Araç Üstü Çadır Ve Tente Ile Katrancı Koyu-fethiye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan omnitemporal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,512

Etiketler
Gözümde canlandı koskoca mazi keşke orda olabilsem mangalımı yakıp rakımı içsem bütün dertlerimi küfeme atar doğayı dinlerdim .

Hocam ben bu saçları değirmende arartmadım
Çalışan, yoğun çalışan bir aileyiz
Eşim ve ben uzman doktoruz
Gönül istedi,kalp istedi..
Hepsini denedik
Birkaç tane çekme karavan
Birkaç tane motokaravan,
Keşke vaktimiz olsaydı,bir ömür karavanda yaşasak
Sonra baktık ki,evin önünde yatıyor
Özel hastanede olduğumuz için cumartesi de 13:00 e kadar çalışıyoruz
Kaçak göçek hastaneden,hastalardan kaçarak haftasonu ve yılda bir kez 1 hafta tatiller yaptık
Sonra baktık ki bu iş iş değil
Şimdi de bunu deniyoruz
Bu da iş değil
O kadar şanslıyız ki
Ülkemizde Ege var
Ege bir cennet
Az ötemizde ama ulaşamıyoruz
Hep hayal ettim orada yaşamayı
Ama maalesef eşim Eskişehirli ve buraya aşık
Paris'te yaşasa yine Eskişehir diye ağlar
Bende artık kaderime boyun eğdim
Barajlarda sazan tutuyorum,sobanın başında oturuyorum,yaz akşamlarında bile hırka giyiyorum
Ne yapalım,kader böyleymiş
Ama ahdım var
Çocuklar üniversiteli olunca bir transporter karavan yapıp Ege'de yaşayacağım
Motokaravan ile Avrupa'yı gezeceğiz
Bu umutla 10 sene daha Eskişehir çevresinde barajlarda sazan avı yapar,ateş başında otururum :smiley:

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam sizinle iletişime geçebilmeyi çok isterdim. Ben ve eşim öğretmeniz. İki çocuğumuz var. Ev almıştık borçları yeni bitti. Araç olarak 1.0 duster aldım onun borcu da bu ay bitti. Yeniden borçlanmak da istemiyorum. O açıdan doluya koyuyorum almıyor. Boşa koyuyorum dolmuyor. Bi transporter t4 düşünüyorum. Sonra eski araç yolda bırakır deyip vaz geçiyorum. Aracımı satıp pick up düşünüyorum . Her zaman kullanacağım bi araç değil diyorum. Aracımı satıp borçla sıfır 8+1 otomobil ruhsatlı bi minübüs alayım diyorum. Araca kıyamıyorum. En ideali bana araç üstü çadır geliyor. Gözümü karartıp yerli marka bi çekme karavana talip oldum. Yorumlar da pek istediğim gibi gelmedi. O yüzden bu işe ilk gönül verirken düşündüğüm araç üstü çadırı düşünmeye başladım tekrardan. 2 çocuğumuz var. 8 ve 4 yaşında. Onlar araç üstü çadırda yatar ben de gerekirse kamp çadırında gecelerim diye düşünüyorum. Ama bunu da tecrübe eden sizlere danışmak gerekiyor. Siz uzman doktormuşsunuz. Hastanede kesişen Ortak yanımız da varmış. Ben de uzaman hastayım. Ankilozanspondilit rahatsızlığım var ve tnf grubu iğne kullanıyorum. Kamp çadırının bana uygun olup olmadığı konusunda da tedirginliğim var. Pandemi sebebiyle otel vs bana uygun da değil. Araç üstü çadır, yantente ve tente odası, portatif tuvalet, tuvalet için germe örtü, duş için örtü altına şişme çocuk havuzu, su için bir damacana, yer sıkıntım olursa da katlanır bidonlardan bikaç tane, 4 adet katlanır sandalye, 1 adet katlanır mutfak dolabı( normal masa alarak da kullanılabilir), kendim için bir adet şişme yatak, vs planlar yapıyorum. Hayat plan yapmak için çok uzunken planları gerçekleştirmek için gerçekten kısa deyip biyerden başlamak istiyorum. Kafam çok karışık. şu an yapabildiğim tek şey sizin de yaptığınız ateş etrafında sazan, ve levrek avlamak.
Sizden ricam bana raç üstü çadır için olumlu, olumsuz yorumda bulunmanız.
Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam sizinle iletişime geçebilmeyi çok isterdim. Ben ve eşim öğretmeniz. İki çocuğumuz var. Ev almıştık borçları yeni bitti. Araç olarak 1.0 duster aldım onun borcu da bu ay bitti. Yeniden borçlanmak da istemiyorum. O açıdan doluya koyuyorum almıyor. Boşa koyuyorum dolmuyor. Bi transporter t4 düşünüyorum. Sonra eski araç yolda bırakır deyip vaz geçiyorum. Aracımı satıp pick up düşünüyorum . Her zaman kullanacağım bi araç değil diyorum. Aracımı satıp borçla sıfır 8+1 otomobil ruhsatlı bi minübüs alayım diyorum. Araca kıyamıyorum. En ideali bana araç üstü çadır geliyor. Gözümü karartıp yerli marka bi çekme karavana talip oldum. Yorumlar da pek istediğim gibi gelmedi. O yüzden bu işe ilk gönül verirken düşündüğüm araç üstü çadırı düşünmeye başladım tekrardan. 2 çocuğumuz var. 8 ve 4 yaşında. Onlar araç üstü çadırda yatar ben de gerekirse kamp çadırında gecelerim diye düşünüyorum. Ama bunu da tecrübe eden sizlere danışmak gerekiyor. Siz uzman doktormuşsunuz. Hastanede kesişen Ortak yanımız da varmış. Ben de uzaman hastayım. Ankilozanspondilit rahatsızlığım var ve tnf grubu iğne kullanıyorum. Kamp çadırının bana uygun olup olmadığı konusunda da tedirginliğim var. Pandemi sebebiyle otel vs bana uygun da değil. Araç üstü çadır, yantente ve tente odası, portatif tuvalet, tuvalet için germe örtü, duş için örtü altına şişme çocuk havuzu, su için bir damacana, yer sıkıntım olursa da katlanır bidonlardan bikaç tane, 4 adet katlanır sandalye, 1 adet katlanır mutfak dolabı( normal masa alarak da kullanılabilir), kendim için bir adet şişme yatak, vs planlar yapıyorum. Hayat plan yapmak için çok uzunken planları gerçekleştirmek için gerçekten kısa deyip biyerden başlamak istiyorum. Kafam çok karışık. şu an yapabildiğim tek şey sizin de yaptığınız ateş etrafında sazan, ve levrek avlamak.
Sizden ricam bana raç üstü çadır için olumlu, olumsuz yorumda bulunmanız.
Şimdiden teşekkür ederim.
Araç üstü çadır pek pratik değil, inmek çıkmak ayrı bir dert, ayrıca çok pahalı
Çadır ve tenteyi kurduk yattık, ertesi gün araç ile bir yere gideceğin zaman tenteyi topla,çadırı kapat, akşam tekrar çadırı aç, tenteyi kur

Araç üstü çadır pek pratik değil, inmek çıkmak ayrı bir dert, ayrıca çok pahalı
Çadır ve tenteyi kurduk yattık, ertesi gün araç ile bir yere gideceğin zaman tenteyi topla,çadırı kapat, akşam tekrar çadırı aç, tenteyi kur
Teşekkür ederim yorumunuz için.
Kamp yerlerinde konaklanıyorsa en iyi çözüm araç önü çadır. Bu çadırların araç olmadanda ayakta durabilenleri var. Uzun yıllar böyle bir çadırı kullandım, alışverişe giderken bir kaç dakikada aracı çadırdan ayırmak mümkün. Son yıllarda bunların şişirmeli olanlarıda var.

Busvorzelt oder Buszelt kaufen? Natürlich bei Obelink!
Gazebo çadır, örümcek çadır, çardak çadır ya da diğer bir adıyla stand çadır denen çadırı çok araştırdım. O da kapalı hali 1.6 metre. Taşınması biraz sıkıntılı. Peki açıldığında çadır olan römorklar hakkında ne düşünüyorsunuz? Ya da benim için ayrıca önerebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?

Teşekkür ederim yorumunuz için.

Gazebo çadır, örümcek çadır, çardak çadır ya da diğer bir adıyla stand çadır denen çadırı çok araştırdım. O da kapalı hali 1.6 metre. Taşınması biraz sıkıntılı. Peki açıldığında çadır olan römorklar hakkında ne düşünüyorsunuz? Ya da benim için ayrıca önerebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?

Gazebo çadır, örümcek çadır, çardak çadır gölgelik olarak kullanılabilir. Araca bağlantısı zor olur ve rüzgara karşı (istisnalar olabilir) pek dayanıklı değiller. Bir evin bahçesinde uygun olabilir ama kamp yerinde bence pek uygun değiller.

Açılınca römork olan çadırlara Avrupa kampinglerinde sık rastlarım. Sağlam ve bir ailenin rahatlıkla tatilini geçirebileği büyüklükteler. Böyle bir çadırla 1983 yılında kayınvalide dahil 5 kişi 6 hafta Norveç ve Isveç’i gezdik.. Polar çemberinde bile sorunsuz kullandık. Tek sorun yağmurda ıslanınca kuruyuncaya kadar beklemek lazım.

Araç önü çadırlar, ailecek tatil yapan ama araçları küçük olanlar için çok iyi bir çözüm. Aşağıdaki çadırı örnek alırsak: Paket büyüklüğü 34X33X82 cm, ağırlığı 16,9 kg, Araçtan doğruca çadıra geçmek mümkün. Linkteki videoda çadırın nasıl bağlanacağı gösteriliyor. Değişik olanaklar var. Almanca bilmeyenlerde resimlerden çok şey anlayabilir.
Cadir

Obelink Vacation Easy Air Buszelt

Araç küçük olunca bagaj her zaman bir sorun. Arka kapılara veya çeki demirine takılan bir bisiklet taşıcısında böyle bir çanta taşımak mümkün.
Video:Obelink XXL Gepäckbox

Gepckbox

Fiamma Cargo Back Frame

Son düzenleme:

Araca bağlanan çadırda da bahsettiğim sorun var olacak,araç ile bir yere gidileceği zaman çadır topla, gelince geri kur

Bir dakikada açılan iki dakikada toplanan çadırlar var.
Daha ne bekliyoruz acaba?
Sihirli değnek mi?
Yukarı açılan kabuklu çadırlar oldukça pratik. Bir dakika sürmüyor açılması. Kapatılması da yine aynı. Aracın durduğu her yerde (düz olması tercih sebebidir) açılabiliyor. 270 derece yan tente ve ek oda ile oldukça kullanışlı bir alan sunabiliyor.
Yana açılan, merdiven destekli ve aile tipi çadırlar ise bir kaç dakika içerisinde kullanılabilir hale geliyor ve onların da ek oda seçenekleri var.
Tavan barlarına ara atkı üzerine kurulduğu için araca zarar vermiyor. Bazen araca ve çadıra göre yüksek hızlarda yaptığı sesten başka bir sıkıntısı bulunmamakta.
Araç bagajına yapılacak bir camping box ile mutfak, su ve enerji sorunu da halledilebilir. Lakin bunu kendiniz de çok basit bir şekilde halledebilirsiniz.
Termalleri ile kışın da gezebilirsiniz. Dış duş aparatı ise yazın kullanılabilir. Kış kampı için sıkıntılı olabilir.
Lakin araç üstü çadır, karavana gücü yetmeyen ama bu havayı solumak ve yaşamak isteyenler için oldukça mantıklı bir seçenek.
Neticede kapalı alanda kalmak için değil doğayı solumak için, doğaya karışmak için kamp yapıyoruz.
Doğa ile gerçekten iç içe olmak isteyen, karavanın çıkamayacağı yerlere ulaşmak isteyenler için araç üstü çadır, hele off road bir araç üzerinde ise değmeyin keyfime denecek cinsten.

Zaten bir senedir paylaşılan video sayısında ve araç üstü çadır fiyatlarındaki artış ve birçok araç üzerinde araç üstü çadıra tanık olmamız sanırım bunu gösteriyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri