Araba ile Ankara Doğu Karadeniz ve Gürcistan gezisi 2280 km

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan saruhan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 88
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,444
Ynt: Araba ile Ankara Doğu Karadeniz ve Gürcistan gezisi 2280 km

İyi günler
Sy İtfaiyeci
Gezinizi paylaşılmanızı bekiyorum.
Saygılar

Etiketler
Ynt: Araba İle Ankara Doğu Karadeniz Ve Gürcistan Gezisi 2280 Km

Bir hafta sonra eşim ve çocuklarımla birlikte Karadeniz turu yapmayı planlıyorum ve bu tur içinde özel aracımla batuma geçmeyi planlıyorum. Batum da özellikle botanik bahçesini, yunusların bulunduğu dolparine yi gezmeyi istiyorum. Özel aracımla buraları rahatlıkla bulabilir miyim? Yol levhaları hep gürcice mi yoksa ingilizcesi de var mı?Şehri gezerken aracın park edilmesi yada edilmemesi gereken bir yerler var mı? Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar. İlginizden dolayı şimdiden teşekkürler.

İyi günler
Sy Öğretmen 43 (İsminizi bilmediğim için )
Gürcistan da ingilizce bilen insan sayısı az ,ancak türkce bilen insan sayısı fazla,herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı zannetmiyorum.
Gezinizin gönlünüzce geçmesi dileğiyle
Saygılar

Ynt:araba İle Ankara Doğu Karadeniz Ve Gürcistan Gezisi 2280 Km

Batuhan 06' Alıntı:
İyi günler
Sarp sınır kapısı çıkışı ve Gürcistan girişi işlemlerimiz 7-8 dakika içinde tamamlandı sürenin büyük bir kısmı araç için hazırlanan belge için harcandı.Gürcistan gümrüğünden hiç aranmadan 3 dakika içinde geçtik.Dolar bozdurmak için acele etmenize gerek yok Batum un her yerinde 1 $ : 1,60 veya 1,61 Lare ile bozuluyor.Yeteri kadar paranızı bozdurun sonra dolara çevirmek için uğraşmayın.Benzinliklerde bile ayni değerde para bozuluyor.
Saygılar
Harika bir gezi olmuş,bayıldım,ancak Gürcistana araç ile girş yapmışsınız, araç ile ilgili ne gibi belgeler isteniyor,ehliyet geçerlimidir?Teşekkürler

İyi günler
Aracınız ile giriş yapabilmeniz için sadece aracın üzerinize kayıtlı olması gerekiyor.
Ehliyetiniz gürcistanda geçerli
Saygılar

İyi günler
SY Öğretmen 43

Gezinizin iyi geçtiğini umut ediyorum, paylaşırsanız sevinirim.
Saygılar

Batuhan

İyi günler

Doğu Karadeniz,Gürcistan Batum,Tiflis seyahatı planlıyorum

Otobüs İle Doğu Karadeniz Ve Gürcistan Gezisi

Merhabalar,
Sanırım Doğu Karadeniz ve Gürcistan Turlarınız için ilacınız bende bulunmaktadır. Bildiğim kadarıyla ilk sayılabilecek ve tam kapsamlı Gürcistan, Doğu Karadeniz ve ülkemizin Doğu Anadolu'nun bir kısmını kapsayan mükemmel bir tur bulunmaktadır. Otobüsle çıkışınızı gerçekleştirip Amasya, Tokat üzerinden Erzuruma geçilmektedir. Doğu Anadolu'nun güzide yerlerini gördükten sonra Ardahan üzerinden Tiflis, Gori ve Batum güzergahlarını izleyerek Doğu Karadeniz'e giriş yapıyorsunuz. Tabi bu noktadan sonra Doğu Karadeniz Turları 'nın büyüleyici doğasında kendinizi kaybetmemenizde fayda vardır. :smiley:
Kendi görüşlerimi bildirmem gerekir gerçekten kusursuz şekilde hazırlanmış tam kapsamlı özel bir Doğu Anadolu-Gürcistan-Doğu Karadeniz programı ortaya çıkmış bulunmaktadır. Turun detaylarına http://www.gezenthi.com/tr/tur/izmir-hareketli-karadeniz-turu.html adresinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Turu değerlendirenlere şimdiden keyifli ve eğlenceli tatiller diliyorum.

Izmir hareketli karadeniz turu

iyi günler

Ticari hiç bir amaç gütmeden paylaşılan yazılara reklam vermek için katılım yapanları kınıyorum.
Saygılarımla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.