Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Rostov Na Donu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasarergun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 182
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 69,768
Ynt: Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Kazakistan

Sabah 08 30'da Batumdan başlayan son etap 1100 km 20 saat sonra tamamlandı. Acilen son 3 gundeki resimleri ekleyip metin kisimlarini duzenleyecegim. Buradan iyi dilek ve dualarını esirgemeyen dostlara tesekkurler.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Ynt: Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Kazakistan

7857 km ile seyahat bitti
09db6f12daecbb49ac335dc67a6aaf06.jpg

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ynt: Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Rostov Na Donu

krasavchik' Alıntı:
Volgograda giden kadar yolda biraz sarsılma bilirsiniz.Ben Vladikavkaz-Volgagrad-Lipetsk(Moskova tarafında) yaptım 20gün önce.Volgagrad'a kadar ki yolun yarısına yakınında hız 50kmye kadar düşüyor diyebilirim.

всё будет хорошо!

Ahhhh ah biri bunu önceden söylese elistaya girmez direkt rostov saratov hattını takip eder dönüşte de astrakhan grozniyi keşfederdim

Ynt: Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Rostov Na Donu

kuzeye çıktıkça insanlar medenileşti ama ben moskova 870 km tabelasından direksiyonu moskovaya kıramadığım için üzgün olarak güneye doğru ilerlemeye başladım. hedef pyatigorsk.

DSC 0014 8

DSC 0017 8

DSC 0020 7

DSC 0022 7

DSC 0026 6

Ynt: Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Rostov Na

Evet Ростов на Дону (rostov na donu) gerçekten çok güzel.Gürcistan sınırından oraya kadar ki yollarda hiç fena değil.Geçen sene kasım ayında her yerde yol çalışması vardı.Şu an ki durumu çok iyi olsa gerek.Ağustos ayında Türkiye'ye dönerken bu yolu kullanmayı planlıyorum.

всё будет хорошо!

Vladikavkazda bir tur atmanın bedeli tam bir gün kayıp oldu. Vladikavkaza girmeyi değdi mi derseniz hayır. 40 dakika kadar gecikmemden dolayı sadece tır alımı yaptılar ve sabaha kadar ben arabada uyudum. yanımda yastık ve battaniyem vardı sorun yaşamadım ama kendimi ertesi gün batuma zor attım.

DSC 0003 10

DSC 0010 7

DSC 0011 9

DSC 0017 4

Sabah erkenden kilometrelerce devam eden kuyruğun başında olduğumdan kendimi gürcistanda buldum. ruslar adet olmadığı kadar hızlı, gürcüler nazikti. sonra kazbekiden ovaya inmeye karar verdim. ovadan sonrası için posoftan mı yoksa batumdan mı gireyim diye tereddütte kalınca kararımı hatalı olarak batumdan yana kullandım. yollar kötü, sürekli trafik kontrolünden dolayı yavaş ve sıkıcı idi. bir daha gelsem borjomi posof güzergahı derim.

DSC 0019 3

DSC 0025 2

DSC 0026 7

DSC 0027 6

DSC 0028 5

Akşamüstü batuma girip bir otel buldum, booking.com ile ilgili yaşadığım bir kaç problemden birisini de burada yaşadım. booking.com yerine keşke daha geniş portföyü olsa da venere.com kullansaydım diye düşündüğüm oldu. Gürcistanın tüm hatalarını yoldan çıkıp girdiğim bu tesisteki kuzu şaşlık, yanında taze ekmek, armut limonatası ve üzerine gelen harika çay affettirdi desem yeridir. hepsine 15 lira aldılar.

DSC 0037 6

DSC 0042 5

DSC 0047 5

DSC 0002 5

DSC 0006 11

Sabah ilk kez saat kurmadan uyanana kadar uyudum, hemen yola çıktım ve Türkiye tarafına geçtim. Rizedeki dostları arayıp çaya geleceğim dedim sağolsunlar balığın üzerine çay içtim. Balık çorbası nefisti.

DSC 0007 5

DSC 0011 2

DSC 0012 4

DSC 0014 10

DSC 0015 8

Tek başına dilini bilmediğim hiç gitmediğim ülkelerde binlerce km araba kullanmak belki de hemen hemen rusyada konuştuğum herkesin dediği gibi delilikti ama bu seyahati bu cesareti bana veren, hayatım boyunca verdiğim her kararı destekleyen, bana hiç gitme demeyen 21 Ekim 2014'de Rahmet-i Rahman'a ve ebediyete uğurladığımız babama ithaf etmek istiyorum. Hep yanımdaydı...

DSC 0059 4

DSC 0062 3

DSC 0002

DSC 0084

FB IMG 1424029407272

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR