Antalya' da Kumdan Heykeller Festivali

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,964

ceranus

Tabanvay-Offroad Grubu
Yer
ANKARA
Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali ziyarete açıldı. Kumdan heykellerin yapımı için 10 ülkeden 30 heykeltıraş çalıştı.

[attachment=1]

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin katkılarıyla düzenlenen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, Lara Beach'de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Kumdan heykellerin yapımı için 10 ülkeden 30 heykeltıraşın çalıştığı festivalde bu yıl, ''Mitoloji II'' teması kullanıldı. Festival Kasım ayına kadar açık kalacak.

Festival Genel Direktörü Cem Karaca, mitolojik olay ve kahramanların dev boyutlardaki kum heykellerinin hayat bulduğu festivale ilginin fazla olduğunu söyledi. Turizm acentelerinin festivali tur programına aldığını belirten Karaca, ''Geçen yıl 120 bin ziyaretçi gelmişti. Bu yılki hedefimiz 250 bin ziyaretçiye ulaşmak. Birinci amacımız, Türkiye'nin en çok ziyaret edilen kültür ve sanat etkinliklerinden biri olmak. İkinci hedefimiz ise dünyanın en büyük kum heykel festivali olmak'' dedi.

Karaca, festivalde 35 ana temada 100'den fazla heykelin yer aldığını dile getirerek, ziyaretçileri kum heykel festivaline beklediklerini kaydetti.

Alıntı: Cumhuruyet

Kum Heykel

Etiketler

Ynt: Antalya' da Kumdan Heykeller Festivali

Deniz, kum heykellerin çok güzel görüntülerini çekmişsin, sana çok teşekkürler, orada olamayanlar için görsel bir şenlik oldu..

bendeki karelerin yarısı bunlar gerçekten görülmesi gerekilen bi çalışma hayretle izlemişdim ben bu seneki çalışmaları görsellerini paylaşan olsa keşke merak ettim

foruma yeni üye oldum paylaşımlarınız için teşekkür ederim... emeklerine sağlık görülmeye değermiş...;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR