Arazi Araçlarıyla Kaçkar Deniz Gölü ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Deep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 56
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,657
Ynt: Arazi Araçlarıyla Kaçkar Deniz Gölü ?

Tempus' Alıntı:
O civardaki yaylaların durumu esas içler acısı, inanamadım gittiğimde gördüğüm yayla kirliliğine, saçma sapan yapılara.

Kursat kesinlikle haklisin, malesef bilincli bir gelisim plani uygulanamamis. Istanbulun hizli goc almasi gibi, buralardada truzim artinca garip yapilasmalar olmus.

jeep' Alıntı:
bu konu bilimsel olarak araştırılmadan yorum yapılmamalı bence. Sonra jeeplerle gezecek yer kalmayacak.

Demin yazmayi unuttum, Turkiye cografyasi o kadar genis ve dag bayirla dolu ki, bize ve jiplerimize yol bitmez ;D

Etiketler

hsbasar' Alıntı:
Goktug bey kackarlar bolgesi icin her turlu bilimsel arastirma yapilmis ve yapilmaya devam ediyor zaten.
Dunyada endemilk bitki ve canli cesitliligi acisindan en onemli yerlerden biri.
Her ne kadar gereken ilgi ve alakayi goremsede yukarida yazdigim ozelliginden dolayi milli park ilan edilmis durumda.
Normalde bir kapisi olmasi ve girislerin denetlenmesi gereken bir yer.

Teşekkürler. Girilmez demek ayrı birşeydir. Genelleme yaparsın kimse üzerine alınmaz. Kimseyi hedef göstermez. Koruma altındadır, canlılar gerçekten çeşitlidir, korunması gerekir filan. Bu jeep işi son günlerde çok sivrilmeye başladı. Ben bundan rahatsızlık duyuyorum. Her arazi aracının girdiği yer, birden bire nadir bulunan bir bitki içermeye başladı ve sermayeye karşı bir tavır haline gelme durumunda. Belli bir süre sonra tekerleklerimizin bastığı her yerde arkamızdan, ezdiler yok ettiler diye laflar dolaşacak, ne kadar geniş olursa olsun, bu etiketi yapıştırırlarsa söküp atmakkolay olmayacak.

Tekrar herkese slm arkadaşla tekrar belirtmek isterim dilber düzüne çıkabilecek 4 tekerli bir araç yok çıkarsa ancak ve ancak sipessial kros motorla çıkılır onuda denemek lazım kimse ben nerelere çıktım orayada çıkarım demesin yıllardır motosikletle off-road yapıyorum oraya jeep çıkmaz atv çıkmaz ÇIKAMAZZZ.

endy' Alıntı:
KAvrondan bir rota daha var mezovit üzerinden deniz gölünün hemen arkasında adsız göl(isimsiz göl) e geliyor orasıda eğlenceli bir rota ve olgunlardan daha eğlenceli bence ama yorucu, fakat manzara olarak daha güzel bu rotada araç geçişi mümkün değil. Avantaj şu isimsiz gölün kenarında yatarsanız bir gece önce; sabah yarım saatte deniz gölüne o efsane sırttan inersiniz ve 4-5 saat arası zirvede olursunuz geri dönüşünüzde kampınıza çok yakın olur
Ender bey selam, Sanırım böyle bir rota benim aklımda da var. Kavrondan başlayıp b. deniz gölü tarafından geçmek , bir gece çadır kurmak sonra sonra dağın güney tarafına geçip oradan zirve yapmak, bu 1 gece daha gerektirebilir. Sizin söylediğiniz rotayı g.earth üzerinde çizip .kmz dosyasını gönderebilirmisiniz mümkünse?

iyi günler

gezen959' Alıntı:
Ender bey selam, Sanırım böyle bir rota benim aklımda da var. Kavrondan başlayıp b. deniz gölü tarafından geçmek , bir gece çadır kurmak sonra sonra dağın güney tarafına geçip oradan zirve yapmak, bu 1 gece daha gerektirebilir. Sizin söylediğiniz rotayı g.earth üzerinde çizip .kmz dosyasını gönderebilirmisiniz mümkünse?

iyi günler

Merhaba

Ben kaçkar'a gideli baya uzun bir süre oldu Rota olgunlar - dilber düzü rotası sizin söylediğiniz rota'dan araçla geçiş mümkün değil Kavron - Denizgölü olgunlar ancak yürüyerek geçilebilecek bir rotadır.

Olgunlar dilber düzü ise nispeten son yıllarda değişiklik olduğunu duysam da denemeye müsait bir rotadır. google earth üzerinden bakmam lazım eski kayıtlar var ise gönderebilirim

Selamlar
Ender

Ender Bey,
Yok araçla değil yaya gidilecek zaten. Sitede " kaçkar rotaları" başlığı altında Erdem Souksu'nun 22/12/2006 tarihli mesajında verdiği bir rota çizimi var http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=2276.0 , benim aklımdaki yürüyüş rotasına çok benzer, gps verisi olsa çok iyi olurdu tabii.. Yukarı Kavrondan başlayıp , sonra b.deniz - karadeniz gölü bölgesinden dilberdüzü tarafına dolanan rota. Sizin söylediğiniz isimsiz göl bu lresimdeki 2855 rakım yazısının yanındaki göl mü?

Arkadaşlar merhaba;

Aşağıda yeni bir konu başlığı açan bir arkadaşımız var görsel olarak buralardaki durumu KAÇKAR ve diğer bölgelere gidip ayrıntılı olarak anlatıyorlar.

Zirveye kadar gidiş ve dönüş maceraları ayrıntılarıyla anlatılıyor.

Sizlere bir fikir verebilir diye yazmak istedim.

Selamlar.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=66763.msg802863#msg802863

gezen959' Alıntı:
Ender Bey,
Yok araçla değil yaya gidilecek zaten. Sitede " kaçkar rotaları" başlığı altında Erdem Souksu'nun 22/12/2006 tarihli mesajında verdiği bir rota çizimi var http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=2276.0 , benim aklımdaki yürüyüş rotasına çok benzer, gps verisi olsa çok iyi olurdu tabii.. Yukarı Kavrondan başlayıp , sonra b.deniz - karadeniz gölü bölgesinden dilberdüzü tarafına dolanan rota. Sizin söylediğiniz isimsiz göl bu lresimdeki 2855 rakım yazısının yanındaki göl mü?

Merhaba Evet Erdem'in haritasında bahsettiğiniz yerdeki gölün adsız göl olması lazım. Adsız göl mezovit rotası üzerinden yapılan tırmanışlarda görülebiliyor, ben bu rotayı tırmanış için tecih ediyorum, diğerinden bence çok daha eğlenceli bir rota, adsız göl üzerinden geçtiğiniz zaman Büyük deniz gölüne kemerli kaçkar üzerinden iniyorsunuz

sertem41' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba;

Aşağıda yeni bir konu başlığı açan bir arkadaşımız var görsel olarak buralardaki durumu KAÇKAR ve diğer bölgelere gidip ayrıntılı olarak anlatıyorlar.

Zirveye kadar gidiş ve dönüş maceraları ayrıntılarıyla anlatılıyor.

Sizlere bir fikir verebilir diye yazmak istedim.

Selamlar.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=66763.msg802863#msg802863
Evet bende aynı topiği önerecektim,en güncel paylaşım,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri