Arabalı Aile Venedik'e Giderken ....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan iklil konyalilar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 197
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,899
IMG 3715
IMG 3717
IMG 3720
IMG 3721
IMG 3722
Niz de bir Bangladeşli Pizzacı seçtik (!)..
illa ki BEEF(!) diye tutturunca, Müslüman mısınız?..Yes...Türk müsünüz?..diye sordu.
Biz de Oruç'la senin aran nasıl???dedik ; "..Abi, Allah affetsin , bütün gün ayaktayız , Oruç da 18 saat buralarda, inşallah kaza ediceez!..." dedi.
"..Biz de!.." dedik. Hayır duasını alıp düştük yollara...

Son düzenleme:

Etiketler
IMG 3726
IMG 3727
IMG 3728
IMG 3730
IMG 3734

Arif Ege Prada'ya alışverişe girdi , donuna kadar ne varsa bıraktı -öyle kurtardı !..Çok pahalı...
Gondollar,gondollar!..
40x60 cm minyatür bir kitaplık...
Contemporary art sergisi...

IMG 3724
IMG 3725
IMG 3729
IMG 3736
IMG 3737

Dönüşte yolumuz yine meydana çıkıyor...Bir siyasi gösteri(Reyer??adına) yapılıyor. Polis bir kenarda , duvara yaslanmış gülüyor. Göstericilerin çevresine güvenlik hattı çekilmiş.
Bir eski chitarra tipi(3 tel fazlası var?)
Yorgunluk belirtileri , bir kenara çöken bebeler

IMG 3770
IMG 3771
IMG 3773
IMG 3774
IMG 3776

Meydanın akustiği harkaydı ... Önce merdivenlere oturup dinledik, fakat grup coştukça coştu!..
Oradaki trattoria'ya oturduk...
Bu spontane konser+yemek bizi mest etti doğrusu !...
Günün yorgunluğu -gitmediyse de- unutuldu ve bu anı unutulmazlar arasına yazıldı!..

IMG 3778
IMG 3779
IMG 3780
IMG 3781
IMG 3782

Sokaklar arasında ortaya çıkıveren meydanlara akşam sofraları kurulmuştu...Karanlık çökmesiyle daha gizemli hale gelen Venedik , paraşel olmayan sokakları ile bizi de , navigasyonu da şaşırtmaya devam etti ...
Takatimizin son demleri ile otobüs duraklarını bulduk ..Aileyi bırakıp otobüsle otopark'a gidip arabayı aldım...Daha sonra yoldan bir yanlış çıkış yapıp 20 dk'lık yolu 1 saatte aşıp Mirano'ya geldik ...
Bir çiftlik evinde 2 gece kalacağız ...
Ctesi yönümüz Verona ve Garda gölüydü ...
HENÜZ odadan çıkamadık !..
Venedik'in yorgunluğu tüm hücrelerimizde!

Gezilerde bilmediğiniz şehrin sokaklarında kaybolmak güzeldir,Venedik sokaklarında kaybolmak daha güzeldir,seyahata çıkmadan önce yürüyüş antremanlarına başlamak performansı yükseltiyor.bir geziye beraber çıktığımız arkadaş çok yürüyünce ayağımın altında ocak yanıyor demişti :smiley: sizin ayakların durumuda kötü galiba. Bizde geçen İtalya gezisinde oralara kadar gidipte san marco meydanında kahve İçmeden dönmek olmaz dedik iki kafeye 30 euro bayıldık.

IMG 3403

Son düzenleme:

Bir sonraki günümüze -istesek de- erken başlayamadık...Gerçekten , reklamda diyor ya:"...Kirlenmek güzeldir..." diye. Çocuklar üst başlarını çamura bulamış falan, sonra da ....deterjanıyla yıkıyor. Böyle yorgunluk tüm Genginlerinbaşına :smiley:

Ramazan Bayramıyla inanıyorum ki tüm gezginler de biryerlere kaçıyor, herkese iyi bayramlar. Bir büyüğümüzü ziyaret de uzun bir hayat yolculuğunu ziyaret değil mi?..
Büyüklerimizin ellerinden , küçüklerimizin gözlerinden öpüyorum...

San Marco'da kahve , gerçekten de kaçırılmaması gereken bir fırsattı . Bu kez kaçırdık , geçen sefer eşimle geldiğinizde kaçırmamıştık ..... 17 sene evvel (!) :smiley:

Sabah 11 gibi çıkabildik Ctesi odadan . Hedef Verona-Sirmeone-Garda karması idi ...
Geçerken Veronayı arabayla turlayalım , gece dönüşte gelir yemeği burda yeiz diye düşündük ... Şehrin girişini bulduk , içerde dolaştık. Nehrin bir "U" yaptığı yarımadada kurulmuş bir film stüdyosu burası DA !.. :smiley:

Bir ara polis arabası arkamızda, olmayacak yerlerde dolaşıyoruz, acaba burası ZTL mi?.. derken , kazasız belasız çıktık şehirden ...Garda'ya yaklaşırken GARDALAND tabelası çıktı karşımıza. Gezenbilirden bir gezgin'in anıları canlandı gözümde-çocuklara da bir sürpriz yapasım var, saptım o yola önce . ..Arabayı parkettik falan , Aile paketi 100 euro, ama 10 yaş altı çocuk sayıyorlar, bu fiyat anne-kız(13) ve Ege için ..Bir büyük daha ilave ediyor=>140 euro toplam!..
Anne fedakarlık edeyim dedi(!)..
((Onun gözü mağazalarda!...))
Bir de o gün gece 3'e kadar açıkmış ve "akşam bileti" fırsatı var:25 euro kişi başı..Saat 6'dan sınra gelin ama....diyorlar.
Biz de 3 bilet aldık , Verona'ya dönüşü es geçtik. Saat 6 ya kadar da Sirmeone'ye gidelim dedik .

Dedik ama, Sirmeone'nin girişini kapatmışlar:Triatlon yarışı varmış!..
Beyaz çizgili bir akana parkettik, merkez yaklaşık 2 km, hava 40 derece yoksa 39 rahat var(!).. Yürürken triatloncular yanımızdan bisikletle geçti , az ilerdeki meydana bisikletleri bırakıp , koşmaya başladılar!..İnsan değil , bionik adam ve kadın bunlar !...
Biraz daha baktık sağa sola, vakit de geldi !..Haydi bakalım Gardaland'a...Nil'i de geçerken Pesciera'da bıraktık tek başına,11:00'de buluşmak üzere....Bu arada wi-fi bulursak 10:30 gibi mesajlaşacağız!...
Gardaland'da her bir gaydırıgupbak(!)
alet bekleme süresi 15-40 dk!!..
Olmayaxak aletlere bindik!..
Kendim korktuğum kaydıraklara bindirmek için çocukları cesaretlendiriyorum :smiley: :smiley:
Ter ve nemli sıcak bir yandan , korku öbür yandan , adrenalin ha keza!...
Depomuzdaki sular birer yudumda bitiveriyor, ıslanmalı oyunlar falan var, bayaaa eğlendi çocuklar , hatta Ege "..Ben büyüyünce buraya yerleşiceem , çok eğlenceli bu ülke.." demeye kadar vardırdı işi ! :smiley:
Ablamız daha cool , "bunlar ne ki?.." havasında :smiley: :smiley:
Çektiğim fotoları paylaşayım , dönüş yolculuğumuzu bir sonraki yazıya bırakayım.
O bambaşka çünkü (!?!?!)

IMG 3791
IMG 3793
IMG 3841

Mirano'da kaldığımız Villa Mocenego , bir çiftlik evi... Çiftlik hayvanlarıyla da vakit geçirmek çocukların hoşuna gidiyor..Yüksek tavanlı oda da bizden iyi puan aldı...

IMG 3842

Son düzenleme:

IMG 3799
IMG 3801
IMG 3802
IMG 3803
IMG 3805

Triatlon yarışının ortasında bulduk kendimizi Sirmeone'de...
Bir Otel'de "Çalışma Karşıtı" bir afırizma!..
Gardaland giriş ücretleri...(Ama kasada farklı??)

IMG 3812
IMG 3822
IMG 3823
IMG 3824
IMG 3825

O yükseklere çıkmak bir dert , inerken haykırmalar falan!...
Son fotoğraf kuyruklar hakkında bir bilgi vermesi için , ama o da yetersiz....

IMG 3829
IMG 3832
IMG 3833
IMG 3834
IMG 3838

İlk foto Gardaland otoparkından...Gece 01:00(!)
Nil ile wi fi üzerinden mesajlaştık ve onu da 10 dk sonra aldık...Yol uzun değilse de uyku bastı ... Bir mola verdim . Kendi horultuma uyanmışım.... Hemen toparlanıp bastım gaza, dönüş otobanı da 10 euro tuttu!..
Bu oyobanlara para saçmak da , yüksek aşdatlı evde oturmak gibi (!)
Çiftlik evine geldik , arabadan indik....O nesi???
NİL YOK !...
Az sonra Otel sahibi geldi , eşiniz beni aradı falan diye !...
Neyse , konum atmalar falan...
Ters yönde geri döndük, aynı mola yerinin(Autogrill) karşı yakasında durduk .
Ki, otoban üstündeki Autogrill'den geçip kurtaralım hanımı...
Autıgrill tadilatta!...
Yarı italyanca, yarı ingilizce yardım istedik.
Bir altgeçit varmış....Korku tüneli gibi !..
Son fodan önceki...
Çiftliğr geldil saat 04:15 !..
Bazılarında hala enerji var, tabletle oynuyor

IMG 3843
IMG 3844
IMG 3846
IMG 3848
Sabah 9:30'da kalkıp 9:55 gibi kahvaltıya koştuk . Neme lazım , saat 10:00'u geçti kahvaltı falan bitti demesinler(!)..
Yolumuz önce Trieste'ye uğradı...
"..Kalmıycaaaz, şöööyle bir arkadaşımıza bakıp çıkıcaaaz.." yaptık . Şehrin girişi yamaçta, ve yamaç evleri aralıklı olarak orman içine gömülü..res-1
Eski liman binaları..res-2
Tren garı(olsa gerek)..res-3
Dünkü kaynar sıcağa nazire yapan bulutlu bir hava...Ve yolda yağmur var..res-4
iyalya'da Mirano'da 1,27'den diesel aldım(standart)
Trieste sonrası Slovenya'da tek bir yerde 1,10(?) dşye gördüm ...
Hırvatistanda da 1,15 ila 1,20(?) arasıydı diesel...
Mirano'da benzinlikte in-cin top oynuyor!..
Önce kredi lartı malinaya okutuyorsun => "Otorize edildi , benzin alabilirsin, hangi no'lu pompayı seçiyorsun?" diye soruyor...Arabayı yanaştırdığın pompa no'sunu girip kartını alıyorsun ...
Git depoyu doldur..
Yerine asınca pompa kolunu , gidip ödeme makinasından fişini alıyorsun!..
Ortada cam silecek , bir iyi yolculuk dileyecek kimse yok !..
Robotize herşey!..
Geçen okıdum ; 125 yıl sonra insanlaron yaptığı TÜM İŞLER'e makinalar talip !..
Negatif beklentiler yüklü gelecek hayallerine DİSTOPYA diyorlar !..
Bazıları brlki de dünya nüfusunu azaltmanın yollarını arıyor???diye de düşünüyor insan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri