ARKA TARAFA AĞIRLIK

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan balaorman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,695

balaorman

Yeni Üye
Arkadaşlar aracımı daha yeni aldım 2009 model Ford Ranger XLT arka tarafa ağırlıktan bahsediliyor gerek varmı varsa nasıl birşeyler yapmak lazım yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Etiketler
Ynt: ARKA TARAFA AĞIRLIK

ben taktırdım tamponun önüne. ama yazın söktürmeyi düşünüyorum. aracın dengesi bozuldu. sarsılmayı azalttı kışın yararını gördüm ancak 100 kg olmasına rağmen yeterli gelmedi. 2 tane 50 şer kiloluk kum dolu çuval ile kışı geçirdim. önümüzdeki kış döneminde sanırım yine arkaya çuval koyarım. görüntü olarak toyota hiluxlardan daha iyi. ancak stepnenin altına takılan demirlerden görmüştüm. onlar belli olmuyordu.

link http://www.jeepandcar.com/urunler.php?kategori_id=160&lang=tr
awzoDOAAU10vYehMMTMYDvbgOBUASkb2bm9HKiwYaKvKAjFBbA30AAuJhQYNALTY0sACG1sQQQhagWJEgI8gQwaoMWjHGRYDUqpU6UXCoAgwMnQ4QLPmgSUcRDSKEOVDgZ9Af0J5EwgAOw==
awzoDOAAU10vYehMMTMYDvbgOBUASkb2bm9HKiwYaKvKAjFBbA30AAuJhQYNALTY0sACG1sQQQhagWJEgI8gQwaoMWjHGRYDUqpU6UXCoAgwMnQ4QLPmgSUcRDSKEOVDgZ9Af0J5EwgAOw==

resim_goster.php

Merhabalar,
Arkadaşım arabanın arkasına ağırlık koymaktan bahsetmişsiniz, bir dönem benimde 2009 model Ford Ranger aracım vardı bende o konuda araştırma yapmıştım.
Bu ağırlık işi çok güzel karlı bir iş kime biliyormusunuz bu demiri satanlara.Boşuna arabanıza ağırlık koyup yük taşıyıp yakıtı artırmayın, zaten bir süre sonra aracınızın nasıl hareket edecek olduğunu anlayacaksınız ve sizin istemediğiniz hiç bir şeyi yapmayacak.
Çok sıkışırsanız iki bidona kum koyup bir süre deneyin derim, fakat demir ağırlık işinden bence vazgeçin.Demir ağırlık sadece satıcının işine gelir ve size şitdetle önerirler kanmayın derim.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Yavuz bey merhaba,
Bende aynı şeyleri aradım, sonunda patronun ben olduğunu arabaya anlattım ve ben istemeden savrulmadı.
Sadece kışın iki bidona kum koymuştum toplam 40kg kadar sonra onadanda vaz geçtim.
Demir çok para ve boşuna yakıt masrafı.Dediğim gibi demir işinin tek faydası satıcının kesesine olur.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Yakıt sarfiyatı doğru, ama illada denemek istiyorsanız verdiğiniz linkteki ürün çok para bence. Hurdacılardan alacağınız aynı ebatlardaki demir levhayı çok daha ucuza alabilirsiniz diye düşünüyorum...

Ağırlıklar ilgi bir tiyo; eski konveyor bantları var hurdacılarda. Aracın icine kestirdinizmi yaklaşık 80 kg kadar gelir metrekaresi.hem kasa içini korur hemde ağırlık yapar .

Ben eski arabamın arkasına mermerciden mermer kestirmiştim. hem dekoratif duruyor hem yer kaplamıyor. Hemde ucuz.

eski bir kamyon iç lastiğinin içine istediğin kadar kum koy, iki ucunu telle bağla, hem temiz hem kasa havuzuyla aynı renk, dekoratif .. ;) ;D

Arkadaşlar merhaba, gerçekten süper bir forum olmuş, emeği geçen insanların emeğine sağlık.. inşaat mühendisiyim.. kamyon devri bittiğinden beri şöför görevini de üstlenmiş durumdayım...çok sevmeme rağmen 4 kapılı Pikap ları, maalesef işime yaramadığı için açık kasa 2 kapılı araç şantiyemizde oldu hep..İSUZU PİKAP ımızı çok ama çok seviyorum kullanımını... yalnız normal hayatta Audi kullanan biri olarak, bu araçları boşken, ulaşım için kullanmanın farklı olduğunu bilen bilir... arka kısmındaki boşluk, maalesef ıslak zeminde,sert girilen virajlarda, ani frenlerde maalesef arkadan kopmalara neden oluyor, ne kadar usta olursanız olun direksiyon sizden çıkıyor kontrolü.. Allah kimseye yaşatmasın iki kere yaşadım bunu... evet geçici çözümler var, iki çuval- kum çimento vs..bu bile güven hissini artırıyor, makaslı bir araca Mercedes konforu veriyor inanın tümseklerde..geçen gün Demirci ustam aracının arkasına telli kauçuk dedi bana, halı gibi sermiş kestirmiş, ağır bir malzeme , hem kasayı koruyor hem de şık,yüklemeyi bozmuyor, memnunum dedi, gerçekten ucundan kaldırdım yerinden zor oynuyor..,Isuzu servisi de bir önceki arkadaşımızın dediği gibi şase ye ağırlık önerdi.. 4x4 araçları bilmem ama 2 kapılı kamyonetlerde bu önlemin hayat kurtaracağını, konfor artıracağını düşünenlerdenim.. sevgiler..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri