Antalya - Köprülü Kanyon

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan queensland Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,519
Ynt: Antalya - Köprülü Kanyon

İki sene önce Yazılı Kanyonda bir gün konakladıktan sonra Sütçüler-Kasımlar üzerinden Köprülü kanyona inmiştik motosikletlerle.Suyu soğuk ama Aksunun kaynağında suya girdikten sonra biraz ılık geldi bana ;D
Alper Bey bu yazdıklarınızın yarısını bile motosiklet üstünde olmama rağmen taşımakta zorlanıyorum :D Hepsini sırt çantasında taşıyabiliyorsanız helal olsun valla :D

Köprülü Kanyonun başlangıcı...
[attachment=1]

DSC01562 360x480

Etiketler

Alt alta yazıldığında uzun bir liste... Ama aslında birçoğu küçük, hafif şeyler. Asıl yer tutan ve ağırlık yapanlar yiyecek ve yakıt.

AlperGunay' Alıntı:
Bir aksilik olmazsa, Mayıs'ın 19'undan sonra Köprüçay'ı doğduğu yerden (Isparta/Aksu) başlayarak, denize döküldüğü yere (Antalya) kadar takip edeceğim (156 km). Muhtemelen yalnız bir yolculuk olacak ve bu aralar eksikleri tamamlamakla ve rota üzerinde çalışmakla meşgulüm.
Rotanın Isparta Aksu ve Kasımlar bölümlerini daha önce birkaç kez gördüm, bu yüzden sağlıklı bir fikrim var bu bölgeler hakkında. Ama Kasımlar'dan sonraki kanyon kısmından itibaren bilinmeyenle dolu bir macera beni bekliyor olacak.

Malzeme listem şimdilik şöyle:

Çadır,
Uyku tulumu veya küçük bir battaniye,
Mat
şişme yastık,
Çadır feneri,
Kafa feneri,
Çöp poşetleri,
10 lt.’lik su torbası,
Çengelli iğneler,
Yedek piller,
Sivrisinek kovucu,
İğne-iplik kutusu,
Bel çantası,
Su matarası,
Yürüyüş batonu,
genel bölge haritası, ayrıntılı rota haritası, şeffaf harita kılıfı,
Pusula, km sayacı, saat (barometre, altimetre, termometre),
cep telefonu,
düdük,
Eşyaları su geçirmez hale getirmek için çok sayıda poşet,
İp ve tel,
Fotoğraf makinesi ve aksesuarları (yedek pil, yedek hafıza kartı, üçayak, kılıf),
Kitap,
ilkyardım kitabı,
Ilkyardım çantası ve çantadakilerin listesi,
Not defteri ve kalem.
Ocak,
Yakıt,
Çaydanlık ve tencere seti,
Tahta kaşık,
Kaşık, çatal, bıçak,
Çok amaçlı pense/çakı,
Yiyecek ve içecekler,
Termoslu (kapaklı) fincan,
Bulaşık süngeri,
Çakmak ve su geçirmez kibrit,
Minik şişede saç şampuanı,
Sabun,
Tuvalet kâğıdı,
Islak ve kolonyalı mendiller,
Mendil,
Tıraş bıçağı,
Deodorant,
Tırnak makası,
Diş fırçası ve macunu,
Kulak temizleme çubuğu,
Güneş kremi,
Dudak kremi,
Havlu,
Talk pudrası,
Trekking botu,
Sandalet veya su ayakkabısı
Toplam 3 çift çorap
Şorta dönüşebilen bol cepli, hızlı kurur özellikli pantolon,
Toplam 2 tişört,
Gömlek,
Sweatshirt,
yedek pantolon,
Güneş şapkası (ense korumalı)
Güneş gözlüğü,
Yedek iç çamaşırı.
Yağmurluk,
Kemer,
Alüminyum (survival) battaniye,
Mayo,
Temizlik (banyo) çantası,
Cüzdan (kimlik, ehliyet, para, kredi ve banka kartları),
Bilet,
Sırt çantasındakilerin bir listesi.

Rota hakkındaki bilgi ve deneyimlerinizden yararlanmak, malzeme, yiyecek/içecek önerilerinizi ve varsa diğer önerilerinizi duymak isterim. Teşekkürler.

Kasımlar dan sonrası nasıldı ?? Eşim ile birlikte aynı güzergahı düşünüyorum.. arabam Suzuki SX4 yollar genelde toprak sanırım.. bilgi verirseniz sevinirim.. tşk

Ben de mümkünse şu bilgiyi rica ediyorum;

Kanyonun çevresinden doğa yürüşü yapmak istersek, suya girmeden gezilebilir mi acaba?

bir de, uçurum veya tehlikeli geçişler olmadan nereye kadar yürüyebiliyoruz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.