araç kaplama

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafaturank42 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,967

mustafaturank42

Yeni Üye
Yer
ankara
slm arkadaşlar. geçenlerde rav4 le araziye çıktım. performansı gayet iyi. yanlız araç çizilmesin diye çalılık ve ağaçlık yerlerden kaçmaktan sıkıldım. bunun için ne yapılması lazım. ara kaplama diye duydum 1000 tlden bahsediyorlar. yaptıran varmı kullanışlı mı maliyeti ne kadar. verceğiniz bilgiler için teşekkürler.

Etiketler
Ynt: araç kaplama

Merhaba Hocam..

Ankara'da bu işi yapan arkadaşlarım var. Onlardan edindiğim bilgilere göre, araç kaplama da "Cast" denilen özel araç kaplama folyoları kullanılmalıymış. Bu folyolar araç boyalarına zarar vermeden uygulanıp sökülebiliyor. Daha önce sürekli şantiyeye gidip gelen bir Dacia Sandero için kaplama uygulaması yapmışlardı. O araç sahibi de aynen sizin gibi araç boyasının dış etmenlerden en cuzi şekilde etkilenmesini sağlamak isteyerek kaplatmıştı aracını..
Bunun yanında folyonun rengine göre de fiyat değişkenlik gösteriyor.

Birde mesela aracınız ruhsatta kırmızı geçiyorsa kırmızının herhangi bir tonunda kaplama yaptırırsanız ruhsata işletmekte gerekmiyor. Ya da mesela siyah aracı mat siyah kapladığınız gibi durumlarda da ruhsata işletmek gerekmiyor. Ama eğer aracı farklı bir renge kaplatırsanız o zaman ruhsat kağıdınızın da değişmesi gerekiyor..

Maliyet olarakta sanırım Cast Folyo ile Jeep tarzı araçlar 1500TL civarından başlayan fiyatlarla kaplanıyor. Ama renk durumuna göre aşağı ve yukarı oynaması mümkün.. Eğer yaptırmayı düşünürseniz arkadaşlarımın numarasını veya adresini verebilirim detaylı bilgi alabilirsiniz..

Ynt: araç kaplama

Merhaba bende alüminyum 5 kol jantlarıma folyo kaplatmayı düşünüyorum.Folyonun alüminyum jant üzerinde tutunması boyaya göre nasıl olur?

Ynt: Araç Kaplama

Merhaba Off Road grubu dostlar

Ürünlerimiz 5 yıl garantilidir.Ayrıca Paslanmayı engelliyor.Tabiki de biraz tozlanıp yıllar geçtikçe azda olsa renk değişimi yapar ancak darbe dayanımı ve paslanmaması ayrıca su geçirmez hale gelmesi yaptırmanız için yeterli sanırım.
Line-x Ve X-treme Liners Amerika da off road araçlarında kullanılan mükemmle iki marka.Aranızda ürünümüzü kullanan arkadaşlardan yanıt bekliyoruz...
Mask Otomotiv
www.maskoto.com
www.xtremeliners.com.tr
Tel:0216 354 40 57
Cep:0541 801 93 99

316920 10150318762891260 210280321259 8227428 111202643 n

418496 10150584552176856 80027946855 9546720 1775758122 n

1238751 765208360156041 1302151049 n

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri