Aranıza Isuzu Md27 İle Giriş Yapmayı Dusunuyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan poyraz_35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 97,818
Ynt: Aranıza Isuzu Md27 İle Giriş Yapmayı Dusunuyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-minibus-midibus-elit-otomotiv-den-2003-isuzu-royal-148338090/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-minibus-midibus-2002-model-isuzu-turkuaz-evka-otomotiv-konya-154569170/detay

Etiketler

TUNCO' Alıntı:
Umut Bey Ve Abdullah Bey...
İkinizde bu tip araçlar kullandığınız için iyi biliyorsunuz, bir kaç arkadaştan duyduğum bir ducato veye sprinter gibi değildir uzun yolda çok rahatsız eder yorar dediler... Alkoven tarzı yasaklandığı için bende bu sınıf bir araç aramaktayım...Özellikle aklıma yatanlar 2006-2009 arası Temsa, otokar ve iveconun araçları... Özellkle temsa powerbus ve prestij serisi baya güzel gibi..Ama bu sınıf araç hiç kullanmadım.. Eğer hem midibüs hemde panelvan kullanmış olan arakadaşlar varsa karşılaştırırlarsa harika olur...

Doğrudur yorar. Fakat bu yapacağınız günlük km'ye de bağlı. daha önemlisi o gezi için ayırdığınız zamana. İşte tercihler burda değişiyor. Benim zamanın var ben emekliyim, peki ya diğer arkadaşlar. Şu an çalışan ve ayda 15 - 20 gün izni olan veya 2 günlük hafta sonunda 800 / 1000 km yol yapmak için bizim araçlar ekonomik değil.
AMA ZEVK İÇİN

Ekli dosyalar

• 218.JPG
    218.JPG
    125.5 KB · Görüntüleme: 429

Ha bu arada 14 Mart 2014 tarihinde İzmir yamanlar karagole 3 gunluk program hazırlanmıstır tum karavancı arkadaşlar davetlidir

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=101386.40#ixzz2vsHk5oPO

görüşmek üzere .

yabanturk kardeşim yol zaten topu topu 20 km bozukda olsa sorun olmaz sanırım gonuller bir olsun cumARTESİ sabah ekibinde olucam inş cuma gunu gidemedim umarım sizlerde gelirsiniz bize birazda bozuk yol lazım :smiley:)

Poyraz Abi'm sen yakıtı dert etme senin ısuzu Bosch pompa 10numara yağda eklesen gider unutma

Selam, benim aklımda 2+2 şeklinde bir araç tasarlamak var. İçinin Taslağı olarak celal beyin hazılamış olduğu isuzu m23 var ancak ben m27 ile yapmayı planladığım ve 2 tane çocuklar için ranza eklemem gerekiyor bu sebeple taslak üzerinde kendisi ile de görüşüp bir çizim oluşturacağım.

poyraz_35' Alıntı:
Eweeeetttt öncelikle herkese selamlaer dun itibarı ile 12 mart 2014 tarihinde depomu 380 tlye gırtlağına kadar mazot doldurttum tabancanın depoya girdiği yeri bile adam mazot doldurduyani mazotun depo ağzından tasmasına 1,2 cm kaldı ve kapağı kapattım.
Şimdi 200 km yol yaptıkdan sonra tekrar gidip aynı benzin istasyonundan aynı pompadan aynı sekilde dolum yerine mazotun ılaşmasına 2 cm kalana kadar depoyu doldurup kaç tl odediğimi buraya yazacağım sanırım hepimiz için aydınlatıcı olur ve net olarak tuketimi gosteren değer olur

Ha bu arada 14 Mart 2014 tarihinde İzmir yamanlar karagole 3 gunluk program hazırlanmıstır tum karavancı arkadaşlar davetlidir

Selam, mesajların biraz gerisinde kaldım galiba,
sizin yaptığınız aracın resimlerinin bir kısmın gördüm ancak son hali ile ilgili bir resimlere ulaşamadım. bitmiş halinin resimlerini paylaşabilirmisiniz.içeriden ve dışarıdan :smiley:

poyraz_35' Alıntı:
Eweeeetttt öncelikle herkese selamlaer dun itibarı ile 12 mart 2014 tarihinde depomu 380 tlye gırtlağına kadar mazot doldurttum tabancanın depoya girdiği yeri bile adam mazot doldurduyani mazotun depo ağzından tasmasına 1,2 cm kaldı ve kapağı kapattım.
Şimdi 200 km yol yaptıkdan sonra tekrar gidip aynı benzin istasyonundan aynı pompadan aynı sekilde dolum yerine mazotun ılaşmasına 2 cm kalana kadar depoyu doldurup kaç tl odediğimi buraya yazacağım sanırım hepimiz için aydınlatıcı olur ve net olarak tuketimi gosteren değer olur

Her insanın doğruları vardır.Benim de kendime göre doğrularım var ,doğal olarak.Aracım 2800 motor iveco.Mayıs 22 de yola çıktım.Hiç benzinlik atlamadım desem yeridir.Kasımın birinde eve döndüm.7000 km yol ve 3650 tl yakıt.(geçen seneki fiyatlarla)Yaşım 67.Hesaplamasını siz yapın lütfen.Keşke benzinlikte bir yemek molası verip de depoyu öyle doldursa idiniz.( 2 saat sonra)En azından daha az aldanır dınız.Takıldığım sizin taşıtın yakıtı değil.İster 10 litre,ister 20 litre yaksın.Önemli olan harcadığınız yakıtın sonucunda mutluluğa ulaşıp ulaşamadığınız.Yazılanlardan mutlu olduğunuz ağırlık basıyor.Sağlıklı gezmeler.Sevgiler de bizden olsun.

abdullah tepe' Alıntı:
Bu işin doğru hesabı bu. önce depo dolacak sonra yapılan yola ne kadar yaktığı tekrar hesaplanacak. Depo ışığının yanması aracı duruşuna göre bile değişir. Bu da bu araçlardaki depo büyüklüğüne bakarsak 3 - 4 litre mazot oynamasına denk gelirki yakıt hesabında ciddi yanılgılara neden olur.
3500 motor olan Albatros'un yakıtı son zamlardan önce ( en son kurban bayramında test etmişdim. ) 70 krş cıvarındaydı.
Bütün bunlara rağmen şu da bir gerçek ki, uzun soluklu konaklamalar da bizim araçlarımızın konforu PSA grubu araçlara göre daha fazla.
Netice de bu bir tercih meselesi. Her + olayın elbet de ki - bir yanı mutlaka olacaktır. Önemli olan senede yapılacak 10.000 km yolun yapılacağı süredir. Kişinin zamanı varsa ve gezdikleri yeri sindire sindire gezebiliyorlarsa rahatlık acısından bizim araçlar daha bir önemli oluyor. Fakat zaman kısıtlı ise sorun seri ve çabuk hareket etmeyi gerektiriyorsa PSA grubu araçlar daha çok öne geçiyor.
Unutmamak gerekir ki bunlar benim naçizane fikrim ve deneyimim.
Özetle benim olan karavan komşunun karavanından daha iyidir. ;D ;D ;D
Abdullah Beyin söyledikleri yerli yerine oturuyor.Aynen katılıyorum.İçine sindire sindire geziyorsan, problem yok demektir.Ben tercihimi rahatlıktan yana kullanırım.Eğer ALBATROS gibi bir araca sahip olabiliyorsan.Sevgiler.

Umut bey karavanınızla mutlu günler dilerim. Benim konuyla ilgi bir sorum olacaktı. Midibüs şeklindeki bu aracı tercih etmenizi anlıyorum. Benim de ferah bir ortam hoşuma gider yanlız iki sorum olacak forumda şasesi olan araç ivecodur diye okudum. Neden isuzu tercih ettiniz vede model yılınızı göremedim ,diğer arkadaşlara da sormak isterim bu tür araçlarda kaç yıl geriye dönsek sorun olmaz ,araçta mutlaka olması gereken özellikler var mı?
İyi tatiller dilerim.

iveco veya ısuzu cok farketmiyordu benim için fakat gerek motor omru gerek parca sıkıntısı olmaması beni ısuzuya sevk etti model yılı 1992 ben aracda km ve model yılına cok bakmam işim gereği surekli araçlarla ozelliikle ootomobillerle içiçeyim bakımı zamanında yapılmış hor kullanılmamış 90 model bir arac bakımı aksatılıp hırpalanmış 2010 model bi aracdan daha iyidir bence tABi aynı kategoride ve sınıfta olma kosulu ile

Umut yanılmıyorsam İzmir'de yaşıyorsunuz. Ben Denizli'deyim bu taraflara yolunuz düşerse bir telefon açmanız yeterli. Görüşürüz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR