antakya arsuz gülcihan cevik,samandağ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan albatroshaski Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,872

albatroshaski

benim düldül
Yer
şanlıurfa
tek başıma bir gezi ve macera .Arabayla çadırımı kamp için tüm malzemelerimi aldım düştüm yollara önce iskenderun içinde biraz dolaştım sonar gülcihan ufak sahilde 2 tane yan yana kamp çadır yeri var kumsalı güzel ama benim samandağı hedefimdeydi .Gülcihan dan arsuz oradan da korkunç bir yol güzergahı olarakta 30 km dağlardan bayırlardan su akan yollardan geçerek indim bayırlardan Çevik içine vardım küçük belde daha önce sahillerinden pislikten geçilmiyor demişlerdi arkadaşın biri 40 yıldır oraya tatile gidiyormuş onun izlenimlerini okumuştum.O yoldan benzin acil almam gerktiği için samandağına yetiştim çok iyi etmişim harika bir yer .reimlerini yüklediğimde sizde hak vereceksiniz Türkiye de görmediğim sahil pek yok ama burası çok güzel ble bir yer atıl bırakılmış.Sahili çok uzun siyah kumu özellikle romatizmaya çok iyi geliyormuş.Fazla kalabalık yok aslında turistlik tesis de pek yok.balık özellikle deniz lüferi ve kalamar taze taze aç mangala ye harika oluyor.Alkon alallar için harika boğma dedikleri incir üzüm erik aslan içeceği bol bol mevcut ve çok uygun.Akşam sahilde sivrisinek istilasına mauz kaldım hiç böylesini görmedim fakat insanları da arada bir böyle zincirden boşalıp uğrar giderlermiş nadir olurmuş.Deniz bayağı bir sığ bağayı gidiyorsun boy bulmak için suyu sıcak ama güzel Akdeniz'in her yeri güzel.katık ekmeği acısı özellikle güzel sabah kahke simitin büyüğü yanınada tuz ve kekik zeytin yağına bandırıp yiyorsun.herşeyden güzeli insanları her dinden her millet ten insanlar çok güzel kaynaşmışlar tamamen içten misafir perver candan insanlar kendinizi köyünüzde zannedebilirsiniz hiç yabancılık çekmezsiniz.

Etiketler
Ynt: antakya arsuz gülcihan cevik,samandağ

Bakıp okuyorsunuz bişey deyin birşey yazın bende yazacak ilham bulayım resim yükleyeyim.Gezginciler ses verin.

samandağ arsuz arası

SNC01413

SNC01414

Sayın "albatroshaski";

Samandağ, İskenderun, Antakya, Harbiye ... bilinir ama Arsuz-Samandağ arası yolu pek bilinmez genellikle. Yol, gördüğüm ölçüde asfalt kaplama ama çok nitelikli olmasa gerek; epeyce uçurum da olmalı. Zaten de siz de "korkunç bir yol güzergahı" diyorsunuz. Bu yolu, bir panelvanla (Mitsubishi L300) geçmeyi isterim. Biraz daha yol hakkında bilgi verir misiniz?
Hatay ve bu arada Samandağ, çeştli etnik grupların bir arada yaşadığı, çok renkli bir yurt köşesidir; bunu siz de doğruluyorsunuz. Yaz mevimi çok sıcak; o nedenle baharlarda buraya gezi yapmak, daha mantıklı.

Siz aşağıdaki geçeği kullanmış olmalısınız.

Cavid Sezen

[attachment=1]

Arsuz

Gezmen abi zannedersem bu yol Arsuz içinden çıkış başladı tepelere doğru yol asfalt Kale diye bir kötden geçtim sordum doğru yoldasın dedi gerçi Gülcihan'da yaşlı birini aldım pek o yolu tavsiye etmem demiş di ben macera aradığımdan pek kulak asmadım.Pişman değili harika manzaraydı yol kenarlarından ve inişlerde taşlı yollarda bayağı akan sular içersinden geçtim.Taşlı yol bayağı var uçurum yok öyle benim önmde ford transit kaptırmış gidiyordu onun peşine takıldım bende .Yol ortasında orman işletmesi tesisi var adamlar suyun kenarına ve üstüne ev yapmışlardı.Benim arabam eski olması biraz beni endişelendirdi birde benzin paniği oldum.Öyle çok korkutucu sıcak yok hava esiyo nem yok bunaltmıyor akşam daha güzel bir serin baharda giderseniz o kumlara yatma şansınız olmaz yeniden doğmuş gibi oluyorsunuz.

yol kaplaması gerek asfalt olan kesimlerde gerekse stabilize yerlerde düzgündür. bir noktada (akçay) su geçişi var ama oradan da hemen her araç geçer, benzin konusunda arsuz çıkışındaki benzinlikten samandağa kadar benzinlik yok benzin alacak yer de yok (hani bazen köy bakkalları motosikletler için bulundurur) tedarikli gidilirse yollardaki virajlar hariç sorun yaşamadan yolu tamamlarsınız. Ayrıca ışıklı köyünden çevlik girişine kadar hiç bir gsm operatörü de çalışmaz, çalışsa da suriye şebekesi üzerinden görüşme yapabilirsiniz, ancak o bile çoğu yerde çalışmaz bilinmesinde fayda var

Sayın "albatroshaski"nin ve Yaşar Hocamın Arsuz-Samandağ sahil yolu hakkındaki açıklamalar, bayağı aydınlatıcı; teşekkürler. Umarım merak ettiğim bu yolu geçme fırsatını yakalarım.

Cavid Sezen

umarım geçersiniz yaşar bey çadır kamp için yer nereyi tavsiye edersiniz denize girebileceğim tek kalacağım ben bu niyetle geldim ama arabam kumda otomatik şanzıman kaldı .Aracım tamiri bitsin tekrar deneyeceğim kamp maceramı.

ilk tavsiyem kale köyü, burada hem yol kenarındaki sahil var hem de balıkçı barınağı tarafındaki sahil var

ikinci seçenek akçay tarafı (su geçişinin olduğu yer)

üçüncü seçenek şahlankaya (eski karakolun olduğu yer)

son seçenek çevlikten hemen önceki sağ aşağıdaki sahil

tşk. kale köyünden geçtim ama sahile iniş göremedim Akçay dediğiniz orman işletmesinin olduğu yer mi?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR