Araç Yükseltme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan frontera41 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,141

frontera41

Yeni Üye
Arkadaşlar,98 model 4 kapı dizel frontera sahibiyim.
Aracıma görsellik katması için 285/75/16 lastik ve -40 ofsetli jant takacağım.
Bu ebatta jant ve lastikği, sürtme sorunu olmadan kullanabilmem için aracımı nasıl ve kaç santimetre yükseltmeliyim?
Bu işi yapan sağlam ustalarımız var mı ve toplam nekadara mâl oluyor?
Bilgi, tecrübe ve deneyimlerinizi paylaşır mısınız?
Teşekkürler...

Etiketler

önleri torsiyondan(aracın tam ortasında kapıdan aşağıya/altına sarkınca 2 yandada kalın pullu bir saplama civata var barlara bağlı) kriko ile veya liftte kaldırdıktan sonra bu civatayı sıkarak veya gevşeterek aracı yükseltip alçaltabilirsiniz şuan yönünü hatırlamıyorum, wd40 ile yapın paslanmış olabilir biraz anahtarla oynatmaya çalışın direk havalı tabanca ile girişip zarar verebiliyorlar. Arkalar içinde en ucuz çözüm amortisör yaylarının üzerine yaptıracağınız get ler(takoz). polyamid idi malzeme sanıyorum bir tornacı veya usta ölçüsünü ayarlayabilir 4-5 cm e kadar bu şekilde arkayı da kaldırabilirsiniz 5cm fazlası aksları zorluyor. Bende 2.0 sport var yükseltme olmasa da sorun olmazdı diye düşünüyorum (bizim çamurluklar 2.2 lere göre geniş) 265/70/16 takılı

önleri torsiyondan(aracın tam ortasında kapıdan aşağıya/altına sarkınca 2 yandada kalın pullu bir saplama civata var barlara bağlı) kriko ile veya liftte kaldırdıktan sonra bu civatayı sıkarak veya gevşeterek aracı yükseltip alçaltabilirsiniz şuan yönünü hatırlamıyorum, wd40 ile yapın paslanmış olabilir biraz anahtarla oynatmaya çalışın direk havalı tabanca ile girişip zarar verebiliyorlar. Arkalar içinde en ucuz çözüm amortisör yaylarının üzerine yaptıracağınız get ler(takoz). polyamid idi malzeme sanıyorum bir tornacı veya usta ölçüsünü ayarlayabilir 4-5 cm e kadar bu şekilde arkayı da kaldırabilirsiniz 5cm fazlası aksları zorluyor. Bende 2.0 sport var yükseltme olmasa da sorun olmazdı diye düşünüyorum (bizim çamurluklar 2.2 lere göre geniş) 265/70/16 takılı

Cevap için çok teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri