arazi şanzumanı yag terlemesi yada şanzuman keçesinden yag sızıntısı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan y-bsungur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,703

y-bsungur

Kamp I
Yer
eskişehir
arkadaşlar 5,2 zj 1997 arazi şanzumanımdan son zamanda yag damlaması var öncesinde terleme sandım fakat pek terlemeye benzemiyor arabam şeytan kulagına kurşun mermi gibi hiçbir sıkıntım yoktu fakat bu durum beni rahatsız etmeye başladı en son 16 saat boyunca bir iki kısa mola vererek ve yüklü halde üstelik uygun yerlerde 160/170 basarak yol yaptım oda kesmedi antalya anamur mersin arası sahil yolu virajalarına daldım sıcagın altında gecenin ayazında uzun yol yaptım 100 km lik bozuk toprak taşlık bir dag yolunda ilerledim buraya kadar herşey iyiydi fakat o lanet yag damlası bütün keyfimi kaçırdı damlayan yagı aracın altına bir tas koyarak ölçtüm fakat anlamadıgım birşey var araç yoldan yeni geldiginde degilde durduktan bir müddet sonra bu terleme olayı oluyor araç yürürken bir damlama yok durduktan sonra oluyor ne oluyorsa uzun sözün kısası bu konuda tecrübesi olan varsa bir fikir verebilirmi ne yapmalıyım henüz bir ustaya şuna buna göstermedim aracın yürümesinde filan bir sorun yok viteslerde tıkır tıkır fakat ben tabii ne olur olmaz diye biraz yag takviye ettim ...lütfen bir fikir verirmisiniz bu damlamayı nasıl keserim

Etiketler
Ynt: arazi şanzumanı yag terlemesi yada şanzuman keçesinden yag sızıntısı

Slm
hocam şanzman karterini değiştirmenizi önereebilirim geçen ay aynısı basıma geldı keçelerinin falan degitirdim su anda sorunusz bir şekilde yag damlatmadan gıdıyor terleme olayında yag hemen gelmes sız aracınızla 90-95 derece sıcaklıkta giittikten sonra aracı stop edip yag doKulen mıktarına bakmalsınız hatta altını aaracın yıkatıp bir kontrol ettrsenız daha ıyı olur. yaklasık 400 tl civarında bir fiyat odedım ben

y-bsungur' Alıntı:
arkadaşlar 5,2 zj 1997 arazi şanzumanımdan son zamanda yag damlaması var öncesinde terleme sandım fakat pek terlemeye benzemiyor arabam şeytan kulagına kurşun mermi gibi hiçbir sıkıntım yoktu fakat bu durum beni rahatsız etmeye başladı en son 16 saat boyunca bir iki kısa mola vererek ve yüklü halde üstelik uygun yerlerde 160/170 basarak yol yaptım oda kesmedi antalya anamur mersin arası sahil yolu virajalarına daldım sıcagın altında gecenin ayazında uzun yol yaptım 100 km lik bozuk toprak taşlık bir dag yolunda ilerledim buraya kadar herşey iyiydi fakat o lanet yag damlası bütün keyfimi kaçırdı damlayan yagı aracın altına bir tas koyarak ölçtüm fakat anlamadıgım birşey var araç yoldan yeni geldiginde degilde durduktan bir müddet sonra bu terleme olayı oluyor araç yürürken bir damlama yok durduktan sonra oluyor ne oluyorsa uzun sözün kısası bu konuda tecrübesi olan varsa bir fikir verebilirmi ne yapmalıyım henüz bir ustaya şuna buna göstermedim aracın yürümesinde filan bir sorun yok viteslerde tıkır tıkır fakat ben tabii ne olur olmaz diye biraz yag takviye ettim ...lütfen bir fikir verirmisiniz bu damlamayı nasıl keserim

Ynt: arazi şanzumanı yag terlemesi yada şanzuman keçesinden yag sızıntısı

sorunu çözdüm bir sıkıntı kalmadı girdim aracın altına arazi şanzumanı ventil hose un baglantı noktasından kaçırıyormuş hemen baglantıyı yeniledim birde şanzumanı yıkadım pırıl pırıl oldu birde sıvı conta yıpranmasına karşı silikon kullandım şimdi kupkuru çok şükür paramda cebimde kaldı hangi servise gitsem arazi şanzumanı yerine otomatik şanzuman karter kapagını elliyecek açıcak yagı boşaltcak olmadı arazi şanzumanını sökcem diycek ugraş dur..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR