Antakya, Urfa, Mardin, Diyarbakır, Adıyama, Gaziantep; GAP Gezisi (24-31 Ekim 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ddilek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 146
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,641
Ynt: Antakya, Urfa, Mardin, Diyarbakır, Adıyama, Gaziantep; GAP Gezisi (24-31 Ekim 2010)

ddilek' Alıntı:
Seneler sonra ilk kez gittim.Tekrar daha sindirerek gitmek istiyorum.İlk kez gidilen yerler hele böyle çok farklı bir dokuysa flu kalıyor,tekrarlamak lazım.Bi de mardin civarını çok hızlı geçmek zorunda kaldık.Bazı yerleri göremedim,kısmet bakalım...
Umarım tüm dilekleriniz gönlünüzce olur.

Etiketler
Ynt: Antakya, Urfa, Mardin, Diyarbakır, Adıyama, Gaziantep; GAP Gezisi (24-31 Ekim 2010)

Ve Mardin sokakları...

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

DSC08054 Desktop Resolution

DSC08055 Desktop Resolution

P1070413 Desktop Resolution

IMG 0153 Desktop Resolution

P1070411 Desktop Resolution

Abbaralar yani evlerin altından geçen sokakları birbirine bağlayan evinizin alt geçiti...

[attachment=1]

Dar sokaklarda köşeleri dönerken omuz ve kafa çarpmasın diye duvarların köşesi yontulmuş şekilde yapılıyormuş.

[attachment=2]

DSC08059 Desktop Resolution

P1070412 Desktop Resolution

Mardin mutfağının lezzetli yemeklerini yediğimiz yer.Kaburga dolması,sembüsek(urfanın ağzı büzüğü),etli ekmek,içl, köfte,mumbar,beyti ....hepsi güzeldi.

[attachment=1]

Kırklar Kilisesi:Kırk rahibin donarak ölmesinden dolayı bu ismi almış.

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

P1070400 Desktop Resolution

P1070402 Desktop Resolution

P1070404 Desktop Resolution

P1070405 Desktop Resolution

P1070406 Desktop Resolution

Mardin’in 3 kilometre doğusunda bulunan Deyrulzafaran Manastırı tarihte bir dönem dünya Süryanilerinin patriklik merkezi olmuş.

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

DSC08087 Desktop Resolution

DSC08089 Desktop Resolution

DSC08076 Desktop Resolution

DSC08077 Desktop Resolution

P1070431 Desktop Resolution

Yaşlı rahiplerin taşındığı tahtaravanlar..

[attachment=1]

Ahşap kapı örneklerinden..

[attachment=2]

Anadoluya ilk gelen matbaa..

[attachment=3]

DSC08080 Desktop Resolution

DSC08081 Desktop Resolution

DSC08082 Desktop Resolution

Bu önümüzdeki ilkbahar yada yaz mevsiminin ilk aylarında benim Mareşal ile(Defender)Karadeniz başlangıçlı tüm Türkiyeyi kapsayacak gezi planım var.Umarım sizde gezilerimi takip eder,benim gibi kıskanırsınız :smiley: :smiley: :smiley:

Başlangıç yani doğum ve son yani ölümü simgeliyor...

[attachment=2]

[attachment=1]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

DSC08083 Desktop Resolution

P1070420 Desktop Resolution

P1070423 Desktop Resolution

P1070424 Desktop Resolution

P1070425 Desktop Resolution

dalyan' Alıntı:
Bu önümüzdeki ilkbahar yada yaz mevsiminin ilk aylarında benim Mareşal ile(Defender)Karadeniz başlangıçlı tüm Türkiyeyi kapsayacak gezi planım var.Umarım sizde gezilerimi takip eder,benim gibi kıskanırsınız :smiley: :smiley: :smiley:

Bizde de19 mayıs haftasında eski liselilerle Trabzon Rize gibi bir plan var.Olmazsa temmuz sonu gibi başlayan oğlumun üniversite sonuçlarına göre Karadeniz yaylaları planı var.Ama ben zaten birtek gezenleri kıskanırım :D :D :D umarım bu güzel planı gerçekleştirirsiniz...Gezilecek çok yer var. :smiley:

Çocukların vaftiz edildikleri yer

[attachment=1]

[attachment=2]

Midyattan görüntüler...

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

P1070436 Desktop Resolution

P1070440 Desktop Resolution

P1070443 Desktop Resolution

P1070445 Desktop Resolution

ddilek' Alıntı:
Bizde de19 mayıs haftasında eski liselilerle Trabzon Rize gibi bir plan var.Olmazsa temmuz sonu gibi başlayan oğlumun üniversite sonuçlarına göre Karadeniz yaylaları planı var.Ama ben zaten birtek gezenleri kıskanırım :D :D :D umarım bu güzel planı gerçekleştirirsiniz...Gezilecek çok yer var. :smiley:
Çok büyük bir aksilik çıkmazsa kesin niyetliyiz eşim ile birlikte.Olurya Dünya hali bellimi olur aynı tarihlerde denk gelirsek en azından bir çay içmek sohbet etmek isterim.Ayrıca şimdiye kadar sadece Karadeniz'i gezmemiştik artık nedense ??? Ayrıca Mardin her zaman büyülemiştir beni.

Konukevi...

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

Midyattaki alışveriş sonrasında cepleri boşalanlar arabada enerjilerini boşalttılar...Diyarbakır bekle bizi geliyoruz...

[attachment=5]

P1070452 Desktop Resolution

P1070454 Desktop Resolution

P1070461 Desktop Resolution

P1070462 Desktop Resolution

DSC08125 Desktop Resolution

dalyan' Alıntı:
Çok büyük bir aksilik çıkmazsa kesin niyetliyiz eşim ile birlikte.Olurya Dünya hali bellimi olur aynı tarihlerde denk gelirsek en azından bir çay içmek sohbet etmek isterim.Ayrıca şimdiye kadar sadece Karadeniz'i gezmemiştik artık nedense ??? Ayrıca Mardin her zaman büyülemiştir beni.

10 sene kadar önce bir Karadeniz yaptım Sarpa kadar gittim ama klasik gezi işte.Şimdi doğayla içiçe biraz kamplı ,trekingli bir gezi planda var.Karadeniz muhteşem anlatılmaz yaşanır diyorum :D :D :D Kısmet işte bazen olmuyor...Çayları Rizenin çay bahçesinde muhteşem manzarayla içeriz bakarsınız :smiley: :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri