Araç Üstü Çadır

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mycamper Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 66
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 69,448
Ynt: Araç Üstü Çadır

Necmi Bey.

Araç üstüne monteli çadırlar, büyük ve güçlü bir araca sahipseniz kullanışlı olabilir.

KÜÇÜK ARAÇLAR İÇİN (Tepede 80-100 kg.lık olduğunda)düşünebildiğim olumsuz yanlar şunlar.
1-Aerodinamik yapı olumsuz etkileniyor
2-Yakış artııyor
3-Akselerasyon kötüleşiyor ,son hız düşüyor.
4-Yan rüzgarlar daha fazla hissediliyor.
5-Aracın ağırlık merkezi yükseldiği için denge ve frenaj kötüleşiyor.
6)İç bagajın yetersizliği düşünüldüğünde üst sepetten yararlanma imkanınız sınırlanıyor.

Araç üzerine çadır yaptıracaksanız, kolay demonte edilebilecek ve rüzgardan az etkilenicek bir proje seçmenizde yarar var diye düşünüyorum.

Saygılarımla
Tayfun Sözer.

Etiketler

Tayfun Bey

Önerileriniz için çok teşekkür ederim bunları mutlaka dikkate alacağım çok doğru ve yerinde tespitler yük için çok sorun etmiyorum aracım ZJ araç üstü çadır ve sepete gelince tasarımı biraz farklı düşünüyorum yani hem sepeti yük amaçlı kullanıp hemde çadırı kullanacak şekilde bir şeyler yapmayı istiyorum belki sepetin ön tarafını yük için arka tarafını da çadır için kullanıp çadırı da arkaya doğru açılacak şekilde belki bir kaç kademe olarak arkaya doğru uzanacak şekilde yapmayı planlıyorum elbette elimde şu an için buna benzer bir taslak çalışma yok ama kafamda inceden gelip gidiyor düşünceler tabiki öncelik şu an ustanın elinde şekillenen aracımızın bir an evvel yollara düşmesi çünki bu ara tüm enerjimizi buna yönelttik araç arazi taşıtı olmadığı için burada bu konuya pek yer vermemekle beraber bu tarz bir proje en azından spor arabalar için ülkemizde yapılmadı bu kadarını söyleyebilirim. Onun işi biter bitmez ZJ için bir kaç düşünce var aklımda onları yapmayı planlıyorum tabiki buna çadır ve sepet dahil

Saygılarımla

Arac üstü yerine römork üstü çadır verelim :smiley:)))
http://www.indexorg.com/cadirwan/previewpages/previewpage38.htm
tamamen yerli üretim zihnisinir projesi :smiley:))

Teşekkür ederim..aklımız yettiğince, elimizden geldiğince yaptık, cok güzel bir senede gecirdim...şimdi istirahatte :smiley:)))

italyan marka modeller dışında bende aşağıdaki siteyi buldum. kamp e araç üstü çadır için...bu arada italyan modelleri sgl firması tc ye getiriyor. sah. comda bulabilirsiniz.

http://www.tunccadir.com.tr/

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=48790.120 burada da bizim yaptıgımız model mevcut..

teşekkürler emeğiniz ve bilgilendiğimiz için.
Ankara da satılık disco v8 (forumda sedat bey'in ) aracın üzerinde columbus bir ürün var. aradığımda tam oyle birsey benim.

Merhaba,

Gecen haftasonu aracima Thule'den taktirdim, bu haftasonu da kullanma imkanım oldu. Gercekten cok keyifli ve rahat. Urun biraz pahalı ama bence o parayı hakediyor. aracımda tavan baglanti sistemi bulunmamaktadir. Thule sistemleri her arac icin mevcuttur.

[attachment=1]

[attachment=2]

Kavak3

Kavak15

araç üstü çadır isteyen arkadaşlar tekzen getirmiş fiyat makul ama ürünü görmedim, kalitesi nasıl bilmiyorum, bilgilerinize
alan arkadaş olursa paylaşsın

http://www.tekzen.com.tr/urun/arac-ustu-cadir-tnc-2148402?sc_customer=122392&sc_src=email&emst=Ex6IVzexQr_23158_412218_157

buralpdi' Alıntı:
araç üstü çadır isteyen arkadaşlar tekzen getirmiş fiyat makul ama ürünü görmedim, kalitesi nasıl bilmiyorum, bilgilerinize
alan arkadaş olursa paylaşsın

http://www.tekzen.com.tr/urun/arac-ustu-cadir-tnc-2148402?sc_customer=122392&sc_src=email&emst=Ex6IVzexQr_23158_412218_157

TEKZEN in sattığı bu çadır zaten Denizli deki TUNÇ ÇADIR ın ürünü. Geçen sene Tunç Çadır dan 450TL ye almıştım antalya ya kargo dahil.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri