Ankara Windsurf Meraklıları Bu Köşeye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dboran Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,280

dboran

Ana Kamp
Yer
Ankara
Arkadaşlar merhaba,

Ankara'da yaşayan biri olarak windsurf'e ilgi duyuyorum. Bayagi bir internet araştırmasından sonra sadece " Sarıyar Barajı ve Çamlıdere Baraj Gölü rüzgâr sörfü yapmaya elverişlidir" bilgisine ulaşabildim fakat burada sörf yapan herhangi bir grup veya klüb bilgisi bulamadim. 5-6bin lisanslı dalgicin oldugu tahimin edilen Ankara'da bir cok da rüzgar sörfü meraklısı oldugundan eminim. Gercekten bu barajlarda rüzgar sörfü yapiliyor mu? ve Ankara'da malzeme kiralayabilecegim bir mekan var mi?

Teşekkürler,
Boran.

Etiketler
Ynt: Ankara Windsurf Meraklıları Bu Köşeye

Sanırım oralarda öyle bir tesis yok. Ben de çok araştırmıştım internet üzerinden ancak bulamamıştım. Kendi malzemelerimi aldığımda ilk fırsatta gidip orada sörf yapmak istiyorum zaten. Ankarada kendi malzemesi olup da sörf yapmak isteyen başka insanlar da varsa ortak bir depo bile yaptırılabilir bence. Ancak bir okulun açılması malzeme kiralanması sanırım şimdilik uzak bir ihtimal :smiley:

Gordugum kadariyla etrafta (en azindan benim) bayagi bir ilgili var. Gidip gormedim ama eger bu barajlar gercekten windsurf icin uygun ise (ruzgar, hava vs) ankara icin cok hos bir aktivite olur.
Haklisiniz, malzeme olmadikca denize inmekten baska caremiz yok :smiley:

Feoran' Alıntı:
Sanırım oralarda öyle bir tesis yok. Ben de çok araştırmıştım internet üzerinden ancak bulamamıştım. Kendi malzemelerimi aldığımda ilk fırsatta gidip orada sörf yapmak istiyorum zaten. Ankarada kendi malzemesi olup da sörf yapmak isteyen başka insanlar da varsa ortak bir depo bile yaptırılabilir bence. Ancak bir okulun açılması malzeme kiralanması sanırım şimdilik uzak bir ihtimal :smiley:

Merhaba,

bende aynı konu üzerinde biraz internet araştırması yaptım. Sizin bahsettiğiniz Çamlıdere ve Sarıyar baraj gölleri dışında Ankara'ya 150km mesafedeki Hirfanlı Baraj Gölü de araştırılmaya değer. Geçtiğimiz günlerde 1 Temmuz Kabotaj bayramı kutlamaları Hirfanlıda yapıldı ve ne kadar aktif olduğunu bilmemekle birlikte halihazırda Hirfanlı Yelken Klubü mevcut.

Bu konuda bilgi paylaşımını destekliyorum.

Saygılarımla,

Özgür Öncel

Tüm Ankaralı rüzgar sörfü meraklılarına (ben de dahil tüm zavallılar:smiley: selamlar,

Ben de son iki senedir sörf yapmak, daha doğrusu öğrenmek için Alaçatı’ya gidiyorum.

Geçen yaz planing yapmaya (gerçekten sörf yaptığımı hissettiğim an) başladım ama biliyorum ki bu yaz gittiğimde, verilen uzun aradan ötürü yine birçok şeyi baştan öğrenmek zorunda kalacağım ve konaklama, ders, malzeme kiralama derken yine sağlam bir harcama yapıp, buna karşın kendimi geliştirmek için yeterince zaman bulamadan geri döneceğim.

Ankara’ya yakınlığı sayesinde bana daha sık antrenman yapabilme şansı tanıyacak, yazın hemen her hafta sonu gittiğim Akçakoca’da sörf yapmak üzere geçen sonbahar düşeş malzeme bulup (135 L board ve 6m2 yelken) Karadeniz’de sörf yapmayı denedim ama ne mümkün.
Rüzgarın sürekli denizden esmesi (aslında açığa sürüklenme tehlikesini ortadan kaldırıyor) ve sörf yapmaya elverişli bir hıza ulaştığında kıyıya sağlam dalgaların vurması nedeniyle yelkenimi bile kaldıramadım (hızla esen rüzgara rağmen dümdüz bir denizin nasıl bir nimet olduğunu, Alaçatı’nın neden bu kadar ünlü olduğunu o zaman anladım).

Uzatma, özet geç derseniz, bir Ankaralı'nın rüzgar sörfünü hakkıyla öğrenebilmesi ve yapabilmesi için tek şansı Ankara'da da sörf yapabilmekten geçiyor. Rüzgarın uygun olduğu zamanlarda (eyvallah windguru.com) yukarıda da söz edilen barajlarda ya da Mogan’da, neopren kıyafetlerle 7-8 ay sörf yapılabileceğini düşünüyorum.
Ancak gerek motivasyon, gerekse güvenlik açısından, benzer şekilde düşünen insanlardan oluşan, küçük de olsa bir gruba ihtiya(cım)ç var.
İlk aşamada kendi malzemelerimi paylaşmaya hazırım (en azından beginner aşamasını geçmiş kişilerle).

Buradan ya da kerem500@mail.com adresinden benimle iletişime geçerseniz buluşur, sohbet eder, yapılabilecekleri konuşuruz.

Görüşmek dileğiyle,

Kerem Severoğlu

Tüm Ankaralı rüzgar sörfü meraklılarına (ben de dahil tüm zavallılar:smiley: selamlar,

Ben de son iki senedir sörf yapmak, daha doğrusu öğrenmek için Alaçatı’ya gidiyorum.

Son olarak geçen yaz planing yapmaya (gerçekten sörf yaptığımı hissettiğim an) başladım ama biliyorum ki bu yaz gittiğimde, verilen uzun aradan ötürü yine birçok şeyi baştan öğrenmek zorunda kalacağım ve konaklama, ders, malzeme kiralama derken yine sağlam bir harcama yapıp, buna karşın kendimi geliştirmek için yeterince zaman bulamadan geri döneceğim.

Ankara’ya yakınlığı sayesinde bana daha sık antrenman yapabilme şansı tanıyacak, yazın hemen her hafta sonu gittiğim Akçakoca’da sörf yapmak üzere geçen sonbahar düşeş malzeme bulup (135 L board ve 6m2 yelken) Karadeniz’de sörf yapmayı denedim ama ne mümkün.
Rüzgarın sürekli denizden esmesi (aslında açığa sürüklenme tehlikesini ortadan kaldırıyor) ve sörf yapmaya elverişli bir hıza ulaştığında kıyıya sağlam dalgaların vurması nedeniyle yelkenimi bile kaldıramadım (hızla esen rüzgara rağmen dümdüz bir denizin nasıl bir nimet olduğunu, Alaçatı’nın neden bu kadar ünlü olduğunu o zaman anladım).

Uzatma, özet geç derseniz, bir Ankaralı'nın rüzgar sörfünü hakkıyla öğrenebilmesi ve yapabilmesi için tek şansı Ankara'da da sörf yapabilmekten geçiyor. Rüzgarın uygun olduğu zamanlarda (eyvallah windguru.com) yukarıda da söz edilen barajlarda ya da Mogan’da, neopren kıyafetlerle 7-8 ay sörf yapılabileceğini düşünüyorum.
Ancak gerek motivasyon, gerekse güvenlik açısından, benzer şekilde düşünen insanlardan oluşan, küçük de olsa bir gruba ihtiya(cım)ç var.
İlk aşamada kendi malzemelerimi paylaşmaya hazırım (en azından beginner aşamasını geçmiş kişilerle).

Buradan ya da kerem500@gmail.com adresinden benimle iletişime geçerseniz buluşur, sohbet eder, yapılabilecekleri konuşuruz.

Görüşmek dileğiyle,

Kerem Severoğlu

arthropoda' Alıntı:

Son olarak geçen yaz planing yapmaya (gerçekten sörf yaptığımı hissettiğim an) başladım ama biliyorum ki bu yaz gittiğimde, verilen uzun aradan ötürü yine birçok şeyi baştan öğrenmek zorunda kalacağım ve konaklama, ders, malzeme kiralama derken yine sağlam bir harcama yapıp, buna karşın kendimi geliştirmek için yeterince zaman bulamadan geri döneceğim.

Buradan ya da kerem500@gmail.com adresinden benimle iletişime geçerseniz buluşur, sohbet eder, yapılabilecekleri konuşuruz.

Görüşmek dileğiyle,

Kerem Severoğlu
Kerem bey selamlar,yazdığınız şeyleri dikkatle okuyunca sörfe başladığım ilkzamanlar geldi..bu sporu geliştiermenin tek yolu uygun havalarda sürekli boardun üzerine çıkmakla geçiyor ..umarım aynı hevesle zevkle bir hırsla rüzgar sörfü yapmaya devam edersiniz..

Erhan Bey, teşekkürler,

Söz edildiği gibi bir grup oluşturulabilirsek ben de o bordun üzerinden inmeye niyetli değilim zaten.

Hadi 10 yıl sonra konuyu hortlarayım,
Konu ile ilgilenen varmı.
Yeniden bir gurup olup insanları toplayabiliriz
Konu hakkında yazışmak isteyen arkadaşlar buraya yazabileceği gibi ( rasitcelen@hotmail.com ) dan bana ulaşabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR