Antalya'dan Kuzey Denizi Kıyılarına

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tifa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 267
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 73,721
Ynt: Antalya'dan Kuzey Denizi Kıyılarına

.

Amsterdam 060

Ekli dosyalar

• amsterdam 059.JPG
    amsterdam 059.JPG
    121.8 KB · Görüntüleme: 227

Etiketler

Fatih Bey Hollanda Otomobil ve Turing Kulübü (ANWB) konusunda verdiğiniz bilgilerin altını çizmek lazım. Almanya‘ da aynı görevi ADAC yapıyor. Adac‘ nin 1974 yılından bu yana üyesiyim. 2011 yılında Norveç‘ te polar çemberinde kısa bir moladan sonra motor çalışmayınca Adac‘ ye telefon ettim ve olduğumuz yerin koordinatlarını verdim. Telefondaki görevli yardımın gelmesi bir saat sürer dedi ama o kadar beklemedik. Gelen usta akü ölü dedi ve motoru kendi aküsüyle çalıştırdı (benim akü bir yaşındaydı).

Böyle bir kurumun desteğinden emin olmak yolda kalma endişesini hakikaten çok azaltıyor.

Almanya‘ da Adac‘nin kendisine üye olmayanlarada yardım ettiğini biliyorum. Yolda arıza halinde telefonla yardım istenebilir. Hemen giderilebilecek bir arızada gerekeni yerinde yapıyorlar ve sadace kullandıkları malzeme ücretini alıyorlar diye internette okudum. Çağrılan bir tamirciden daha çabuk ve uygun fiyata yardımda bulunacaklardır sanıyorum. Almanya içi Hotline: +49 (0) 180 2 22 22 22)

Hollanda‘ da olabilecek bir arıza halinde Anwb‘ den yardım istenirse hayır demeyeceklerini tahmin ediyorum. Tel. +31 (0) 88 2692 222

Haftalar önce Maastricht‘ e bir hafta sonu gezisi planladık. Eğer hava şartları çok kötü olmazsa 29 Ocakta yola çıkmak istiyoruz. Iki gece Maastricht‘ te bir karavanparkta kalarak sehri gezmek istiyoruz.

Paylaşım ve güzel resimler için teşekkürler.

Hüseyin Bey bu ADAC ve ANWB hususu gerçekten önemli güncel yol yardım telefonlarını not ettim. Çok teşekkürler. İnternetin bu kadar aktif kullanılmadığı dönemlerde ADAC'ın iki cilt halinde yayınlanan kamping kitapçıklarını ve haritalarını kullanırdım. Hala da Avrupa çıkışlarımda elimin altında bu kitapları ve haritaları bulunduruyorum. Ne olur ne olmaz deyip sanal dünyaya kendimi tam anlamıyla teslim etmeyip elimin altında bu bilgi ve belgelerin olması beni rahatlatıyor.

Amsterdam’da iyiki beş gün kaldık yoksa obezitenin pençelerine düşecektik. Hava yağmurlu ve kasvetli olunca karavanda oturmak zorunda kaldık oturunca da can sıkıntısından masayı kurduk. Eh masayı kurunca da bir şeyler yiyip içmeden olmaz deyip yedik ve içtik. Ancak hava da bir türlü açmayınca bu yiyip içme aktivitesi devam edip durdu.
Ancak bu bizim suçumuz değildi, her şeyi bu hava yaptı.

Amsterdam 071

Amsterdam 072

Amsterdam 051

Ekli dosyalar

• amsterdam 070.JPG
    amsterdam 070.JPG
    66.7 KB · Görüntüleme: 270

2014 yılında oğlumla gittiğimiz avrupa turunda bizde amsterdam'a uğradık.zeeburg campingde konaklamak istedik lakin o kadar kalabalıktı ki yaklaşık 45 dakika sıra bekledik gelmedi bizde amsterdamın merkezinde kaldık park ücreti pahalıydı ama gece 12 den sonra ücretsiz olduğundan ve ulaşım için vasıta gerekmediğinden park fiyatı camping fiyatı ile dengelendi.kanaldaki teknelerle beraber kahvaltıda amsterdamın bonusu oldu.

Image

Image

Avrupa'da bazı turistik merkezlerde özellikle yoğun sezonlarda sizin de başınıza geldiği gibi kampinglerde yer sıkıntısı olabiliyor. Ama siz iyi bir çözümle bu problemi atlatmışsınız. Yüksek sezonda belli başlı şehirlerdeki kampinglere rezervasyon yaptırmakta fayda var gibi gözüküyor.

Amsterdam'da kaldığımız 5 günün 4’ünde yağmur yağdı. Güneşli bir güne uyandığımız 3. günde Amstelveen’in sessiz ve sakinliğinden sonra kendimizi Amsterdam’ın kalabalık ve hareketli merkezine attık.

Amsterdam 033

Amsterdam 035

Amsterdam 041

Amsterdam 042

Ekli dosyalar

• amsterdam 031.JPG
    amsterdam 031.JPG
    68.7 KB · Görüntüleme: 396

.

Kuzey denizi 013

Kuzey denizi 149

Kuzey denizi 150

Kuzey denizi 017

Ekli dosyalar

• kuzey denizi 009.JPG
    kuzey denizi 009.JPG
    120 KB · Görüntüleme: 289

Venedik’i aratmayacak yoğunluktaki kanalları ve bu kanalların kenarında yeralan renkli evleriyle Amsterdam.

Kuzey denizi 020

Kuzey denizi 021

Kuzey denizi 023

Kuzey denizi 025

Ekli dosyalar

• kuzey denizi 018.JPG
    kuzey denizi 018.JPG
    138.3 KB · Görüntüleme: 428

.

Kuzey denizi 081

Kuzey denizi 082

Kuzey denizi 084

Kuzey denizi 086

Ekli dosyalar

• kuzey denizi 077.JPG
    kuzey denizi 077.JPG
    131.5 KB · Görüntüleme: 286

.

Kuzey denizi 139

Kuzey denizi 061

Kuzey denizi 145

Ekli dosyalar

• kuzey denizi 133.JPG
    kuzey denizi 133.JPG
    123.3 KB · Görüntüleme: 378

Kanallardaki tekne evler.

Kuzey denizi 053

Kuzey denizi 042

Kuzey denizi 035

Kuzey denizi 032

Ekli dosyalar

• kuzey denizi 043.JPG
    kuzey denizi 043.JPG
    114.8 KB · Görüntüleme: 276

.

Kuzey denizi 132

Kuzey denizi 134

Kuzey denizi 135

Ekli dosyalar

• kuzey denizi 033.JPG
    kuzey denizi 033.JPG
    128.2 KB · Görüntüleme: 248

Kent merkezinde alışılagelmiş iki, üç katlı alışılagelmiş klasik Amsterdam evlerin yanında modern mimari örneklerine de rastlamak mümkün.

Kuzey denizi 126

Kuzey denizi 127

Kuzey denizi 128

Kuzey denizi 129

Ekli dosyalar

• kuzey denizi 124.JPG
    kuzey denizi 124.JPG
    106.5 KB · Görüntüleme: 265

Dünyadaki en ufak evlerden birisi de bu olsa gerek.

Kuzey denizi 080

Kuzey denizi 117

Ekli dosyalar

• kuzey denizi 079.JPG
    kuzey denizi 079.JPG
    125.1 KB · Görüntüleme: 289

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR