Araba ile Ankara Doğu Karadeniz ve Gürcistan gezisi 2280 km

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan saruhan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 88
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,445
Ynt: Araba ile Ankara Doğu Karadeniz ve Gürcistan gezisi 2280 km

Mevsim güzel, doğa güzel, fotoğraflar keza çok güzeeeel ve en önemlisi, gezmek/yollarda olmak güzel..! :smiley:

Paylaşımınıza da ayrıca çok teşekkürler.

Etiketler

İyi günler
Yola devam Ünye den sonra,öğlen yemeği için Terme de mola verdik.
Yemek yiyebilecğiniz temiz lezzetli ve hesaplı bir lokanta tarif edeceğim,özellikle Terme pidesi,pastırmalı kuşbaşı ve kaşarlı karışık pide,kuru fasülye ve işkembe çorbasını tavsiye edebilirim.İki az işkembe corbası,bir porsyon kuru fasülye,bir terme pidesi,bir karışık pide duble salata iki su 22 TL hesap ödedik.Resimdeki saat kulesinin arakasında 100 m ileride 3 katlı
Bizler Pide.Fenk mah.Cumhuriyet cad.Vakıfbank yanı Terme/Samsun Tel: 8767575
Terme şehir merkezinden Samsun yoluna çıktıktan yaklaşık 2-3 km sonra sağ tafafta İtfaiye nin karşısında Şampiyon Terme pirinç satış yerinden çok lezzetli Terme Baldo pirinç alabilirsiniz.
Saygılar

İyi günler
Sy Pınar
İltifatlarınız için teşekkür ederim,beğenmeniz beni çok memnun etti
Saygılar
Batuhan

İyi günler
Araç yakıtı konusunda küçük bir hatırlatma:
Gürcistan dan aldığım dizel yakıt ile hiç bir problem yaşamadım,ancak Gürcistan dönüşü Türkiye den aldığım dizel yakıt ile sorun yaşadım,bilgilerinize
Saygılar

resimler ve program için teşekkürler ben 1-15temmuz hanım ve 4 çocuk babamın transporter ile karadeniz ve gürcistan depoyu fulleyip dönüş düşünüyorum yanlız tek problem araç ruhsat babamın üzerine sınırı geçmek için neler yapmalıyım teşekkürler

İyi günler
Araç kendinizin değilse noterden belge almanız gerekiyor.
Sorunsuz dilediğnizce gezi yapmanız dileğiyle
Saygılar

haziran 20 ile30 arasında İzmir'den başlayarak Bolu (düğün molası)üzerinden Gürcistan'a kadar gitmeyi planlıyorum.sınır geçişi nasıl oluyor bu konuda biraz bilgi alabilirmiyim?4 kişilik ailemle birlikte (iki çocuk)

İyi günler
Murat bey
Sınır kapısına gelgiğiniz zaman sola dönünüz,sol tarafta kırmızı pilastik babalar ile ayrılmış özel araç sırasına giriniz.
Sınır kapısınıs sol tarafında (aracınızı par ettiğiniz yerin karşısında) iki katlı binanın birinci katında pencereden işlemler yapılıyor.
Nufus cüzdanlarınızı vererek kişi başı 1 TL ödeme ile evrak tanzim ediliyor.Evraklar yazıldıktan sonra,evrakları nufuz cüzdanı ile aynı olup olmadığını konrol etmeden pencere önünden ayrılmayın.Yanlış yazılmışsa sıranızı kaybetmeden evrağınızın yenilenmesini isteyin.
Bir sayfalık evrak alındıktan sonra sıra ile sınır kapısına alınıyorsunuz.Önce evraklar kaydediliyor sonra araç ruhsatı ile araç kayıtları yapılıyor. (Araç ile giriş yapabilmeniz için araç ruhsatının sizin üzerinize olması gerekiyor.) Türk tarafından Gürcistan gümrüğüne giriş yapıyorsunuz evraklar orada işlendikten sonra Gürcistan a giriş yapıyorsunuz(Gürcü memurlar Türkce biliyorlar sorun olmuyor). İşlemler sırasında araçtan hiç inmiyorsunuz. Onaylanan evrakları çok iyi saklayın dönüşte aynı evraklar ile sınır geçişi yapacaksınız.
Sınır girişinizi hafta içi yaparsanız kısa sürede sınırı geçebilirsiniz hafta sonu geçişlerde çok bekleyebilirsiniz.
Gezinizin gönlünüzce geçmesi dileğiyle
Saygılar
Batuhan

teşekkür ederim.umarım bir aksilik çıkmaz gidebiliriz..
araca yedek bir depo mu yaptırsam acaba :smiley: geçişte mazot için sorun çıkarıyorlar mı?

İyi günler
Murat bey
Gürcistan ,Türkiye ye girişte ve dönüşte hiç aranmadım,dönüşüm Türkiye saati ile saat:23:30 oldu (Gürcistan saati 2 saat ileri) Gümrük işlemlerim toplam 3-4 dakika tamamlandı.
Saygılar

teşekkürler Batuhan bey,günler yaklaştıkca heyecan artıyor. :smiley: :smiley:

İyi günler
Özel araç ile Gürcistan geçişi için
Artvin Valiliğine yazılan yazı ve cevabı ektedir.
Saygılar

11111111

2221111

İyi günler
Sy İtfaiyeci
Araç geçiş için bilgiler yeterli olduğunu düşünüyorum.
Gezinizin güzel ve sorunzuz geçmesi dileğiyle
Saygılar
Batuhan

İyi günler
Sy İtfaiyeci
Gürcistan gezinizi gerçekleştirebildiniz mi ?
Gezinizi gerçekleştirdiyseniz paylaşmanızı dilerim
Saygılar

evet muhteşem bir gezi oldu harika yerler resimleri inşallah atacağım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR