Antalya - Tahtalı Dağı (2.365 m.) Teleferik Tesisleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,651

TezMertek

Zirve
Yer
İzmir
Merhaba Arkadaşlar ,

Kurban Bayarm tatilini Olimposta geçirmiştik. Daha sonra Tahtalı Dağı Milli Parkı Telefrik Tesislerine giderek Zirveye telefrik sayesinde 15 dakika içersinde ulaşmıştık.

Çekmiş olduğumuz Fotoğrafları paylaşıyoruz sizlerle ,

Olimpos Tahtali056

Olimpos Tahtali058

Olimpos21221207257

Etiketler

Zirveden görülen diğer zirveler.
Olimpos Tahtali069

Bulutların altında pardon üstünde :smiley:
Olimpos Tahtali072

Tahtalı Zirvesine Telefrik ile çıkmış olsak da Deretepe Flaması açmamak olmazdı . ;)
Olimpos Tahtali075

Olimpos Tahtali076

Olimpos Tahtali078

Ömer Adil KUTLU'dan ilginç bir kare.!

Olimpos Tahtali094

Tahtalı (2.365 m.) Telefrik tesisleri ile ilgili her türlü bilgiye;

www.tahtali.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İzmir'den Sevgilerle,

Öz Murat ,

Murat abi Süpermiş Yauu, Valla Düşünsene Yıllar Sonra Ağrının Zirvesine Teleferikle Cıktığımızı Zirve Yapıp İndiğimizi, Valla Önemli Tırmanışlar İçin en Kolay Aklimite Olma Yolu :D :D

Sayın Murat Öz' ün haber ve fotoğraflarından sonra Beş yıldır Tahtalı Dağının hukuksal boyutunu kamuya taşımada yeteri kadar etkili olamadığımızı daha iyi anladım. Tahtalı dağı dağcılık, doğa ve çevre sorunları açısından özel olduğu kadar problemleri olan bir dağımız. Milli Parkların mutlak koruma alanı bu bölge için doğa sporcuları ve doğa severler isterseniz birde www.tahtalidagi.com sitesini bir incelermisiniz. Daha sonra sorular veya düşünceler üzerine tartışabiliriz.

Ümit Ağabey,

Tahtalı Dağı Telefrik ile ilgili konunun bu noktasını unutarak konu başlığı açtığım için Özür diliyorum. :(

Öz Murat ,

ceranus' Alıntı:
Murat döktürmüşsün sen, bulutların üzerinde harika kareler var çok tşkler,... :D

Karelerin büyük çoğunluğu Ömer Adil KUTLU arkadaşımıza ait.
Tebrikleri o hak ediyor. AA pillerden gına geldi. Cırttttttttt pil bitti uyarısı. Şarjlı pillerim de aynı durumda 3-4 gün şarjda kalsa da gık demiyor hemen tükeniyor.
Tüm şarjlı pillerin kutuplarını sirkeli su ile yıkayıp kireç ve pas lekelerini temizlemeliyim en kısa zamanda.

Ümit ağabeyin yanıt yazmasını bekliyorum bu sayfada.
Tahtalı Telefirik konusunda epey düşüncelerim varda.

Bir kaç yıla kadar Tahtalı dağı üzerinde onlarca yürüyüş parkuru bulunmakta ve dağın zirvesine her yönünden çıkılmaktaydı, şimdi bazı yönlerinden çıkılamıyor? Teleferik ve kayak istasyonu inşaatı adı altında doğu yönünde kapı konuldu. Endemik bitkileri ile değerli ormanda, binlerce ağaç kesilerek 8km. yol açıldı. Zirveye beş katlı inşaat yapıldı. Batı yönünden inşaat ve kayak için yol yapılıyor. Mahkemeyi kaybettikleri halde kaçak gecekondu turizmi yapılmakta. Yakında güvenlik adı altında dağın hiç bir bölgesinde dağcılık yapılamayacak. Bitki örtüsünün ve arazinin tahribatı sahil turizminide, su kaynaklarınıda etkiliyecek. Dağa yürüyerek, tırmanarak çıkanlar dağın değerini ve doğasını daha iyi anlarlar diye düşünüyorum.

Çok önemli bir konuya değinmişsiniz, sanırım sadece dağcılar değil artık tüm sporlarla uğraşanlar doğanın ne olduğunu ve nasıl korunması gerektiğini biliyorlar ya da ben öyle umuyorum. Sadece bizlerin eksikliği kollektif olarak doğayı korumak adına yapılacak eylemler ve bu eylemlerin getireceği sestir.
Tüm duyarlı doğa sever dostlarımız beraber olarak her zaman yapılan yanlışların üzerine giderek sesimizi duyurursak ülkemiz ve dünyamız için başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum...

umit07' Alıntı:
Bir kaç yıla kadar Tahtalı dağı üzerinde onlarca yürüyüş parkuru bulunmakta ve dağın zirvesine her yönünden çıkılmaktaydı, şimdi bazı yönlerinden çıkılamıyor? Teleferik ve kayak istasyonu inşaatı adı altında doğu yönünde kapı konuldu. Endemik bitkileri ile değerli ormanda, binlerce ağaç kesilerek 8km. yol açıldı. Zirveye beş katlı inşaat yapıldı. Batı yönünden inşaat ve kayak için yol yapılıyor. Mahkemeyi kaybettikleri halde kaçak gecekondu turizmi yapılmakta. Yakında güvenlik adı altında dağın hiç bir bölgesinde dağcılık yapılamayacak. Bitki örtüsünün ve arazinin tahribatı sahil turizminide, su kaynaklarınıda etkiliyecek. Dağa yürüyerek, tırmanarak çıkanlar dağın değerini ve doğasını daha iyi anlarlar diye düşünüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.