Aracı Tanıyanımız Varmıdır.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bandırmalı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,217

Bandırmalı

Ana Kamp
Yer
kocaeli
Merhaba,
93Mod. zj mi sattım şimdi ilandaki aracı düşünüyorum.

Aracı tanıyan geçmişini bilen arkadaşlarımız varmıdır.
Tüm yorumlarınız benim için çok önemlidir.
Şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Merhaba,
93Mod. zj mi sattım şimdi ilandaki aracı düşünüyorum.

Aracı tanıyan geçmişini bilen arkadaşlarımız varmıdır.
Tüm yorumlarınız benim için çok önemlidir.
Şimdiden teşekkür ederim.
kendim cevap vereyim.
Aklınızdan bile geçirmeyin. Kısa ve net.

temiz ve masrafsız ZJ bulma devri bitti, orijinal zaten 10-20 tane kalmıştır belki.
bu arada orijinal demek masrafsız demek de değil..
araç gelmiş 28 yaşına, parça eskimesi mi istersin, metal yorgunluğu mu, servisteki usta diye geçinenlerin hataları mı ya da kullanıcıların aracın üstünden geçmeleri mi???

misal bu araç bile alındığında servisle akraba olma ihtimali çok çok yüksek

benim kendi görüşüm bu piyasada bu araçlar temizleri için max 70 bandında verilebilir.
zaten akabinde lastikti, bakımdı vs vs 1 sene içinde 10-20 bin harcatır kendine.
lastiklerin tanesi 1000 den başlıyor, bakıma gitsen 750-1000 tl standart bakım, diflerde, arazi şanzımanında motorda olacak en ufak mekanik arıza 2-3 bin.
keza 15-20 sene önce LPG takılmış aracın motoru ne kadar dayanır o da tartışmalı..
ha bir de LPG bakımı var..

kısaca bu araçlara baktığımda tek gördüğüm masraf.. eğer LPG siz uzun yıllar saklamak için alınacak ise tamam ama ben araziye çıkıcam dağ bayır gezeceğim diyorsan bu iş artık masraflı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri