Arabalı Aile Venedik'e Giderken ....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan iklil konyalilar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 197
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,827
IMG 3850
IMG 3856
IMG 3857
IMG 3860
İtalya'dan çıkıp Slovenya'ya girdik..Tanelalardaki yazılar değiştiği için bunu anladık , yoksa tel-örgülü bir sınır yok !..
Trieste'den çıkışta yolu şaşordım ve uzattım Koper'e doğru..Neyse, toparladık...İzlediğimiz enfes manzaralar da yanımıza kar kaldı..
60-70 km sonrası Hırvatistan sunırı !..Mühürler falan başladık yine :smiley:
Slovenyanın harika yollarında seyahat, benim gibi araç kullanma tiksintisi olan kişiyi bile dinlendiriyor!...
İstanbulda araba bizi değil , biz arabayı sırtımızda taşıyoruz adeta(!)
Rijeka'ya da bir merhaba deyip geçiyoruz.Ancak bir yemek molası fena gitmedi ...Denize girecek yer soruyoruz=> Kostrena diyorlar....
Yat klübünün yanında denize giriyoruz, kayalık!..
Maksat serinlemek ,1 saat dinlenmek . Otelimiz (apart) Garbovac'da(Plitvice Göllerine 7-8 km) oraya kadar da dağ yolları var...Bugünün programına sadece bir deniz moladı koyduk. Gece 04:39 da yatanlar yolda ve otelde dinlenmiş olacaklar yarına hazırlık için...
..
İlk fotolar AVM'de...
Pazar günü şehir bomboştu , buraya grldik..
Yat klübünde denize girerken hava patladı, denizde yağmurun leyfini çıkarttık, sonrasında da gelsin bir sıcak Capuccino :smiley:

Etiketler
IMG 3861
IMG 3862
IMG 3864
IMG 3865
IMG 3866
Yolda yağmur vardı ....Sonrasında kesildi ve nefis bir gün batımında fotoğraf molası verdik... Kospilon(?)'dan sonra ormaniçi yolda karanlık bastı ..Asfalttan yükselen buharlar , bir korku filminde sis gibi yolu saroyordu ...Çocukları bırak , Nil bile korktu!.. Hayaletli hikayeler anlatırken beni susturdu!.. :-(

Saat 10:00 gibi vardık Magdevac House'a...2 oda 1 mutfak, banyo+wc=>10 numara bir yer daha . 45Euro'yu peşin verdik..
Sabah erken kaçanlar olmuş demek ki(!)
Nefis bir orman kokusu evin içine dek sinmiş, sessizlik de tam aradığımız şeydi iyi bir dinlenme için....

Bıgün de yönümüz Plitvice gölleri+Çağlayanları....1945 ten beri Ulusal Park imiş!..
Su ne kadar da berrak !...
Balıklar , bizdeki sokak kedileri gibi,ziyaretçilere yaklaşıp bir 'avanta' yiyecek bekliyor...
Daha sonra youtube link'ini de koyacağım buraya....
Ben susayı
IMG 3870
IMG 3873
IMG 3874
IMG 3876
IMG 3877
We m , resimler konuşsun!..

IMG 3891
IMG 3892
IMG 3894
IMG 3897
IMG 3898

Göller, Çağlayanlar, mağaralar, 1 /1,5 metre eninde ve genellikle korkuluğu OLMAYAN dal parçalarından yapılmış yürüyüş yolları ile unıtulması zor güzellikte bir gezi ...Suyun masmavi rengi ve berraklığı harika...
Keşke biri omuz atsa da düşsem....dedirtiyor.
Bu arada Ege'yi yaraladık ... Elinden tutup , yol kenar taşları üzerinde yürürken bir sarsıldı, düşüp sağ dizini sıyırdı .Topallıyarak turu bitirdi . Yer yer sırtıma aldım ama çok büyümüş ve ağırlaşmış(!)...Yoksa ben mi artık çok genç değilim:smiley: :smiley:

IMG 3899
IMG 3900
IMG 3901
IMG 3902
IMG 3903

Tekneyle 3.kapıya gidiyoruz.mağs me görüntüsü de bu(!)
Burada da bir gölü gezip çıkacağız artık . Saati 3 ettik.SarayBosna'ya yolumuz uzun...
Bu arada girişte Tan 110,öğrenci80,çocuk 70 kuna...AÖF öğrencisi olmanın yurtdışında da avantajıno gördük....
Ancak daha kosıtlı bütçe(!) ile yola çıkacak öğrenci vb arkadaşlar, 1. ve 2. kapı arasını bir kolaçan edebilirler de....

IMG 3917
IMG 3919
IMG 3923
IMG 3924
IMG 3925
Dönüş yolunda, bir tekne ile 2.istasyona geçtik...Oradan "Vagonlu Otobüs" ile 1. İstasyona yakın bir yere bıraktılar bizi . İsteyen yürür o ayrı...
Burası anayola çok yakın .
Ege işe Annesini orda bırakıp biz BilgeNaz il son bir 1 km yürüdük ; saatbaşı 7kuna'dan 42 kuna(6euro) otopark ücreti ödedik. Yolcuları alıp yola düştük....

IMG 3930
IMG 3933
IMG 3934
IMG 3936
SarayBosna'ya girmemizle Camiler, Minareler görünmeye başladı :smiley:
İnsan kendini evinde hissdeiyor zahir .
Gezi programımız, SarayBosna'ya Bihac üzerinden gidiş/geliş yol sebebiyle sekteye uğradı.."Akşam 7-8 gibi varırız, Başçarşıy gezeriz" şeklindeki plan , ertesi güne kaydı...
Gece 11'de vardık, Çarşı'da birşeyler yedik, konaklama mekanına gidişimiz 12:30 oldu.Jasna bizi beklemiş, sağolsun
Bugünkü Mostar-Dubrovnik-Kotor gezisinin son ayağını da yarına bırakıp , SarayBosna'yı sabah gezip, Mostar-Dubrovnik yapacağız.Gece de Kotor'a varıp uyuruz gayri... :smiley: :smiley:
SarayBosna ve Kotor konaklamaları Airbnb üzerindendi .... Bosnada tarih kokan bir evde konsklıyoruz...40ö2'lik 2 oda..Antresi-mutfak-banyosuyla rahat 100m2 var...Bahçede özel otopark da şehrin göbeğinde bonus!..
Başçarşıya 800-900 metre, fakat yokuşta!...
SarayBosna fotoları gelecek...

Enerjiniz müthiş !
Her gece başka bir yer , fırtına gibi geziyorsunuz maşaallah .
Zevkle izliyoruz .

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sevgili Bartek bende bu kocaman bagın köşelerinde dolaştım ama can alıcı olgun,lezzetli üzümlerin olduğu asmaya "VENEDİK ve CİVARINA" gidemedim-gitmedim.Sebebi çok basit kısaca oraya giriş biletinin bedeli !!!!!
Şimdi bütün anları yaşamış mutlu kişi biraz çıtlatırsa ayağımızı nereye kadar uzatırız,nereden sonra iflas edebiliriz gibi hususlar hakkında kara kara düşünüp kel kafamızı kaşıyabiliriz.
Hani bundan dolayı şey etmiştim de.:worried:

Ohrid'den günaydın ;
Ne oldu da "aradaki günler" yazıl(A)madı?..
Şöyle diyelim: Gezinin gittikçe artan temposu ve yorgunluk + Balkan yollarının çoğu yerde gidiş+geliş tipinde olması!..
Zamanlama ve program altüst oldu(!)
Bu nedenle de önceliği seyahate verip, yazılar ve fotoğrafları aksattım,affola...
Programı Ohrid'e kadar yapmıştım .
Buraları ve Yunanistan'ı bizden sayarak :smiley: :smiley:
Bu akşam kalacağımız yerin rezervasyonu bile yok!..
Belki burada belki Selanik(?)'te...Gün içinde karar vereceğiz...
Buraya sabah 03:30 gibi ulaşabildiğimizi belirterek durumu netleştireyim...
Hesabı kitabı da döndükten sonra çıkartacağım, 2 - 3 yerde plansız harcamalar yaptık , ki toplam bedeli 150 euro'yu aşmaz...
Geri kalan harcamalar makul sayılacak seviyelerde oldu...
Nasıl bir bilanço çıkacak ben de merak ediyorum doğrusu :smiley: :smiley:
Yorgun gezginler uyanmaya başladılar yavaş yavaş :smiley:
Fırsat buldukça yazmaya ve fıto aktarımına devam edeceğim.
Hiç olmadı, Pazar günü İstanul'a varıp dinlenmeyi düşünüyorum , o günü komple Gezenbilir'e ayırırım ...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri