Aracını Satacaklar Dikkat Yeni Dolandırıcılık Sistemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Serhun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,653

Serhun

Kamp II
Yer
Çorlu TEKİRDAĞ
Aracınızı satılığa koydunuz. Ahmet dediki 70.000 TL veririm. Tamam dediniz anlaştık. Ahmet hesap no istedi sizden 70 bini transfer etti. Açıklamada 34 xy plakalı XX marka aracın satış bedeli yazıyor. Sonra tam notere yöneldiginizde Ahmet diyor ki -Benim cenazem var, acil işim çıktı. Sen satışı kuzenim Hasana ver. Sende nasıl olsa para geldi deyip Hasana bedelsiz devrediyorsun. Noter sözleşmesinde parayı eksiksiz aldım kısmına da imza atıyorsunuz. Sonra 3 gün geçiyor Ahmet sana ihtar yolluyor size 70.000 TL yollamıştım araç için hala satış olmadı parayı iade et diyor.
Savcıya başvuruyorsunuz Ahmetle Hasan arasında akrabalık yok. Tlf tespiti yok. Beraber fotolari yok vs Hiç bir bağ bulamiyorlar. Yani görünürde ortada dolandırıcılık suçu yok. 70.000 TL yi de ödeyeceksin mecbur.
Hasan da diyorki ben parayı elden verdim bu da resmi noter belgesi kendisi eksiksiz parayi aldığını kabul ediyor.
Şimdi araba da gitti, 70.000 TL de. çık işin içinden.

Yeni dolandırıcılık yöntemi paylaşın lütfen.(alıntıdır)

Etiketler
Benim stratejim
- Ben parayı peşin isterim geri kafalıyım kusura bakma
Ve parayı beraber çekelim bankadan
(Neden)
-binbir çeşit dolandırıcılık var işi sağlama alalım
Alıcı birkaç kişi olursa bende yanıma arkadaşımı çahırırım.
Yukarıdaki diyalokta kem küm ettimi bırak kalsın derim hiç taviz yok para zor kazanılıyor riske gerek yok.

Üstad sen bunu nerden duydun bilmiyorum ama yanlış bilgi edinmişsin..hiçbir şekilde hak iddia edemez online banka işlemlerinde o boşluk ZORUNLU değil isteğe bağlıdır ve resmi hiçbir dayanağı yoktur..hasanın beyanı tamamıyla hayal ürünü güzel bir örnek vereyim rahmetli Kemal sunalın bi sahnesi var hatırlarsınız cama ekmek banma buda onun gibi bişey

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üstad sen bunu nerden duydun bilmiyorum ama yanlış bilgi edinmişsin..hiçbir şekilde hak iddia edemez online banka işlemlerinde o boşluk ZORUNLU değil isteğe bağlıdır ve resmi hiçbir dayanağı yoktur..hasanın beyanı tamamıyla hayal ürünü güzel bir örnek vereyim rahmetli Kemal sunalın bi sahnesi var hatırlarsınız cama ekmek banma buda onun gibi bişey

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aradan bir bucuk yıl geçmesine rağmen düzeltme yapmak gerekir.
Borçlar hukukuna göre banka havalesi/EFT açıklama yapılmadığı müddetce borç ödemesi olarak kabul edilir.Parayı gönderen alıcıya borç olarak vermiş olsa bile eğer açıklama bölümünde "x kişiye geri ödeme şartı ile borç verilmiştir " diye açıklama şerhi düşmez ise alıcı kötü niyetli ise sizin havale ettiğiniz parayı ödemese siz hak iddia edemezsiniz (eğer başka şahitleriniz yoksa yada aranızda yapılan sözleşme vs yok ise)
13.dairenin yargıtay kararları aşağıdadır. Linki açtığınızda aşağıda numaraları belirttilen ilgili kararları tıkladığınızda okuyabilirsiniz

yargıtay kararları
2013/27779
2013/28394
2013/30388

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,436
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri