Arbalet Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan RaTeLaRUS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,509

RaTeLaRUS

Zirve Dağcılık Aydın
Yer
Aydın
Selam arkadaşlar, arbaletin satınalamayınca bende yapmayı tercih ettim :D güzel oldu fakat arbalete uygun ok bulamıyorum. evde yaptıklarımız rüzgar yokken 30 35 metre gidiyo ama ağırlıkla ilgili bi sorun var sanırım. oka kurşundan uç yaptım ama stabil bişi olmadı..
sonuç olarak 25 cmlik ok lazım kalınlıgında 0.8 0.9 mm olması lazım. almanın yada yapmanın bi yolunu bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse cok iyi olur.

Etiketler
Ynt: Arbalet Hakkında

Merhaba, 0.8 degil de 8 mm demek istediniz varsayiyorum.Bunun icin ben olsam yedibin serisi yuvarlak cubuk aluminyum tercih ederdim. Yedibin serisi en dayanikli duraluminyumlardan biridir.Istediginiz gibi isleyebilirsiniz.Ucuna ve arkasina dis acabilir istediginiz agirlikta uc ve tuy takabilirsiniz.Hatta 10 mm kullanip esnemeyi neredeyse sifira indirebilir ve oldukca hafif ama cok sert dengeli bir ok yapabilirsiniz.Sahsi dusuncemdir.Daha once yapmadim.Denemeden bilmek mumkun degil.Nacizane tavsiyemdir.Yardimci olursa ne mutlu.

yardım için çok sağolun, sanayidenmi yoksa yapı malzemesi saten yerlerdenmi temin edebilirim dediğiniz malzemeyi.

Yapi marketlerde bu tur malzemenin bulundugunu gormedim.Sanayiden bakarsaniz daha kolay olur sanirim.
Hangi sehirdesiniz belki bulundugunuz yer ile ilgili yardimci olabilecek arkadaslar vardir.

aydındaym.. sizinde izmirde oldugunuzu farkettim, yarın izmirde olcam bende.. bildiginiz bi yer varsa gidebilirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR