Araba Ile Avrupaya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan HasanKardil Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,170

HasanKardil

Ana Kamp
Arabamız ile Antalya'dan başlayıp 8 ülke ve 30'dan fazla şehri kapsayan 1 ay süren tatilimizi mutlu bir şekilde tamamladık.10.000 km yaptığımız yollarda hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadık.10 Haziranda Kapıkule'den çıkış yapıp Bulgaristan,Sırbistan,Macaristan,Avusturya,Almanya,Hollanda,Belçika ve Fransa'yı kapsayan bir gezi oldu.Arabayla yapılan geziler sayesinde daha fazla yer görmek mümkün ve istediğiniz yeri rahatlıkla geziyorsunuz ayrıca uçakla gitmekten daha ekonomik

FB IMG 1531213166925

IMG 20180703 171519

FB IMG 1531212216290

FB IMG 1529955940957

Arabamız ile Antalya'dan başlayıp 8 ülke ve 30'dan fazla şehri kapsayan 1 ay süren tatilimizi mutlu bir şekilde tamamladık.10.000 km yaptığımız yollarda hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadık.10 Haziranda Kapıkule'den çıkış yapıp Bulgaristan,Sırbistan,Macaristan,Avusturya,Almanya,Hollanda,Belçika ve Fransa'yı kapsayan bir gezi oldu.Arabayla yapılan geziler sayesinde daha fazla yer görmek mümkün ve istediğiniz yeri rahatlıkla geziyorsunuz ayrıca uçakla gitmekten daha ekonomik

Keyifli geziler yaptığınız cümleleriniz içinden anlaşılıyor.
Detaylı anlatımda bulunursanız,karavanı olmayıpta arabası ile avrupaya gitmeye cesaret edemeyen var ise onların motive gücü olursunuz.

Araç ile konakladığınız yerlerin bilgisi,yapılan konaklama masrafları,güzergah bilgileri,araç park ücretleri , gezi ile ilgili tavsiye edeceğiniz diğer hususlar ve tabiiki sizin bu gezinize bizde ortak etmemizi sağlayacak anlatımlarınızı bekliyoruz.

B
Keyifli geziler yaptığınız cümleleriniz içinden anlaşılıyor.
Detaylı anlatımda bulunursanız,karavanı olmayıpta arabası ile avrupaya gitmeye cesaret edemeyen var ise onların motive gücü olursunuz.

Araç ile konakladığınız yerlerin bilgisi,yapılan konaklama masrafları,güzergah bilgileri,araç park ücretleri , gezi ile ilgili tavsiye edeceğiniz diğer hususlar ve tabiiki sizin bu gezinize bizde ortak etmemizi sağlayacak anlatımlarınızı bekliyoruz.
Teşekkür ederim.İki yaz arabamız ile seyahat yaptık.Bu konu ile ilgili blog hazırlıyorum.En kısa zamanda paylaşıcam

merhaba bizde 3 kızımızla aynı güzergahı kullanarak çekme karavan ile paris barselona nice monaco italya yunanistan türkiye yapmayı düşünüyoruz ama sanırım siz otel konaklaması yaptınız kamp konaklaması yaptıysanız kamp yerleri hakkındaki yorumlarınızı okumaya hayır demem

Hayatı seven, keyifle yaşamayı bilen ve biraz da macera isteyip bundan çekinmeyen kişilerin ortak paydası galiba bu :smiley: keyifli bi rota çizmişsiniz...detayları bloğunuzda ben de bekliyorum.

merhaba bizde 3 kızımızla aynı güzergahı kullanarak çekme karavan ile paris barselona nice monaco italya yunanistan türkiye yapmayı düşünüyoruz ama sanırım siz otel konaklaması yaptınız kamp konaklaması yaptıysanız kamp yerleri hakkındaki yorumlarınızı okumaya hayır demem
Merhaba.Biz Booking ve Airbnb üzerinden konaklama yaptık.Malesef kamp konaklama yerleri konusunda bir bilgim yok.İyi tatiller

Hayatı seven, keyifle yaşamayı bilen ve biraz da macera isteyip bundan çekinmeyen kişilerin ortak paydası galiba bu :smiley: keyifli bi rota çizmişsiniz...detayları bloğunuzda ben de bekliyorum.
Teşekkür ederiz.Tüm kışı tatil rotası belirleyip,bu rota üzerinde hazırlık yapmak ve tatil gününü heyecanla bekleyerek gecirmek gerçkten cok güzel bir duygu

en büyük hayalim şöyle bir gezi :smiley: ölmeden yapıcam bi kere :smiley:[/QUOTE
Umarım hayalinizi gerçekleştirirsiniz.Biz acaba turla mı gitsek yoksa ucakla kendi imkanlarımızla mı gitsek diye düşünürken eşim bana arabayla gidelim dedigi zaman yok daha neler o kadar yol arabayla gidilir mi demiştim.Eşim bana,onlar buraya arabayla geliyorlar biz de gideriz,zaten Antalya-Kapıkule 1000 km.Kapıkule -Münih 1700 km.dediginde aslında Avrupa'nın çok uzak olmadıgını anladım.Münihe giderken nerelere ugrayabiliriz hesaplarından sonra bir anda Hollanda'ya kadar güzergah çizmeye başladıkBizim de ilk hayallerle başladı şimdi de bir tatil biterken seneye nereye gidelim planları yapmaya başladık

İlk defa kendi arabamla (Opel Corsa 1.2 Otomatik vites) sırasıyla Burgas 2,Sofya 1,Üsküp1,Ohrid 2,Selanik 1,Kavala 1 olmak üzere toplam 8 gece konaklamalı,İpsala dönüşlü mütevazi bütçeli bir gezi yapmak istiyorum 20 yaşında oğlum ,eşim ve ben...Yanımızda çadırlarımızda mevcut...Tavsiyeleriniz nedir?...Beni bekleyen zorluklar nelerdir? Şimdiden teşekkürler...

Evrak dışında hiç bir zorluk yok.Aracınız için yurtdışında geçerli olan YEŞİL SİGORTA yaptıracaksınız Türkiyede yaptırın Bulgarda yaptırırsanız Makedonyaya girmek için tekrar yeşil yaptırıp fazladan para harcamanız gerekir.Makedonyada Marketlerde Pişmiş yemek satılıyor hesaplıdır.En ucuz yakıt makedonyadadır.Yanınızda Makedon dinarı bulunsun bilmeden otobana gireceksiniz ödeme yaparsınız.Ohridde bölgesel inci takı eşyaları satıyorlar carşısını gezin. Üsküpte bilhassa gece aracınızı öylesine rast gele bir yere bırakıp gitmeyin Yunanistan avro cinsinden en pahalı ülke.Selanik sahiline gelince kendinizi İzmir kordon boyunda zannedeceksiniz. Kavalada su kemerlerini gezin derim.

Evrak dışında hiç bir zorluk yok.Aracınız için yurtdışında geçerli olan YEŞİL SİGORTA yaptıracaksınız Türkiyede yaptırın Bulgarda yaptırırsanız Makedonyaya girmek için tekrar yeşil yaptırıp fazladan para harcamanız gerekir.Makedonyada Marketlerde Pişmiş yemek satılıyor hesaplıdır.En ucuz yakıt makedonyadadır.Yanınızda Makedon dinarı bulunsun bilmeden otobana gireceksiniz ödeme yaparsınız.Ohridde bölgesel inci takı eşyaları satıyorlar carşısını gezin. Üsküpte bilhassa gece aracınızı öylesine rast gele bir yere bırakıp gitmeyin Yunanistan avro cinsinden en pahalı ülke.Selanik sahiline gelince kendinizi İzmir kordon boyunda zannedeceksiniz. Kavalada su kemerlerini gezin derim.
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim...Yeşil sigortayı Türkiyede yaptırırsam dönüş yolunda Selaniğe girerken tekrar yaptırmamı ister mi Yunan ?

Bulgar kapısında yaptırırsak Makedonya neden tekrar yaptırmamızı ister?...orayı anlayamadım...

Türkiye'de bu sigortayı yaptırırsanız,süresi boyuca belge üzeirndeki ülkelerde geçerli.süreyi geçirmediğinzi müddetce tekrar sigorta yapılması talep edilmez.
kafanızı bulgaristan sınırında yaptırılan sigorta ile karıştırmayın.

Türkiye'de bu sigortayı yaptırırsanız,süresi boyuca belge üzeirndeki ülkelerde geçerli.süreyi geçirmediğinzi müddetce tekrar sigorta yapılması talep edilmez.
kafanızı bulgaristan sınırında yaptırılan sigorta ile karıştırmayın.
son cümleniz kafamı hepten karıştırdı...yaşadığım şehir olan kastamonuda ben bu yeşil sigortayı yaptırırsam bulgar girişinde tekrardan yaptıracağım bir sigorta daha mı var?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR