Araç Iç Döşeme (taban Tavan Ve Duvarlar) Üzerine

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmeteal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,822

mehmeteal

Ana Kamp
Telsiz Çağrı Kodu
TA2MSP
Merhaba karavan yapım sürecimde en son ve en zorlandığım husus iç kaplama hususu. Bu konu üzerine daha sonra araştırma yapacaklara da bir kaynak oluşturmak istedim.

öncelikle taban:
çıtalarla desteklenmiş bir zemin üzerine orta kalınlıkta bir kontrplak koyma konusunda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum.

yan duvarlar:
yaygın olan kontrplak ile kaplama fakat lambiri kullanımı da oldukça oldukça yaygın

tavan:
lambri kaplamanın yaygın olduğunu görüyorum,kontrplak kullanımı da makul görünüyor.

gördüğüm genel olarak bu şekilde. fakat ben araç içerisinde hafif malzemeler kullanmaktan yanayım. lambrilerin ağır olacağını düşünüyorum. Çepeçevre su kontrası kullanmak ve taban için 6mm yanlar ve tavan için daha ince kalınlık makul görünüyor.

bir alternatif olarak pvc lambiri mevcut, belki tavan için düşünülebilir.

Bu konuda tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum: yapması yaptırması en kolay ve de maliyeti uygun olan yol nedir??

Etiketler
benim aracımın içi nispeten biraz oval dönüşlere sahip. kontrplak bu oval kısımlara esneyebiliyor mu?

@pdrmehmet ,:yum:

Belki bu başlıktaki “Isolieren” ve “Vollgefilz” adlı videolar sizin için de alternatif olabilir ?

Birinci videoda 9 ve 19 mm olarak kullanılan kapalı gözenekli ve kendinden yapışkanlı polietilen yahut kauçuk şilteler, Türkiye’de üretimi yapıldığından Avrupa’ya göre daha ucuz bulunmakta.
İkinci videoda ise bu yalıtım üzeri yapıştırılan ince, açık renkli ve esnek yapıdaki ucuz sentetik yahut normal keçenin uygulanması görülmekte.

Bu çok hafif iki malzeme ile iki kişi olarak sadece bir hafta sonu hedeflenen işlemi kolaylıkla bitirebileceğinizi sanıyorum ? Ortalama 3/4 ü görülmeyen duvarların keçe altındaki az engebeli hali umarım pek rahatsız etmemeli ? Normal araç içleri de zaten benzer yapıda..
Böylelikle (belki tavan hariç) bütün zorlu kontraplak uğraşısından kurtulmuş olunur ?

En azından arka kapılar ve görülmeyen bölgelerde uygulayabileceğiniz bu yöntem, dar yapılı panelvanlarda yatağın enine konumlandırılmasında da uzunluk açısından avantaj sağlamakta. Kablolar ise kaportanın kiriş ve destek yapıları içinden geçirilebilir.

.

Son düzenleme:

Serkan Sogut (@ruzgarinizinde) • Instagram photos and videos

Hikayelerinde çok güzel videolar var. Belki de forum uyemizdir.
.

Ulaşım sadece İnstagram üzerinden.
Benim gibi bu açıdan asosyal olanlar açıkta kalıyor.. :confused:
Acaba başka olasılık var mı Teoman bey ?

Küçük resimlerden görebildiğim kadarıyla, galiba Pa-Flex kullanmış ?
Üzerinde fazladan kontraplak kaplama var mı acaba ? Eğer öyle ise bilinen klasik uygulama olmalı..

Son düzenleme:

Gazeteler ve TV ler haber kaynağı olarak çöp olunca Twitter ve Instagram şart oluyor.

Hikayeler kısmındaki videolar çok iyi. ( Instagram da çektiğiniz videoların olduğu kısım ) Sanırım marangoz babanın yanında yetişmiş. Ayrıntılı çekimleri var. Yalnız Instagrami kullanmanızı tavsiye ederim. Hesap açıp sessizce ilginizi çekenleri takip edebilirsiniz.

Ben daha çok halk içine karışan gezginleri takip ediyorum.

Bildiğim kadarıyla hesabınız olmadan hikayelere ulaşılamıyor.

.

Değerli yerden gelen öğütü es geçmek yanlış olur. :yum:
İnstagram’ın ileti yoğunluğu ve reklamlar sorunlu deniyordu.
Çöp kutusu olarak kullandığım e-mail adresim ile bir deneyeyim öyleyse.
.
.
.
.
İnstagram telefon numaramı da istiyor. :confused:
Ben onları değil, onlar beni kaybetti diye üzülsün.. İnzivada yaşamak daha iyi. İstediklerimle zaten görüşüyor, gerekli bilgilere de Web’ten ulaşabiliyorum. Bereket avatardaki burnum da büyük çıkmamış..;)

Ben zaten karavanımı kendim yaparsam verdiğim Web sayfasındaki çözümü uygulardım..

.

Son düzenleme:

.

Ulaşım sadece İnstagram üzerinden.
Benim gibi bu açıdan asosyal olanlar açıkta kalıyor.. :confused:
Acaba başka olasılık var mı Teoman bey ?

Küçük resimlerden görebildiğim kadarıyla, galiba Pa-Flex kullanmış ?
Üzerinde fazladan kontraplak kaplama var mı acaba ? Eğer öyle ise bilinen klasik uygulama olmalı..
Facebook sayfasında da aravan yapımı paylaşımı var. Ama Mayı2s 2019 ve günümüz arasında kesinti olmuş..Gezileri için aynı isim ile blog sayfası var. Fakat orada karavan yapımı paylaşımı yok
.

Gazeteler ve TV ler haber kaynağı olarak çöp olunca Twitter ve Instagram şart oluyor.

Hikayeler kısmındaki videolar çok iyi. ( Instagram da çektiğiniz videoların olduğu kısım ) Sanırım marangoz babanın yanında yetişmiş. Ayrıntılı çekimleri var. Yalnız Instagrami kullanmanızı tavsiye ederim. Hesap açıp sessizce ilginizi çekenleri takip edebilirsiniz.

Ben daha çok halk içine karışan gezginleri takip ediyorum.

Bildiğim kadarıyla hesabınız olmadan hikayelere ulaşılamıyor.

Sayenizde instagram özelliklerinden birini daha öğrendim. Bu paylaşım neden eksik yarım oldu derken , esas malzemenin "Hikayeler" ksımında olduğunu gördük.

.

Değerli yerden gelen öğütü es geçmek yanlış olur. :yum:
İnstagram’ın ileti yoğunluğu ve reklamlar sorunlu deniyordu.
Çöp kutusu olarak kullandığım e-mail adresim ile bir deneyeyim öyleyse.
.
.
.
.
İnstagram telefon numaramı da istiyor. :confused:
Ben onları değil, onlar beni kaybetti diye üzülsün.. İnzivada yaşamak daha iyi. İstediklerimle zaten görüşüyor, gerekli bilgilere de Web’ten ulaşabiliyorum. Bereket avatardaki burnum da büyük çıkmamış..;)

Ben zaten karaavanımı kendim yaparsam verdiğim Web sayfasındaki çözümü uygulardım..

.

@ruzgarinizinde Instagram profile with posts and stories - Picuki.com

Yukarıdaki bağlantıdan hikayelerdeki videoları üye olmadan görebiliyorsunuz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR