Hedeflerimi büyütmeme yardımcı oldun.Kısmet..

bilalsabirli' Alıntı:
Devamı gelir inşallah , böyle şiirsel anlatımı olan ve böyle harika fotoğraflar barındıran başka konu yok gördüğüm kadarıyla :smiley:

övgü dolu sözleriniz için çok çok teşekkür ederim.. Umarım herkese görmek nasip olur..

Bir kere gitmek de kurtarmayacak, bağımlılık yaratma durumu söz konusu..

Yaptığım programa göre ( 6 aydır hevesle bekliyorum ) 1 - 18 temmuz tarihleri arasında tam da buralara gitmeyi istiyordum. Ama şimdi 2 kere istiyorum. Çok güzel fotoğraflar çekmişsiniz, elinize sağlık. Sizin yüzünüzden biraz daha sabırsızlanmaya başladım, şimdi ne yapacağım ben ;)

off road runner' Alıntı:
Yaptığım programa göre ( 6 aydır hevesle bekliyorum ) 1 - 18 temmuz tarihleri arasında tam da buralara gitmeyi istiyordum. Ama şimdi 2 kere istiyorum. Çok güzel fotoğraflar çekmişsiniz, elinize sağlık. Sizin yüzünüzden biraz daha sabırsızlanmaya başladım, şimdi ne yapacağım ben ;)

teşekkür ederim, sabırsızlanmakta haklısınız, size iyi tatiller iyi eğlenceler dilerim..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR