Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Rostov Na Donu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasarergun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 182
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 69,914

yasarergun

Dünyayı değiştirebilirsin
Yer
Antakya-Hatay ama O bir Antep'li :)
Web
www.yiyenbilir.com
Seyahat 31Mayıs itibarı ile başladı. İlk gece Gaziantep'de anamın evindeyim. 15 gün sonra tekrar Hatay'a dönmeyi planlıyorum. Aracım 1.6 suzuki grand vitara 3 kapı. Gelişmeleri ve resimleri buradan paylaşacağım.

Bu konuda paylaşılan tüm fotoğraflar Sony Xperia Z2 telefonla çekilmiş ve hemen tamamı gezi anında paylaşılmıştır. Fotoğraflar telefonun coğrafi işaretleme özelliği açık olarak çekildiğinden fotoğrafların nerede çekildiğini görebilirsiniz.

Spot takip cihazı üzerinden anlık yol takibi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Rota, 10 dakika aralıklarla güncellenmektedir.

SPOT Shared Page

DSC 0084

Son düzenleme:

Etiketler

Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Kazakistan

takip

Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Kazakistan

Arabanın teknik tum rutin bakimlarina ek vakti gelen triger degisimini yaptim, marş dinamosunu sokup bakimi yapildi, lastikler yeni ve AT3, Kaskonun yurtdisinda da gecerli olmasi icin zeyl yaptirip, seyahat saglik sigortasini da yaptirinca geriye eksik kalmadı gibi. Forumdan Suat Bey'le konuşup Gurcistan ve Rusya icin detay bilgi aldım. Gürcü polisi duzelmiş, Rus polisi için sıkışırsan rüşveti daya diye bilgi aldım Posof sınır kapısı 24 saat açik. Yanıma gezenbilir icin verilen globalstar uydu telefonu ve spot 2 uydu takip ve imdat isteme cihazını Sedat Açıl verince almam p:smiley: demedim. Bu arada arabaya ön ve arkaya yol kamerası yerleştirdim.

Ilk gun Gaziantep, Malatya, Elazığ, Bingöl yolundan Erzuruma geldim. 800 km 9 saat sürdü. Sabah kahvaltı yapmayip kendimi Bingöl Soğuk Çeşmeye kadar tuttum :smiley: kavurma yemeden buradan geçmeyin :smiley:

DSC 0085

DSC 0086

DSC 0087

DSC 0088

DSC 0089

Son düzenleme:

Erzurumdan 8 gibi çıktım karsta biraz oyalanıp ardahana yemek için uğrayop posofa geçtim, orada özellikle esnaf araçta ilaç buludurmayın diye uyardı ben de kullandığım yarım antibiyotik kutusu hariç herşeyi orada bıraktım. sınırda gerçekten de bizimkilerin bazı ilaçlardan etken maddeyi çıkartıp uyuşturucu üretmeleri kaynaklı sıkı denetim vardı. türk tarafında sorun yok. girişte sadece gürcistana gidiliyorsa nüfus cüzdanı ile geçiş seçeneği de var. gürcüler sağolsun kağıt işini azaltmış, ayrıca sigorta istenmiyor, polis de sormuyor. ben zaten geçiş için kullandığımdan dolayı gürcistanda geçerli sigorta yaptırmadım.

DSC 0018

DSC 0019

DSC 0020 1

DSC 0021

DSC 0022 1

Bu gezide "tek başına ve overland" gezi kültürünün oluşumunda büyük emeği olan seyr-ü zafer, zafer hocamı anmadan geçmeyeceğim. Teşekkürler.

Artık sınırı geçtik ama ılgar dağı geçidini buraya eklemek istedim

DSC 0015

DSC 0016 1

DSC 0025

DSC 0027

Ynt: Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Kazakistan

Müthiş, heyecanla takip ediyorum hocam,

Saygılar & Selamlar

Ender

Ynt: Arabayla Tek Başına Hatay'dan Posof, Gurcistan, Rusya Vladikavkaz Volgograd, Samara, Kazakistan

Otelde odaya girmeden mesaj geldi :smiley:

Tiflisin gecesi gündüzünden daha güzel, ama bana kalsa gürcistanda tiflis ve batuma uğramayın da nereye uğrarsanız uğrayın derim. gün boyunca izlediğim borjomi yolu süperdi. buraya geleceklere posof türkgözü girişini tavsiye ederim.

DSC 0034

DSC 0037

DSC 0038

DSC 0040

DSC 0044

yolun açık olsun Yaşar bey.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri