Araç Üstü Çekme Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan motogezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,431

motogezgin

Kamp II
4x4 kamyon üzerine sıfır ithal çok güzel karavanlar var alıp bir tane oturtsam ne olur ?

elektrikçilerle uğraşmam
kapalı kasa yaparken karavan olduğunu duyup fiyatı uçuranlarla muhatap olmam
marangozlardan müthiş sıyrılır ulaşamayacakları finisinge sahip olurum
boyacı izolasyon malzemesi malzeme toparlama işleri ortadan kalkar
200 bin tl civarına hemen sahip olabilirim
sadece temiz su deposu eklemem gerekir kamyona taşıtırım.
plan proje işi zaten var.
anti torsiyon şasi zaten yapmam gerekir

ne dersiniz ?

Etiketler
4x4 kamyon üzerine sıfır ithal çok güzel karavanlar var alıp bir tane oturtsam ne olur ?

elektrikçilerle uğraşmam
kapalı kasa yaparken karavan olduğunu duyup fiyatı uçuranlarla muhatap olmam
marangozlardan müthiş sıyrılır ulaşamayacakları finisinge sahip olurum
boyacı izolasyon malzemesi malzeme toparlama işleri ortadan kalkar
200 bin tl civarına hemen sahip olabilirim
sadece temiz su deposu eklemem gerekir kamyona taşıtırım.
plan proje işi zaten var.
anti torsiyon şasi zaten yapmam gerekir

ne dersiniz ?
Elinizi tutan yok, zaten her şeyi çözmüşsünüz, buyurun yapın.

Kamyon arkasına çekme karavan yerleştirmek biraz ütopik geldi bana, kamyon çok hantal bir araç, ayrıca çok büyük,bu nedenle heryere giremezsiniz,özgürlüğümüz azalacak,çok mazot yakar,vergisi çoktur, kamyon kasasına koyduğunuz bu çekme karavanı ruhsata işletemezsiniz,yük olarak gözükecek,k belgesi,src belgesi,e sınıfı ehliyet,yol kenarında denetim istasyonlarına sürekli gireceksiniz,yük taşımak için ticari bir firma olmalı ve fatura kesmelisiniz,vergi çıkacak
Nasıl yapacağınızı araştırmışsınız ancak yasal mevzuat buna izin vermiyor,kaza yaparsanız ne diyeceksiniz, bireysel kamyonum ile bireysel yükümü taşıyordum mu diyeceksiniz

Kamyon arkasına çekme karavan yerleştirmek biraz ütopik geldi bana, kamyon çok hantal bir araç, ayrıca çok büyük,bu nedenle heryere giremezsiniz,özgürlüğümüz azalacak,çok mazot yakar,vergisi çoktur, kamyon kasasına koyduğunuz bu çekme karavanı ruhsata işletemezsiniz,yük olarak gözükecek,k belgesi,src belgesi,e sınıfı ehliyet,yol kenarında denetim istasyonlarına sürekli gireceksiniz,yük taşımak için ticari bir firma olmalı ve fatura kesmelisiniz,vergi çıkacak
Nasıl yapacağınızı araştırmışsınız ancak yasal mevzuat buna izin vermiyor,kaza yaparsanız ne diyeceksiniz, bireysel kamyonum ile bireysel yükümü taşıyordum mu diyeceksiniz

Teşekkürler cevaplarınıza.proje yapan bir mühendislik firmasına sordum proje çizileceği için imalat veya sonradan koyulan bir karavanın trafik açısından sorun olmayacağını söyledi bana da mantıklı geldi.kamyondan kastım ruhsatı sebebiyle piyasada satılan askeri çıkması ünimoglar.benim ilgimi karavan kampları çok çekmiyor arazide doğa da kayak merkezlerinde olmayı planlıyorum o açıdan böyle veya benzeri 4x4 gerekli gözüküyor.ford mercedes iveco grubu 4x4 araçlar hem pahallı hem arazi kabiliyetleri az hem de benim için banyo duş içeri dönük yaşam düşünürseniz çok dar sıkışık su deposu vs problem.Bütçelere saygım var tabi ama şöyle düşünüyorum böyle bir araç 300 tl üzerine de bir o kadar harcanır belki fazla sonbahar ilkbahar arası kullanacağım o yüzden zaten pahallı proje orada yakıt vs senelik bütçe içinde gözükmez diye düşünüyorum.Ama işin ruhsatlandırma kısmını bir kere daha araştıracağım.bu projenin rahatlığı hemen ve kalite kimselerle uğraşmadan ağzında sigaralı bir ustaya tahammülüm kalmadı artık

Ek de tse den gelen bir yazıyı paylaşıyorum biraz genel yazılmış.Bence proje çizilip karayolları kanun yönetmelikleri içinde kalınırsa en boy taşma vs problem olmaz.Aslında kamyonet üzeri caravanların izin proje durumunu incelemekte fayda var.Konuyu okuyan böyle bir araca sahip arkadaş varsa yorumlarını duymak isterim

F42C12AC 0C5F 4927 A869 2FE7F9D0ED93

Çok iyi forum valla 1186 kişi okumuş 1 tane fikir beyan eden var.Arkadaşlar konuyu bilen varsa bilgi paylaşırmı acaba diye yazdım yok anlaşılan.seneler evvel brezilyada motosikletim var isteyen alsın yazdım güya gezginci sitesi uçak bileti pahallı diyen bileti siz mi veriyorsunuz diyen ne ararsan anlaşılan değişen bir şey yok pek

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri