Antalya Olympos

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erthem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,806

erthem

Moderatör
Yer
Ordu
Şehir Antalyanın 80 Km güneyinde, mükemmel bir sahile sahip denize acılan vadiye kurulmuştur ve adını 2375m. Olympos Dağ'ınadan (tahtalı) alır. M.Ö. de korsanlar tarafından ele gecirilen bu Likya kenti tarihi ve doğal güzellikleriyle fantastik bir mekan ve tırmanış bölgesidir.

KAYA TIRMANIŞI

Farklı bir heyecan! Dikey hareketin keyfini yaşayın!
Kadir’in Ağaçevlerinin hemen arkasındaki kaya bloğunda, profesyonel tırmanıcılar tarafından hazırlanmış tırmanış rotaları var.

Daha önce hiç denememiş olmanız önemli değil.İlk kez deneyecek olanlar kolay rotalarda eğitmen eşliğinde %100 güvenlik içerisinde (tope-rope/üstten emniyetli) tırmanabilir. İki kat merdiveni durmaksızın çıkabilen herkes yapabilir. En yüksek noktaya ulaşırsanız ödülünüz ağaçevlere 15 metre yukarıdan bakmak!

Yapmanız gereken sadece aktivite ofisine uğrayıp eğitmenimize tırmanmak istediğinizi söylemek.Tüm teknik malzeme tarafımızdan sağlanacaktır…

Not: Eğer tırmanıcı iseniz ve malzemeniz yanınızda ise kayalarda dilediğinizce tırmanabilir ve ücret ödemezsiniz. İsterseniz tırmanış bölgeleri ve rotalar hakkında da bilgi alabilirsiniz. Yalnız geldiyseniz emniyetçi bulma ve diğer tırmanıcılarla karşılaşma şansınız da var.

Kaya tırmanıcılarına yeni haberlerimiz de var!
Şu anda Kadir’in Ağaçevleri’nin arkasındaki 8 boltlu rotadan başka, Hörgüç sektöründe 33, Cennet sektöründe 35, Çıralı’da 23 olmak üzere Olympos’taki boltlu rota sayısı 100’e ulaştı. Her biri farklı yapıdaki kaya ve rotalarda, bakıları nedeniyle günün her saatinde tırmanmak mümkün.

29 Ekim 2005 ‘te Beşinci Todosk Kaya Şenliğine ev sahipliği yapan Olympos Kadir’in Ağaçevleri, bu sene Türkiye’nin uluslararası ilk kaya tırmanışı şenliğini yapmaya hazırlanıyor. Kadir Abi’nin de desteğiyle büyüyen Olympos tırmanış bölgesi Ekim 2006 ‘da 1. Uluslararası Olympos Kaya Tırmanışı Şenliğine evsahipliği yapacak.

[/center]

Kaynak: kadirtreehause.com
yaglamoruk.com

Etiketler
Ynt: Antalya OLYMPOS

bolgeler.jpg

Fotoğraf:Öztürk Kayıkcı

Ynt: Antalya Olympos

Olympos Cennet 2008 RockClimbing Festivali - Sercan Celik
MocVyR732922-02.jpg

Olympos Hörgüç 2008 RockClimbing Festivali - Sercan Celik
[imgzoom]http://photos2.hi5.com/0063/238/929/vV6YcF238929-02.jpg[/imgzoom]

orada tatil geçirmiş biri olarak oraların aşkıyla da yanıyorum elimden geldiği kadar imkanlarım dahilinde gezdim yürüyerek yanar ateşe kadar olan gittim gördüm herkese de önerebilirim tekrar o güzellijkleri görmek bile beni mest etti sağolun sağlıcakla kalın iyi yıllar diler bol gezili güzellikler yaşayınki paylaşımınızla yaşayalım imkanları olanları özendirip doğamızı tanıtma ve sevmeyi öğretelim nasıl istiyorsak öyle bırakmamız gerektiğinide vurgulayalım .sevgiler

resimler baya bi ilgi uyandırıcı acaba kaya tırmanıcılığı için ne kadar bi eğitim gereklidir? ne zamandan sonra kendi kendimi bu konuda geliştirmeye başlayabilirim? ve de kaya tırmanıcışığı için gerekli ekipmanlar ortalama ne kadar tutar?

Bu çok güzel fotoğraf ve aktivitenin devamını bekliyoruz her zaman Sercan ...

teşekkür ederimm. inşallah havalar güzel oldukça oluyoo aktıvite :smiley:)
kaya tırmanışı (spor tırmanış) için gereklı ekıpmanlar tek basına alıcaksan biraz pahalı tutar.
kulüplerden yada bır kac arkadas bırleşılerek alınması daha mantıklı olur. ama tabıkıı güvendıgın bır arkadas olması şart ..
ama her sporda oldugu gibi egitim almak şart. bu fotograflarda kı gbi etkınlıklere katılarak bıle bırseyler ogrenebılırsın. yeterkı içinde olsunn. umarım ıstedıgın cevabı almıssındır...

Antalya'ya ilk gittiğimde manavgat-serik arasında orman yangını çıkmıştı. O dağlara arazi araçları kolay kolay çıkamıyor. Olympos nasıl bilemiyorum fakat bu değerli yerlere bir zarar gelmez inşallah. Turizm için gerçekten önemli yerler buraları...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR