Araba ile Ankara Doğu Karadeniz ve Gürcistan gezisi 2280 km

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan saruhan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 88
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,495
Ynt: Araba ile Ankara Doğu Karadeniz ve Gürcistan gezisi 2280 km

daha ayrıntılı bilgi rica ediyorum şahsen bende böyle bir gezi düşünüyorum bakalım ama bazı çekincelerimde yok değil

Etiketler

İyi günler
Sy Aygün
Çekincelerinizi yazarsanız bildiğim ve gördüğüm kadarıyla yardımcı olabilirim.
Saygılar

valla kulaktan dolma bilgiler ne kadar güvenli hırsızlık falan vs gibi sonucta 4 kişiyiz 2 çocuk hanım ben bilmem anlatabildimmi

Sy Aygün
Ban de eşimle Gürcistan a gittim ve hiç problem yaşamadım.Gürcistan a gitmeden önce Rize Emniyet Müd.de Yabancılar Şubasinde yetkili polislerle görüştüm,polis memurunun bir tanesi bir hafta önce eşiyle Batum da olduğunu hiç bir problemle karşılaşmadığını anlattı.Polis memurlarının genel kanıları siz problem yaşamak istemezseniz problem yaşamazsınz dediler.
Batum a gittikten sonra polis memurunun ne demek istediğini daha açık bir şekilde görüyorsunuz.Problem yaşaşmak için gidenlerin de bazıları problem yaşıyorlar.Şehirde her adım başı polis var olay olma ihtimali hemen hemen yok gibi.Şehrin yoksul kesiminde hiç polis görmedim,oralarının nasıl olduğu konusunda fikir yürütemem,ancak yanlışlıkla bu semtlere de gittim insanları çok mulayim gözüküyor.Adres sordum ve bana çok yardımcı oldular.
Saygılar

Gürcistan gezimiz devam ediyor

Elinde altın post ile kraliçe Tamara heykeli

İyi günler
Resimlere devam ediyorum,Türk Büyük Elçiliği binasının da resimlerini çektik
Saygılar

;) İyi günler
Kabulet e gidiş yolunda tunel girişinde Türk tırına rasladık

güzel ve eğlenceli bir hafta geçirmişsiniz?darısı başımıza olsun :smiley: ;)

İyi günler
Akşam yemeğini Megrul Lazuri retaurant da yedik,yemek ve ortam gerçekten muhteşemdi.Yemekte kırmızı ev şarabı (Saperavi ev şarabı) ikram ettiler .Gürcistan a gitmeyi düşenenlere tavsiye ediyorum şarap gerçekten çok nefisti.Araç kulanmıyacak olanlara restaurantın kendi imal ettkleri votkayı tatmalarını öneririm.Yemek menüsü : Ev şarabı ,armut sulu (gazlı içeçek),Gürcü peyniri(Peynir tabağında 6 parça peynir yaklaşık 400-450 gr kadar)peynirli çevizli duble salata,çevizli patlıcan,süt dana güveç,haçapuri(bol peynirli açık yuvarlak pide) ve Gürcü kahvesi.İki kişilik çok bol olan yiyecekler ve ev şarabı ve iki kahveye 47 Lari ödedim.
3 Mayıs gecesi yemek sırasında çok sayıda polis görünce ne olduğunu sorduk Bir büyük elçinin ekibi ile birlikte yemekte olduğunu öğrendik.Restaurant da garson "ALONYA" yı sorarsanız size çok yardımcı olacaktır. (Türkce biliyor) Ev şarabı almak istediğimi söylediğimde bulamıyacağımı söylediler.Önerdikleri şarap adlarını sizinle paylaşayım 1-Taliani Valey (kırmızı) 2-Saperavi kırmızı 3-Kindz maravli kırmızı
Saygılar
http://restaurants-georgia.com/megrul-lazuri/

İyi günler
Gürcistan da suyla müziğin dansı (park içinde).Mizik ve mizik ile uyumlu suların dansı gerçekten izlemeye değer.
Saygılar

Aphazya'ya kadar olan gezi programımız olması sebebiyle ilgi ile takipteyim, ::smiley: aydınlatıcı detay bilgiler için de çok teşekkürler. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri