Ankara'lı Pi Makina Firmasının Hummerleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 4WD Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 56
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,693

4WD

Kamp II
Yer
Irak\Kerkük
Web
www.4x4typ.ru
Hepimizin bildiği gibi Pi makina Unimog şasesi kullanarak Hummer benzeri bir araç yapmıştı.

1uy61.jpg

1uy57.jpg

xxkonvoy2nw3.jpg

Daha sonra bu araçları Kurtlar vadisi Irak filminde gördük

hunimogdy2.jpg

I232281

kurtlarvadisi06.jpg

I232554

sonraları ise bu araçların yüz hatlarında bazı değişimlere gidilmiş

_DSC0850...JPG

http://www.youtube.com/watch?gl=JP&hl=ja&v=uK7aellRMpA

Şimdi ise benim anlamadığım husus. Pi makina bu projeden neden vaz geçti veya vazgeçirildi. Başbakan yerli oto diye bas bas bağırırken.

Etiketler
Ynt: Ankara'lı Pi Makina Firmasının Hummerleri

Çok hain duruyor neden kapandığı konusu tartışır ordunun ihtiyaç duyduğu duyacağı araç gene politik oyunlarmı acaba

Merhabalar,
İlk dönemlerde sayın Sinan Aygün bu projeye sahip çıkmıştı diye hatırlıyorum, tıpkı BOR yakıtına sahip çıktığı gibi.
Malum siyasi otoriteler muhalif sese hiçbir zaman olumlu bakmazlar bunu hepimiz yaşıyoruz ve şahit oluyoruz.Demek istediğim, acaba bu işi baştan destekleyen muhalif ses olunca o nedenlemi önü kesildi? Ne dersiniz.
Malumunuz Jet Fadıl'da muhalifti ona İMZA attırmadılar.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

bu araçları yakından görmeyi cok istiyorum.nasıl görebilirim acaba dostlar

20 yıl önce bir subay arkadaş, leopard tanklarının son vidasına kadar sökülüp bir alana yayıldığını ve Türk sanayicilerinin çağrılıp tüm parçalarının Türkiyede yapılıp yapılmayacağının sorulduğunu anlatmıştı. Sanayiciler tüm mekanik, elektrik, elektronik parçaların Türkiyede yapılabileceğini belirtmişler.
20 yıldır ülkede tank üretilemedi, 65 yaşında amerikan hurdası tanklar hala modernize ediliyor ve milyon dolarlar dışarıya gidiyor.
Biryerlerde okumuştum. Batılı bir politikacı "Türkiye Türklere bırakılmayacak kadar önemli bir ülkedir" demiş. Bu hema hummerının başına da ne geldiyse artık...Oysa hummerin yarı fiyatına dünyaya ihraş edilecek kalitede araca benziyor..Yazık..

Bu arada Nuri Demirağ'ı saygıyla anmak geldi içimden...nerden aklıma geldiyse..

Yeni model hiç güzel olmamış, ilk, H1' e Humvee' ye benzeyen çok güzel, tebrik ederim...

Fakat farlar konusunda yorum yapmak isterim, belki farlar bilinçli olarak o halini almıştır...
Off Road araçlarında küçük far idealdir kırılmasın diye... Bu durum askeri taktik araçlarında kamuflaj açısından daha önemli tabiki...

Neden ilk projeden vazgeçilmiş, bilgisi olan varsa lütfen cevap versin lütfen...

Bu arada Pi makineye bu konuyu mail atıyorum, belki ilgilenirler...

çok güzel araçlara benziyor. Müşterisi silahlı kuvvetler olacağı belli fiyattınında emsallerinden daha az olacağını düşünüyorum bu araçların orduda kullanılıyor olması gerekiyor . Eğer kullanılmıyorsa bunun fiyat performans dengesizliği olmadığıdır.

Çok başarılı gorunuyor maliyeti duşük olunca rant tekelleri tırsmıştır.yoksa orduya satacakları ingliz malları noolur alimallah...Yanlız pi makinaya seleniyorum yapıp piyasaya satın almazsam namertim..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri