Arazi Şanzımanının Vites Konumları Hakkında Destek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sanber Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,184

sanber

Yeni Üye
Selamlar herkese.Suzuki kullanıcısı olarak yeniyim :smiley: Acemisiyim..

Bir ay önce 2000 model 1,6 jlx vitara manuel vites 5 kapı aldım.Araca ve offroad a yabancı olduğum için teknik konuları forumdan okuyarak öğrenmeye çalışıyorum.

Sizlerden öğrenmek istediğim;arazi vitesinde sırayla 2H-4H-N-4L konumları var.4H konumunda sanki boştaymış gibi vitesin serbest olması normal midir?Gene N konumunda sanki vitese takılıymış gibi olması normal midir?

4H konumda vites boştaymış gibi sallanır durumdayken araç ile ilerlediğimde bir vınlama sesi geliyor.Hızlanıp yavaşladıkça ses artıyor veya azalıyor.4L konumuda ilerlerken bu ses yok.

Ayrıca öğrenmek istediğim diğer konu 4L konumunda geri gittiğimde tekerler bir tur dönmeden ön hubdan tık sesi geliyor..ileri gittiğimde de tekerler bir tur dönmeden ön hubdan tık sesi geliyor.Normalmidir?Forumda okuduğum konularda arazi konumundan çıkmak için önce 2H ye alıp bir kaç metre geri gidildiğinde ön hublardan tık sesi gelmesi gerektiğini öğrendim.Şimdi benim araçta bu tık sesi 4L konumunda da her ileri ve geri gittiğim ilk metrelerde geliyor!

Tavsiye ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.Daha iyi ifade edebilmek için video yükledim.
Video: https://youtu.be/T3ZPsPqUzKw

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR