Arkadaşlar böyle bir iletiyi akşam saat 18.30 gibi alsanız ne yaparsınız.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sisdagili61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 61
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,996
Ynt: Arkadaşlar böyle bir iletiyi akşam saat 18.30 gibi alsanız ne yaparsınız.

izmire' Alıntı:
Siz istemediğiniz halde sizin adınıza hazırlanmış ve kargoyla kapınıza gelmiş kredi kartını almamak çözüm mü?

Bildiğim kadarıyla şifre kredi kartıyla aynı zarfın içinden çıkıyor. Eğer böyle değilse bundan sonra yazdıklarımın önemi yok. Ben kredi kartı istemedim dediniz ve kargoyu kabul etmediniz kredi kartı iade sırasında kayboldu yada çalındı içinde de şifre varsa çalan kişi rahatlıkla kullanır.
Kaybolur ya da çalınırsa anında bankaya bildirilir.Şayet,adresinize gelen kredi kartını 1. dereceden yakınınız bile alamıyor.Sizin imzanız gerekli. :smiley:

Etiketler

Niyazi abi,çok geçmiş olsun..

Takipteyim..

izmire' Alıntı:
Siz istemediğiniz halde sizin adınıza hazırlanmış ve kargoyla kapınıza gelmiş kredi kartını almamak çözüm mü?

Bildiğim kadarıyla şifre kredi kartıyla aynı zarfın içinden çıkıyor. Eğer böyle değilse bundan sonra yazdıklarımın önemi yok. Ben kredi kartı istemedim dediniz ve kargoyu kabul etmediniz kredi kartı iade sırasında kayboldu yada çalındı içinde de şifre varsa çalan kişi rahatlıkla kullanır.
Kargo ile gelen kredi kartı teslim edilirken teslim tutanağı imzalatılır.......Kart teslim tutanağında imzanız yoksa yani siz teslim almadı iseniz kart harcamalarından sorumlu olmazsınız.......(akla şöyle bir şey gelmesin......kartı teslim alırken sahte imza atarsam.....bundan sonrakilerden sorumlu olmam.........bunu yapanlar da oldu... kargo firması imza alırken aynı zamanda kimliğe de bakarak kimlik seri numarasını kaydettiği için sonradan değişik sıkıntılar oldu.........Muhatap hakkında dolandırıcılıktan davalar açıldı ....vs.......)
Bankalar bazen sizin hiç talebiniz olmasa da jest kart adı altında kredi kartı gönderdiler......Alan kişiler de ben hiç sözleşme ve tutanak imzalamadım......yani banka ile aramda bir bağ kurulmadı diye harcadılar ve ödemediler.........Zira kredi kartı harcamalarından sorumlu olmanın ilk şartı yasaya uygun bir sözleşme ile aradaki ilişkinin kurulmuş olmasıdır...........
Tam bu aşamada Yargıtay şöyle bir karar verdi...........Arada yazılı bir sözleşme olmasa da......kartı teslim alan ilk harcamayı yaptığı anda banka aile arasında zımni (örtülü=sanal) bir sözleşme kurulmuş olur ve artık harcamalardan sorumlu hale gelir...........Buradan çıkan sonuç şu idi o dönemde: Kartı hiç kullanmadı isen yıllık aidat vesaireden sorumluluğun olmaz..........
Ama günümüzde bankalar sözleşme yenileme bahanesi ile bankaya çağırdıkları tavukları ;D ([SIZE=78%]pardon müşterileri ) yolmanın [/SIZE] ;D (pardon ikna etmenin) yeni yollarını imzalattıkları bu sözleşmeler ile keşfetmiş bulunuyorlar.......
Okumadan imzalamamak lazım................

Kargocu kimlik ister
Telefoncu kimlik ister
Bankacı kimlik ister
Üstüne bir de fotokopisini çekip kopyasını alırlar...
Peki, adam kötü niyetliyse neler yapar?
Yoksa gittikçe ben mi paranoya oluyorum. :-[

bluedreamms' Alıntı:
Kargocu kimlik ister
Telefoncu kimlik ister
Bankacı kimlik ister
Üstüne bir de fotokopisini çekip kopyasını alırlar...
Peki, adam kötü niyetliyse neler yapar?
Yoksa gittikçe ben mi paranoya oluyorum. :-[
Kimlik fotokopisini kim için veya ne için veriyorsanız , kimlik fotokopisinin üzerine birbirine paralel sol alttan sağ üste iki çizgi çekin ve arasına verilme amacını yazın...........ki başka bir işte kullanılmasın...........
size komik gelebilir ama, avukat olarak istanbul cumhuriyet savcısına verdiğim kimlik fotokopisinin üzerine bunu yaptım.......savcı da hiç gülmedi bu arada........(savcıya güvenmediğimden değil, kimlik fotokopim evrak arşive gittiğinde kötü ellere düşmesin diyeydi....savcı da bunu gayet anlayışla karşıladı üstelik)
Bilgilerinize.... ;D

bluedreamms' Alıntı:
çok olumsuz bir tip değilim ama,
Avukat arkadaşların yazdıkları ve yazılanları okuduktan sonra nedense bir ürperdim. :smiley:
Dürüst insanların başına böyle işler gelmez inşallah...
Zaten ne gelirse dürüste gelir bozuk para gibi olanlar kaşarlandığı için onlardan uzak olur sadece 2012'nin üç ayında yaşadıklarımı yazsam yapma abi dersin,ben 54 yaşındayım ADALET SARAY'larından uzak durakcaksın orda dağıtılanlardan şansına neyin çıkacağını yüce ALLAH'tan başka kimse bilemez,ben dağlara gidiyorum.diyeceğim bu,ben avukat değilim eşim,oğlum,gelinim avukatlar,ben hiç olumsuz değilimdir her türlü işten zevk alırım yan yatmak çamura batmak beni hiç rahatsız etmez ama benim tavsiyem böyle selamlar

yasarergun' Alıntı:
sizin arabada levye yok mu ?

her derde devadır
bu öneride çare değildir sonunda öldürücü silah olarak yüce adalet tarafından yorumlanması ihtimal dahilindedir. bu öneri sıra,yolcu kavgası yapan taksici ve dolmuşçulara uygundur onların normal teçhizatlaında dönerci bıçağı,şiş,çekiç yanında levyede sayılır selamlar

okurken bile içim sıkıldı... mesaj ile haciz vs haberi.. nerede görülmüş.. geçenlerde de beni o bilmemkaçlı numara aradı, hani merak edipte geri aradıgında dakkası bilmem kaç tl miş.. aramadım tabii..inşallah bir sıkıntı olmaz.. ama işi saglam a almak için itiraz edilmeli kanımca... yasaları bilmiyorum ama, bazılarına bir şekilde icra gönderiyorlarmış.. o ihbarnameye bilmem kaç gün içinde itiraz etmez isen işleme başlıyorlarmış.. onlarda bunu istiyormuş, itiraz edince gık sesleri çıkamıyor tabii.. Allah kötülerle karşılaştırmasın

Merhabalar,
Yaşar hocam, arbayı sattık levye arabayla gitti, başka şeyler var fakat bizleri yaratan bir hırs uğruna ve haksız yere kullanmaya fırsat vermesin, bu arada hani bir söz vardırya "benim anam ağlayacağına senin anan ağlasın veya topağın üstünde yatmak altında yatmaktan iyidir en azından geri dönebilirsin" sadist filan değilim fakat bende herkes gibi bir durumda kalsam yukardakileri hiç düşünmeden uygularım, kim aksini söylerse kesinlikle inanmam.
Bekliyorum beni icraya vermelerini bana iyi eğlence çıkacak, yalan yok ilk önce baya bir korkmuştum.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

17 yaşımda ben liseye giderken adıma kayıtlı bir tekstil fabrikası varmış zeytinburnun da onun elektirik faturasını ödememişim saatte benim adımaymış (17 yaşındayım :smiley: ) yeşil elma hukuk bürosundan aradılar gelin görüşelim tamma dedim gittim koşa koşa bu senmisin dedi yoo dedim tamam git dedi :smiley: adı soy adı kim uyarsa onların numaralarını satın alınıyormuş yakındaki herkese gönderiyorlarmış

ya hadı numarayı bulurlar ısım benzerlıgınden anladımda , maıl adresımı nası bulmuslar onu anlamadım.maıl adresımde ısmım gecmedıgı halde..

bugun akbank bılmemne subesınde maıl geldı.2008 de kredıyle ev almısım . son 3 taksıtını odememısım.3 gun ıcınde odemem gerkeıyormus.odeme planlarıyla bırlıkte yolladılar..hemen aradım subeyı yanlıs yolladınız galıba dıye.sıstemde kayıtlı maıl adresınıze yollanmıstır dedıler.yav benım ev kredım yok ben hıc kredı kullanmadım.sadece bankanıza aıt kredı kartım var dedım.tc kımlık numaramı falan aldılar.bılgılendırecekler.bakalım ne olacak..

:mad: :mad: :-\ :-\

olduğunuz parselin bulunduğu a
Arkadaşlar 2005 senesinde benzer bir olay babam yaşadı, o şanslıydı ona piyango oldu doğrusunu anlatana kadar canımız çıktı, hemde işimle alakalı bir konu olduğu halde.
Babama bir sarı zarf, içinde yazan; Sayın Bekir Uzun, adınıza kayıtlı olan Aydın ili Didim ilçesi ... pafta .... ada ... nolu ve hissedarı landa yapılan imar uygulaması sonucunda adınıza tescil edilen tapu senedinizi alabilmeniz için .... TL sını belediyemiz .... nolu hesabına yatırmanız gibi bir mektup geldi.Bende 90 ila 93 arasında İzmir'de çalıştımya memleketteki şom ağızlılar dedilerki "bak oğlu oralarda aldığı avantayla babası adına arsa almış" size yemin ediyorum en yakın akrabalarım bile aynen böyle söyledi, benim öz veya üvey amcam ve halam yok, 11 tana dayı ve teyzem var yani en yakınım işte bu dayılarımın biri bile bunları söyladi.
Babamdan vekalet alıp Didim'e gittim emlak vergisini ödeyip tapuyu aldım tapu müdürlüğüne gittim kendimi tanıttım müdür tamamem duygusal nedenlerle beni resmen kovdu,s.... etti efendiliğimi bozmadan birdaha yarımcı olmasını aksi halde başka biryerden yardım isteyecek olduğumu söyledim beni yine kovdu fakat ben işi çözmeliydim baş müfettiş olan bir arkadaşımı aradım yardım istedim.
Evraklardan örnek alıp baktım arsanın sahibi Bekir Uzun, baba adı babamın adıyla aynı araştırdım baktım tapu sahibi Çorum -Alaca ilçesinden,İşin ters tarafı bu işi duyan emlakçılar bana İstanbul'a gelip 70.000TL ile 90.000TL arasında para verdiler.Arsanın bizim olmadığını anlatabilmek için vallahi billahi nekadar sıkıntı çektim bilmezsiniz.Emlakçı uyanıkya bana diyorki "ya sen bana vekalet ver parayıal gerisine karışma" bende diyorumki "bak arkadaşım bu arsa bizim değil fakat sen çok istiyorsan sana vekalet veririm paranı alırım hemen bu akşam toplar arkadaşlarımı mekan kapatırım iş olmayınca geri gelirsin benden paranı istersin işte o zaman değil sen sülalen gelse benden 40 para alamazsınız" dedim ve elemanı kovdum.
Sonunda zorda olsa arsanın bizim olmadığını anlatabildim de rahatladım.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

küçük ağa' Alıntı:
orda dağıtılanlardan şansına neyin çıkacağını yüce ALLAH'tan başka kimse bilemez,ben dağlara gidiyorum.diyeceğim bu,ben avukat değilim eşim,oğlum,gelinim avukatlar,ben hiç olumsuz değilimdir her türlü işten zevk alırım yan yatmak çamura batmak beni hiç rahatsız etmez ama benim tavsiyem böyle selamlar
Üstadım haklısınız...

Şehirlerde ki ayılar nedeniyle bende 48 yaşımdan sonra denizlere kaçtım ama yaşım 52 oluncaya kadar anladım ki denizlerde durum karadan daha beter. Karada "la havle" çekip yerini değiştirirsin. Ama ıssız bir koyda hele birde hava sertse çaresiz çekiyorsun.
Dağları pek bilmiyorum. Fakat şehirdeki ayılardan, dağdaki ayıların daha düşünceli ve medeni olduğunu duydum ve dağlar denemeye değer sanırım.
Benim için uygun bir 4x4 nedir acaba şeklinde düşünüyor ve araştırıyorum. :smiley:

bluedreamms' Alıntı:
Üstadım haklısınız...

Şehirlerde ki ayılar nedeniyle bende 48 yaşımdan sonra denizlere kaçtım ama yaşım 52 oluncaya kadar anladım ki denizlerde durum karadan daha beter. Karada "la havle" çekip yerini değiştirirsin. Ama ıssız bir koyda hele birde hava sertse çaresiz çekiyorsun.
Dağları pek bilmiyorum. Fakat şehirdeki ayılardan, dağdaki ayıların daha düşünceli ve medeni olduğunu duydum ve dağlar denemeye değer sanırım.
Benim için uygun bir 4x4 nedir acaba şeklinde düşünüyor ve araştırıyorum. :smiley:
Dağlar denizden iyidir size ihanet etmez postacı gelmez aracınızda 4x4 se işiniz tıkır dağdaki ayıdan zarar görmezsiniz o sizi görünce sessizce uzaklaşır tabi siz ona zarar vermediyseniz araç konusunda tavsiyem bulunduğunuz yerde servisi olsun bütçenize uygun olsun yeter marka tavsiye etmiyorum her markanın artısı eksisi mutlaka vardır selamlar

vay vay vay,okudukca tüylerim ürperdi peki nasıl kollicaz kendimizi,eltrik su doğalgaz banka cep tel ,bu şirketlen,hadi resmi dolandırıyo peki resmi olmayan dolandırıcılardan nasıl korunucan,çunkü yaşadıyımız sistemde dolandırılmaya çok musaitiz ,vay vayvay sedat beyin dediyi gibi başımıza bi iş gelmeden dağlaramı kaçsak napsak,saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri