Antalya - Tahtalı Dağı (2.365 m.) Teleferik Tesisleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,696
SLM,
TAHTALIYA ILK VE SON KEZ BISIKLETLE ZIRVE YAPAN BIRI OLARAK,BU TESISI YAPANLARIN DOGAYI PEK DUSUNDUKLERINI SANMIYORUM.ANCAK
SU DA VARKI,MADEM ARTIK BU TESIS KURULDU O ZAMAN BU TESISI BIZLER POZITIF YONDE DEGERLENDIREBILIRSEK MUTHIS BIR DOWN HILL PARKURU YARATARAK,BU YONDE DOGA VE EXTEREM DAG BISIKLETI SEVERLERIN BIR BULUSMA NOKTASI OLARAK BURAYI DEGERLENDIREBILIRIZ.
CUNKU,
1. SIFIR DENIZ SEVIYESINDEN ZIRVEYE CIKIS SURESINI YAZIYORUM,08.00 DA BASLAMIS,ZIRVEYE AKSAM UZERI 17.15 DE VARMIS IDIK.DONUS ISE 18.00 DE BASLAMIS ANCAK 23.00 DE KEMERE VARABILMISTIK.SIMDI BU TESISILE 15-20 DAKIKADA YUKARI ULASARAK INISIN ZEVKINI CIKARABILIZ.AMA HALA COK ZAHMETLI..
2. INIS PARKURLARI SIMDILIK 2 ADET BIRISI CUKURYAYLA UZERINDEN,DIGERI BEYCIK EMZIK CESME PARKURU.DAHA EXTEREM
3.AVRUPA VE AMERIKADA BILE BU KADAR UZUN BIR INIS PARKURU OLDUGUNDAN SUPHELIYIM VE BU DA ADRENALINI HISSTMENIZE YARDIMCI OLUYOR.
4. BURADA DOWN HILL YARISI DA DUZENLENEREK BIR TANITIM SAGLANABILIR.

AMA SADECE BIZLERIN TOPLUCA ISTEK VE ARZUSU SU OLMALIDIR.BURAYA GELEN HERKESIN EN BASTA UYARILARAK DAGA VE EKO SISTEMINE SAYGILI DAVRANARAK COPLERINI VS SINI BURAYA ATARAK CEVREYE ZARAR VERMELERINI ONLEMEK ICIN YONETIMIN SIKI TEDBIR ALMALARI.
CUNKU BIZLER CEVREMIZE DUYARLI OLABILIRIZ,DOGA SEVER OLARAK AMA MAALESEF DIGER INSANLAR BOYLE DEGILLER.DOGA KIRLILIGI SIMDIDEN BASLAMIS DURUMDA.SARICINAR TRT VERICISININ CEVRESIDE BUNA DAHIL.
ISTE BIZIM USTUNDE DURMAMIZ GEREKEN EN ONEMLI KONULAR BUNLARDIR.IS BITTIYSE MADEM ZEVKINI CIKARACAK BU ARADA DA CEVREYI KORUYACAGIZ.

Etiketler
Merhaba MOUNTAINBIKER ,

Gezenbilir.com Ailesine Hoşgeldiniz.
Mümkünsen kendinizi Gezenbilir.com Tanışma Platformunda tanıtırmısınız.?

Linkini veriyorum ;
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=15.1240

Birde forumda yazarkan büyük harf ile yazmamanızı rica etsem.
Teşekkürler,

Öz Murat,

KOPYADNMS032

iste daha once hic kimsenin gormedigi ve yapmadigi bir aktiviteden kalan fotolardan.
tahtali bisikletle ..
not:eek: zamanlar digital makine icad edilmemisti ve bizim sadece bir kutu filimimiz vardi.o nuda cevreye harcayinca elimizede sadece cok az kare kaldi kendimize.en onemlileri,
1.eskiden zirvede bulunan zirve defteri ve arkada kemer camyuva.
2.zirveye cikista olimpos tarafina bakis ve carsakda mola.
buyrun

Fotoğraflar güzel bir nostalji yaşatmışdır sizlerede.

Aynı fotolar ile Bisiklet konu başlığında yeni konu açarsanız çok daha güzel olabilir.

Ynt: Antalya - Tahtalı Dağı (2.365 m.) Teleferik Tesisleri

fotolar silinmis galiba baska biryerlerde varmı ? bende bu downhill olayıyla ilgileniyorm. belkı ıletşıme gecebılırız....

burada mevcut olan fotolarim photobuckettaki bi sorun nedeniyle silinmistir,ozur dilerim.SU AN fotograflarimi BISIKLET bolumunde MOUNTAINBIKERS PHOTOS adi altinda yeniden yuklemeye basladim.takip edebilirsiniz.
AYRICAAAA,
gelelim TAHTALI konusuna,evet,cok yakinda buraya yine bisikletli bir faaliyet yapma fikri var,ancak bunun icin sabah erkenden antalyadan bisikletle teleferik merkezine pedallayacagiz.yukari cikicaz,cukuryaylaya arkadan inecegiz ve tam gaz bi down hill ve ardindan kesme bogazi kemer den antalya ya donus..
durum bu meyanda...gerisini zaten fotolarla size aktarmis olurum.
tekrar ozur diler,MOUNTAINBIKERS PHOTOS a beklerim.
[attachment=1]
[attachment=2]

DSCN7726

DSCN7729

paylaşım için tşkler , teleferik ücretlerini hatırlıyor musunuz acaba ? bu hafta bende orda olacağım , merak ettim ...

selam
evet en son ogrendigim 40 tl oldugu idi.sadece gidis 20 tl donusu yurumek isteyenler icin.:smiley:)
http://www.tahtali.com/turkce/index.html
link burada istersen buradan kendinde ogrenebilirsin ayrintisini.bisikletle gitmek istersen bize takilabilirsin:smiley:)
saygilar,kolay gelsin.

kişi başı 40 tl ise gerçekten çok tuzlu olacak ... en az 6 kişiyiz çünkü ... fakat dediğiniz gibi çıkışta teleferiğe binip inişte yürümek daha mantıklı gibi ... birde çadır problemimiz var , şöyle kafamıza yatan tamamdır diyeceğimiz bir çadır bulamadık , kumaşını alıp biz yaptıracağız galiba ... bisiklet konusunda da , ben çok uzun yıllardır bisiklet kullanıyorum , eğer tek olsaydım kesinlikle bisikleti tercih ederdim , ama kalabalığız ...

Ben saka yollu yazmistim donuste yurume kisimini!!!
aman,degmez oyle birseye.
ikincisi cadir icin bakmaniz gereken yerlere bakmamis yada yeterince arastirmamis olabilirisiniz,simdi piyasada cok uygun fiyata ve taksitle alabileceginiz cok kaliteli hafif 4 mevsim ise yarayacak cadirlar mevcut.bence bir kere daha arastirin derim ozellikle istanbulda iseniz.
http://www.atlaskamp.com/
http://www.bikeandoutdoor.com/
yada nebiliim google da out door yazin karsiniza bunlarda dahil bisuru adres cikicak,herbirisi ayriguzel...oradak idostlar daha prof bu konularda.
bol sans ne diyeyim,ama tahtaliya teleferikle cikin -inin bur tarafi bilmiyorsaniz riske girmeyin.onun icin once bi on arastirma yapin .

aslında dağda kaybolma konusunda çok tecrübesiz sayılmayız : ) gerçekten çok uzaksa yada riskli bir bölgeyse zaten öyle birşeye kalkışmayız ... istanbulda değiliz malesef , araştırıyoruz hala ... ama bir taraftan da söylediğim şöyle sağlam kaliteli birşey yaptırmayı düşünüyoruz ... teşekkürler yardım için : )

nereden gelmeyi planliyorsunuz?kaybolmamanin yollari da var>>>
ben de bazen bildigim yerlerde kaybolmayi nadirende olsa basaranlardanim.kilavuz karga:smiley:))
gelecek olursaniz yazin cok guzel yerler var gorulecek.hatta
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=56593.0
buradan benimfotolarimdan da gorebilirisiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.