Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Rostov Na Donu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasarergun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 182
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 69,754
yeni farkettim. çizdiğiniz rota en hızlı rota. benim tercihim türkgözü, borjomi, tiflise 10 km kala sola ayrılan ve kazbek, stepansminda dan geçen ve vladikavkaz, pyatigorsktan krasnodara devam eden yol olurdu. en azından haziranda ben bu yoldan geçeceğim. gürcistan girişinde ve vladikavkaz girişindeki sigorta acentelerinden sadece o ülke için sigorta yaptırın. bana kalsa kaskoya da zeyl yaptirıp kalacağınız süre kadar kasko yurtdışİ güvencesi ve mutlaka sağlık sigortası yaptırın. lütfen yola çıkıştan itibaren de yeni başlık açıp herşeyi paylaşın. uzun süredir vizeden dolayı gidip gelen yok. rus sınırındaki evraklar ilk mesajlarda var, çıktı alıp. benimkilere bakarak doldurun. vladikavkazdan sim kart alın. beeline highway tarifesi size uyar. internet var huzur var :smiley:

kurallara uyun, evrakınız tam olsun. polis heryerde durdurur evrakı verin eksik yoksa sorun çıkmaz.

iyi yolculuklar şimdiden

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Bir de Trabzon-Soçi seferleri Mayıs Haziran gibi başlayacak bilgisini Trabzon porttan öğrendim. Yaklaşık 5 saat sürüyormuş, 350 dolar gibi bir fiyattan bahsettiler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler
Bir de Trabzon-Soçi seferleri Mayıs Haziran gibi başlayacak bilgisini Trabzon porttan öğrendim. Yaklaşık 5 saat sürüyormuş, 350 dolar gibi bir fiyattan bahsettiler

ben moskova, sankt petersburg ve helsinki merkezli aile olarak yola çıkacağım, denk gelirse olabilir. ben karadan gitmeyi tercih ederim. 350 dolara hatay helsinki yakıt parası çıkar :smiley:

.

Belki sorum alakasız gibi gelecek ama benim açımdan gerekçesi var..

Yeşil pasaportu olmayıp da vize konmadan önce Rusya’ya gidecek olanlardan istenen ekstra birşey var mıydı ?

Pasaportla sınırdan elini kolunu sallayıp geçilebiliyor muydu ?
Kısaca durum neydi ?

Son düzenleme:

Hayır yoktu. Sınırda rutin pasaport kontrolü yapılıyordu. Vizeniz olsun yada vizesiz olsun doldurulması gereken imigration kartı dolduruluyordu. Hepsi bu.Vizeli olarak ta aracımla gidip 3 ay kaldım. Vizesiz olarak ta aracımla gittim,prosedür buydu.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

.

Belki sorum alakasız gibi gelecek ama benim açımdan gerekçesi var..

Yeşil pasaportu olmayıp da vize konmadan önce Rusya’ya gidecek olanlardan istenen ekstra birşey var mıydı ?

Pasaportla sınırdan elini kolunu sallayıp geçilebiliyor muydu ?
Kısaca durum neydi ?

yeşil pasaportu olmayanlarla olanlar aynı idi ve hiç bir şey istenmiyordu.

evet pasaportu ver migration belgesini doldur ve gir idi durum.

Son düzenleme:

ben moskova, sankt petersburg ve helsinki merkezli aile olarak yola çıkacağım, denk gelirse olabilir. ben karadan gitmeyi tercih ederim. 350 dolara hatay helsinki yakıt parası çıkar :smiley:

Hocam bir de Batum’dan gemi görünüyor. İrtibat bölümünden şirkete mail gönderdim. Ancak henüz yanıt alamadım. Eğer gemiye binebilirsem, gemi tam da benim gideceğim Yesk şehrine gidiyor. Bununla ilgili bilgi sahibi varsa, aydınlatıcı bir şeyler yazarsa memnun olurum

Yaşar Bey bu gezi notlarınızı yeni okudum.
Bilgiler ve güzel resimler için, sağolun, varolun.
Çok gezmek istediğim bir rota , komple Rusya..

Moskofun.. :mad: 😇 :p memleketi gezmek için harika.

Olmayacak dua ama...
Allahtan ümit kesilmez..
Bize de nasip olur inşallah ..... ....

Yaşar Bey bu gezi notlarınızı yeni okudum.
Bilgiler ve güzel resimler için, sağolun, varolun.
Çok gezmek istediğim bir rota , komple Rusya..

Moskofun.. :mad: memleketi gezmek için harika.

Olmayacak dua ama...
Allahtan ümit kesilmez..
Bize de nasip olur inşallah ..... ....
rusya bugün seyahat kısıtlamalarını kaldırsa altay dağları hedefli olarak basar tek başıma giderim. eğer vakit sorunu yaşamıyorsanız baykal gölü ve moğolistan hedefli yola çıkın. hayalerinize ket vurmayın. yol açıksa, yola çık.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayır yoktu. Sınırda rutin pasaport kontrolü yapılıyordu. Vizeniz olsun yada vizesiz olsun doldurulması gereken imigration kartı dolduruluyordu. Hepsi bu.Vizeli olarak ta aracımla gidip 3 ay kaldım. Vizesiz olarak ta aracımla gittim,prosedür buydu.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
şu an için immigration belgesi sadece daha önceden rusya ya gidip vize tarihi dolmadan dönmüş kişilere opsiyon olarak sunuluyor.

Saygıdeğer Hocam,

Çok beğenerek okudum. Harika bir gezi olmuş. Tebrik ederim.
Benim de araçla, Gürcistan üzerinden St. Petersburg'a gitme planım var bu yaz ancak sınırlar ne durumda bilemiyorum. Sadece PCR testi ile, giriş çıkışlar açılacak mı bizlere de ne dersiniz? Gürcistan sınırları açtı ama dün itibariyle konsolosluğu aradım, dün için söylediler tabi, karayolu ile Rusya'ya giriş yapamayacağımı belirttiler. Umarım kısa zamanda değişir bu durum.
Velev ki, Rusya'da kara sınırından geçişi açtı bizler için, size sorum şudur? Tiflis-Vladikafkas hattında, sınırdan ne kadar gibi bir sürede geçiliyor tahmini? Bazı yerlerde duydum, 1günde zor geçersin diyenler oldu. Ayrıca, ilginç gelebilir bu sorum ancak merak ediyorum. Gürcü-Rus sınırında, - malum o bölge biraz ıssız diye duydum- restaurant ve duty free tarzı yerler var mı?
Vakit bulur, cevap verebilirseniz çok mutlu olurum.
Şimdiden çok teşekkür ederim.
Bayram.

Saygıdeğer Hocam,

Çok beğenerek okudum. Harika bir gezi olmuş. Tebrik ederim.
Benim de araçla, Gürcistan üzerinden St. Petersburg'a gitme planım var bu yaz ancak sınırlar ne durumda bilemiyorum. Sadece PCR testi ile, giriş çıkışlar açılacak mı bizlere de ne dersiniz? Gürcistan sınırları açtı ama dün itibariyle konsolosluğu aradım, dün için söylediler tabi, karayolu ile Rusya'ya giriş yapamayacağımı belirttiler. Umarım kısa zamanda değişir bu durum.
Velev ki, Rusya'da kara sınırından geçişi açtı bizler için, size sorum şudur? Tiflis-Vladikafkas hattında, sınırdan ne kadar gibi bir sürede geçiliyor tahmini? Bazı yerlerde duydum, 1günde zor geçersin diyenler oldu. Ayrıca, ilginç gelebilir bu sorum ancak merak ediyorum. Gürcü-Rus sınırında, - malum o bölge biraz ıssız diye duydum- restaurant ve duty free tarzı yerler var mı?
Vakit bulur, cevap verebilirseniz çok mutlu olurum.
Şimdiden çok teşekkür ederim.
Bayram.
Bayram Bey Selamlar,

Ben 11 Mayıs çıkışlı araçla seyahatimi iki doz aşı olamadığı için iptal ettim. İkinci doz aşımı olur olmaz aşı sertifikasi ile giriş yapacak şekilde planların var ama bu kez uçakla tek şehir bir hafta planladim. Gidersem paylasirim. Stepansminda'dan sonra sınır var ve ben 1 saate yakın zamanda siniri geçtim. Dönüşte bir sebeple binek araç girişi 12 saat durmuştu araç geçişi başlayıp da sıram geldiğinde 10 dakika bile sürmeden geçtim. o bölgede kafe tarzı yerler var ve ekmek peynir sut, çorba vs sürekli var. zaten araçta yemek yapacak malzeme de vardı hep o sebeple sorun yasamadim. rusyada gideceksiniz haziranda seyahat edin,temmuz ağustos sinekler sebebiyle sıkıntı yaşarsınız. Gürcistan Rusya kara sınırı açılırsa bize de haber edin :smiley:

şimdiden iyi yolculuklar. seyahate başlamadan önce mutlaka görüşelim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri