Ankara'lı Pi Makina Firmasının Hummerleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 4WD Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 56
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,695
Ynt: Ankara'lı Pi Makina Firmasının Hummerleri

Vatan aşkıyla tutuşan nice idealist kişi ve firmanın başına ne geldiyse bu firmaya,da olacağı o

Etiketler

mimar_ankara' Alıntı:
Bu arada Nuri Demirağ'ı saygıyla anmak geldi içimden...nerden aklıma geldiyse..
Aynı kanaatteyim.Ancak pi makinanın yaptığı hurda unimogların şasi ve yürüyenlerini kullanıp , motor değişikliği yapıp üzerine replika Humvee yapmaktan başka birşey değildi.Hayaldi ve hayal oldu sanırım.
Esas başarı % 100 yerli tasarım bir aracı yapmak ve milli orduyu donatmaktır.
Rahmetli Nuri Demirağ; uçağın olmadığı yıllarda uçak yapmış biridir.Eli öpülesi bir girişimci, milliyetçi bir sanayicidir.Aradan geçen 70-80 sene sonra replika bir araç yapmış olmak başarı değildir.Üstelik aracın kendi kimliği bile yok, çakma humvee....

yavuz-çelikel' Alıntı:
Aynı kanaatteyim.Ancak pi makinanın yaptığı hurda unimogların şasi ve yürüyenlerini kullanıp , motor değişikliği yapıp üzerine replika Humvee yapmaktan başka birşey değildi.Hayaldi ve hayal oldu sanırım.
Esas başarı % 100 yerli tasarım bir aracı yapmak ve milli orduyu donatmaktır.
Rahmetli Nuri Demirağ; uçağın olmadığı yıllarda uçak yapmış biridir.Eli öpülesi bir girişimci, milliyetçi bir sanayicidir.Aradan geçen 70-80 sene sonra replika bir araç yapmış olmak başarı değildir.Üstelik aracın kendi kimliği bile yok, çakma humvee....

ağzınıza sağlık.replica aracıda övünç meselesi yapanlara hayret.anadol bile bundan daha yerli araçtır.bu bor, hamur entrikacılarının birde erke dönergeci vardı.şimdi silivide hesap veriyor bir kısmı.maksat göz boyamak.boyamışlarda anlaşılan

Bence güzel olmuşlar.... hala merak ediyorum...

Çirkin olmuşlar demedim, eldeki imkanlarla daha mükemmeli yapılabilirdi. Sinan Aygün'ün balonlarından biriydi, halkı ayakta uyut gemiyi yürüt.

sırf bizden diye her şeye hemen kanmamak lazım

Bizi sizi yok vatan ve millet için kim dürüstçe ve özveriyle çalışıyorsa allah işini rast getirsin

Amin derim bu sözünüzede, daha iyisini yapmak varken kötüyle avunmamak lazım.

yavuz-çelikel' Alıntı:
Çirkin olmuşlar demedim, eldeki imkanlarla daha mükemmeli yapılabilirdi. Sinan Aygün'ün balonlarından biriydi, halkı ayakta uyut gemiyi yürüt.

Abi çirkin demişsin demedimki caNNım ciğerim...!!!

;D Sen yapsan daha güzelini yaparsın dicektim, yazmayı unutmuşum ;D

yavuz-çelikel' Alıntı:
Amin derim bu sözünüzede, daha iyisini yapmak varken kötüyle avunmamak lazım.

Ben daha iyisini henuz görmedim göreyim onada "Helal olsun derim, yap derim" ama sizin gibi hem bişey yapmadan hemde yapılana "cık buda bişeymi" demeye getirmem SAYGI! eldeki bu dolma, bunada SAYGI diğerlerinede SAYGI!

Araca sadece kaporta yapmak başarı ise ellerine sağlık.Üstüne inşa ettikleri araç 1972 model.Bu arada cevabınızıda yersiz bulduğumu belirtmek isterim.

Ben bu projede bir başarı durumu yada önü kesme durumu göremiyorum.Hiç değilse şaseyi kendileri yapsaydı bir yere kadar (yine taklit olurdu ayrı mesele) Unimog şasesi, unimog yürürü, bir motor değişikliği, replika bir kupa.

Sizin İhrac edilmeliydi dediğiniz araç bu mu ? Türkiye dünya pazarında hurdalardan toplama çakma bir araç toplayıcısı (üreticisi diyemeyeceğim) olarak mı tanınsın ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR