Aranıza Isuzu Md27 İle Giriş Yapmayı Dusunuyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan poyraz_35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 97,817
Ynt: Aranıza Isuzu Md27 İle Giriş Yapmayı Dusunuyorum

aslanca' Alıntı:
Umut bey karavanınızla mutlu günler dilerim. Benim konuyla ilgi bir sorum olacaktı. Midibüs şeklindeki bu aracı tercih etmenizi anlıyorum. Benim de ferah bir ortam hoşuma gider yanlız iki sorum olacak forumda şasesi olan araç ivecodur diye okudum. Neden isuzu tercih ettiniz vede model yılınızı göremedim ,diğer arkadaşlara da sormak isterim bu tür araçlarda kaç yıl geriye dönsek sorun olmaz ,araçta mutlaka olması gereken özellikler var mı?
İyi tatiller dilerim.

Merhaba, ben de şu ana araç araştırması içerisindeyim. 90 95 model arası araçları araştırıyorum. ancak yaptığım araştırmalara göre bu medel aralığı genelde sürücü kurslarında kullanıluyor. bu yüxzden dikkatli olmakta fayda var. Tahmin edersiniz ki sürücü kursunda eğitimde nasıl kullanılır. Bu sebeple temiz bir araçla başlangıç yapmakta fayda var.

Etiketler

ivecoların isüzulardan yakıt bakımından daha avantajlı olduğu söyleniyor. İyi bir araç şart ve de yakıtı da düşünmek lazım.

100 km de harcanan yakıtın dışında bu gün öğrendiğim kadarıyla .Araç 2000-2500 motor ve 7-11 yaş arasındaysa 1624 tl yıllık motorlu taşıtlar vergisi var 12-15 yaş arası 972 tl ye düşüyor. Ayrıca zorunlu trafik sigortası da 650 ile 100 arası değişiyor. Bu durumda araçı hiç almazsak aylık 200 ortalama biriktirsek zaten yıllık 2000 tl tatil bütçemizle istediğimiz bir otele gidebiliriz:smiley: Ne diyorsunuz bu duruma arkadaşlar?

Selam, Aracı 1990-1995 arası alırsan ve karavan olarak işlettiğinde vergi olarak indirmden faydalanabiliyorsun. Temiz bir araç ile olmayacak bir durum yok bence . ayrıca doğanın tüm güzelliklerinden faydalanmak ve hürgeneral olmak ta.. ;)

Vergi

Devrim takipteyim. Haberleşelim. 15 yaşın altında araba ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum. Ayrıca zorunlu trafik vergisi düşmüyor en az yine senede 1000 tl devlete vermek zorundayız ,benzin de ayrı bir sorun olabiliyor. Karavancılığa geçmek isteyenler için biraz soğutucu 15 yaşın üstünde arabayla gezmek.

aslanca' Alıntı:
Devrim takipteyim. Haberleşelim. 15 yaşın altında araba ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum. Ayrıca zorunlu trafik vergisi düşmüyor en az yine senede 1000 tl devlete vermek zorundayız ,benzin de ayrı bir sorun olabiliyor. Karavancılığa geçmek isteyenler için biraz soğutucu 15 yaşın üstünde arabayla gezmek.

Selam, aşağıdaki linde paylaşımda bulunan celal bey ile telefonla görüşmütüm. aracından gayet memnundu ve enson doğu karedeniz turundaydı ve trabzonda konaklamıştı şu anki pozisyonunu bilmiyor. Kendisi ile görüşebilirsen sana yardımcı olabilir. Ben kendisi ile görüştüm bana aracın fotolarını ve planlarını göndermişti. Bende kendimce bu planlar üzerinden yeni yeni fikirler üretiyorum. Şu an tasarım aşamasındayım, planları bitirince hayırlısı ile imalata başlayacağım. 0555 413 19 73 telefon numaram sormak istediğin olursa konuşabiliriz.
aşağıdaki linkleride incelemelisin
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=66675.0 celalbeyin aracın imalat adımlarının link i

1. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-sahibinden-satilik-ozel-yapim-motokaravan-isuzu-152259777/detay

2. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-21-m2-ev-konforu-banyo-wc-1000-watt-0-aku-ozel-yapim-mustemila-159673975/detay

http://www.sahibinden.com/karavan?query_text=isuzu

İncelemeye devam.

maliyetler hesaplandığında karavancılık pek rantabl gelmiyor,bu tip araçlardan yapılacak karavan en az 30bin tl dirki yıllık vergiler,bakımlar sigortalarda buna eklendiğinde maliyet gittikçe artar,eğer karavan kampinglerdede tatil yapacağım diyorsan onlarda ayrı bir maliyet, kötüleri günlük 50tl iken iyileri 100 tl ye kadar çıkmakta yurtdışı tabiki dahada pahalı.maliyetleri toplayın ve iki kişilik 3 yıldızlı otellerde yeme içme dahil 10-15 yıl bir yada iki hafta hatta emekli iseniz eylülde düşen fiyatlarla bir aya kadarda uzayan tatiller yapılabiliriz.

ilanda verilen 125 bin tl aracı alıp uyduruk kampinglerde tatil yapacağımıza bu parayla yurt dışıda dahil ömür boyu tatiller yapabiliriz.

sonuç olarak türkiyedeki araç fiyatları vergileri bakım masrafları karavan yapımındaki engeller ve yakıt fiyatları üzerinde 2 yıldır düşünüp hesap yapan beni karavancılıktan vaz geçirdi.

Netekim Suat bey herkes ayağını yorganına göre uzatmalı ,bütçesine göre hesap yapmalı diyerek konuyu bağlasak nasıl olur?:smiley:

Bu arada karavancı arkadaşları çok samimi, yardımsever bir grup olarak beğendiğimi söylemeliyim. Bir aile gibi yani. Bu duruma katkısı olan gezenbilir.com'u da tebrik ederim. Ben bu dünyaya maddi durumum müsade ettiği zaman tam anlamıyla katılmış olurum diye düşünüyorum. Karavancı insanların yurt dışında çokça lafı edilen kamyoncu birlikleri gibi bir birlik olmamaları için bir sebep yok. Yurt dışında bazı ülkelerde bir kişinin ortalama 7,8 sivil kuruluşa üye olduğunu görünce bizim çok gerilerde kaldığımızı söyleyebilirim. Umarım ilerde daha iyi şeyler olur.

Devrim bey nasıl gidiyor ,bitti mi karavanla işiniz? Yaza doğru İzmir'de olacağım ,senin gibi değerli bir kaç arkadaşla yüz yüze görüşüp fikir alışverişi yapmak istiyorum. Tabi zamanınız müsait olursa.

Merhaba ben ilk karavan düşünürken sizin bu araçlara da çok bakmıştım.Hatta E sınıfı ehliyet bile aldım ama biraz yakıt olayı ve büyüklüğü beni ürküttü.Hiç yakıtı ölçtünüz mü şehir içi ve şehir dışı kaç litre yakıyor acaba merak ediyorum.ducato 8-10 litre arası değişiyor ortalama
Merhaba. Bende yeni katildim aranıza.
Bu tür araç lar icin hangi sınıf ehliyet olması şarttır? Md23 Md27 karavana çevrilmiş midibüsler icin ?

Merhaba Poyraz bey!
Benimde hayalimde otobüsten karavan yapmak .
Fotoları görebilseydim keşke fırsatım olursa da karavanı görmek isterim .

ii geceler aka bey:smiley:)
aslında sokulen koltuklar bır arkADAŞIMIN DEPOSUNDA AMA sorun cıkacağını sanmıyorum ruhsatta takipçiye verip 200 tlde fazla verirseniz yapamayacakları sey yok inşallah sorun cıkmaz ama cıksada koycaz bi kaç tane :smiley:) yavas işi sevmiyorum muhtemelen subat 15de ege turuyla başlarım yolculuğa

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR