Araç Tavsiye Yol Gösterme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mcerdinc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,083

mcerdinc

Yeni Üye
Geçen gün yerel gazetede haber çıktı yaşadığım il de bir off road gezisi olmuş, aynı güzergahta bende gideyim dedim golf gidemez dediler ... araç kiralayayım dedim tuzlu, sinir oldum bi arazi aracı alayım dedim haftasonu kaçarız falan bir girdim mevzuya Lada nivadan, bir ara çekme crawler karavana takıldım yok bunu çekerken niva kopar falan çamura saplanır derken, pickup a monteli crawler baktım sonra bir baktım crawlerli L200 var ne güzel dedim bundan alayım istediğin yerde çek yat ... bi baktım yaktığı algısı vergisi karavanı arabası 250 bini buldu :D vs vs

Kafanızı şişirmeyeyim bu konu derya deniz benim şuan gücüm ancak 2016 veya daha eski 1600 cc altı motoru olan bir 4x4 e yetiyor yani mtv si ötv si falan (2. araç olacağı için) zaten 1 mini cooper 1 golf var 3. ye bu kadar para bağlayamam.

her haftasonu kaçamak yapmak kamp yapmak mangal yapmak için (araç üstü çadır kullanıcam)
2006 Suzuki Jimny 1.3 JLX 55.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 742810216
bu nasıl mesela ?

Napmam lazım nerden başlamalıyım nasıl araştırmalıyım ? bu araçların nesi nasıl bakılır her expertiz anlar mı bu araçlardan

Son düzenleme:

Etiketler
Crawler çok küçük ve pahalı onun yerine(18-25 bin TL gibi) 3mt çivarında 750kg altı yağmur yağdığında ailen ile içinde çay kahve içebileceğiniz (caretta tarzı değil) ısıtıcı ve portatif tuvaleti olan karavan al suzikide iş görür iyi bir araç fakat 4x4 araçlar Binek araçlara göre yakıt fazladır motorun küçük olması az yakacağız manasına gelmez bende sorento 2.5 var almadan önce grand vitara, captiva, sorento arasında kaldım grand vitara 1.6 olmasına rahmen sorento ile aynı yakıyor

Crawler çok küçük ve pahalı onun yerine(18-25 bin TL gibi) 3mt çivarında 750kg altı yağmur yağdığında ailen ile içinde çay kahve içebileceğiniz (caretta tarzı değil) ısıtıcı ve portatif tuvaleti olan karavan al suzikide iş görür iyi bir araç fakat 4x4 araçlar Binek araçlara göre yakıt fazladır motorun küçük olması az yakacağız manasına gelmez bende sorento 2.5 var almadan önce grand vitara, captiva, sorento arasında kaldım grand vitara 1.6 olmasına rahmen sorento ile aynı yakıyor

Motor hacmini mtv den ufak tutuyorum :D

Jimny gayet kabiliyetli off road aracıdır ama bagaj problei vardır. Kampçılık için bagajı size yeter mi bilemedim. Eğer römork çekmek de istiyorsanız 2.0 lt. araçlara bakın derim. 6 yaşından büyük olursa vergide indirim de oluyor, belki sizin için de makul seviyelere gelir.

Cekme karavani ben sahsen cok onermem, camur, kar ve dik rampalarda sorun yasarsiniz ve aracin cok guclu olmasi gerekir. Arac ustu cadir demissiniz zaten tavani biraz daha buyuk arac almaniz gerekli, suziki gibi araclar zaten sase uzunlugu ve genisligi dar oldugunan araglik meerkezini yukari cekmek dengeyi iyce bozacaktir, cok agir offroad olmayacaksa frontera 2.2 hem az masrafli hemde is gorecek uygun fiyatli bir aractir, biraz daha offroad agarlikli olacak derseniz L200 olabilir, arka tarafi ufak bir tadilatla kalinacak hale getirilebilir, 4 tane AT yada MT lastikle tamamlanir, istege gore webasto ile isitmada saglanabilir, sorun yasamamak adina her ne alacaksaniz guvendiginiz birisine baktirin cunku offroad araclari fazla yipraniyor. Kolay gelsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR