Ankara ve Cevresinde Offroad Organizasyonu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mlh.gndz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 76
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,361
Kışlık lastikler var şuan, bu hafta AT almaya çalışcam.

Forumda yükseltme olmaksızın 235/70/16 kullanılabilir deniyor. Ancak benim aracımda şuan 245/70/16 var. 2 inc yükseltmek istemiyorum, biraz vakit geçince 3-3,5 inc kullanacağım. Bu geçiş sürecinde en makul olacak tercih nasıl olmalı? Hangi ebatlarda AT lastik alsam 3 inch yükseltmeye gittiğimde de kullanabilirim, ekstra masraf çıkartmaz.
Konu dışına çıktıysam kusura bakmayım, lafı açılmışken sorayım dedim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hocam 255/70/16 hankoook AT/M taktım çok memnunum

Etiketler

Gezimiz arazide 40 kmlik guzel bir etapdi... kazasiz belasiz ufak tefek sorunlarla 12 13 saat ugrasarak bitirdik :smiley:
Uploadfromtaptalk1457337133359
Uploadfromtaptalk1457337158645
Uploadfromtaptalk1457337199965
Uploadfromtaptalk1457337239630
Uploadfromtaptalk1457337271687

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kışlık lastikler var şuan, bu hafta AT almaya çalışcam.

Forumda yükseltme olmaksızın 235/70/16 kullanılabilir deniyor. Ancak benim aracımda şuan 245/70/16 var. 2 inc yükseltmek istemiyorum, biraz vakit geçince 3-3,5 inc kullanacağım. Bu geçiş sürecinde en makul olacak tercih nasıl olmalı? Hangi ebatlarda AT lastik alsam 3 inch yükseltmeye gittiğimde de kullanabilirim, ekstra masraf çıkartmaz.
Konu dışına çıktıysam kusura bakmayım, lafı açılmışken sorayım dedim

At Alacaksanız Bf At başarılıdır...
Mt olarak cooper stt veya BF Mt Tercih edin..
Ekonomik Olsun Derseniz KL-71 veya Maxxis MT kullanabilirsiniz.
Ölçü işine gelince aracı yükseltene kadar 30,9x15 kullanabilirsiniz...

Bende Copper Stt Kullanıcısıyım...
20160306 165707

*Pazar günü geziye katılacak arkadaşlar; sabah saat 07.30'de buluşulup 08:00'da hareket edilecektir...
Buluşma noktamız İstanbul Yolu Kazan Yolunda Opet İçi Cumhuriyet Tesislerinde olacaktır...

Genel Bilgi ve İletişim İçin : Eren Alver - 0506 674 94 86

Gezi Rotası;

*GEZİMİZ BOYUNCA ALKOL TUKETMEK YASAKTIR...

* Kizilcaoren Köyü - Yaylalar , Karacaören Köyü Göleti, Soğuk Su Milli Parkı olacaktır. Arazide 41 Km Sürecek Bir Etapdır.

*Yemek Organizasyonu; Araç sayısı ve kişi sayısı belli olmadığı için ve etap uzunluğunu göz önüne aldığımız ve günü birlik bir gezi olduğu için aparatif bir yemek organizasyonu yapılacaktır...
(Kaşar, Domates vs) Herkes Kendine Göre Alış Verişini 1 Gün evvelden yapabilir ya da en son noktadan alışveriş yapıp araziye çıkılacaktır.

*Hava şartlarından dolayı iklime uygun giyinelim lütfen...

*TELSIZ ŞARJLARI LÜTFEN TAM OLSUN...

*Ankaralı Bütün Off Road Severleri 4x4 Araçları İle Bekleriz...

Telsiz ve benzeri donanımı olmayan araçlar için yedek telsiz getirmeyi unutmayalım...

Genel Bilgi ve İletişim İçin : Eren Alver - 0506 674 94 86

Gezi boyunca alkol tuketmek yasak namaz kilabilir miyiz namaz arasi olacak mi ?

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezi boyunca alkol tuketmek yasak namaz kilabilir miyiz ?

Kimsenin dini tercihleri bizi baglamaz... Arazide güvenlik tedbiri sadece... Kıbleyi eğer biliyorum dersen no problem...

Soforun yanindakiler alkol alabiliyor mu guvenlik acisindan mahsuru olur mu ?

Ictikten sonra boyu 1 metreyken 2 metre olan insanlardan dolayi konulmuş bir kuralimiz bu... isterseneiz gezilerimize gelmeyerek bu kuralimizi delip kendinizi ve bizi mutlu edebilirsiniz...

Evet haklisiniz zaten bu dunyada cok icen ile hic icmeyenden korkacaksin gerisinin pek zarari olmaz

Herkese ve her yere gore degisir, avrupada kaldigim zaman avrupalilara gore az ya da hic icmeyen, birlesik arap emirliklerinde kaldigim zaman araplara gore cok icen , evlendikten sonra fotosenteze gecen gruptayim , sosyal icici deniyor bu gruba ama cok icelen ile hic icilmeyen ortamlarda bulunmamayi tercih edenlerdenim

Sosyal yaşantınızı tartismak haddimize değil tabiki. Ben şahsım adına alkol normal yasantimda aliyorum bu kimseyi ilgilendirmez... ancak arazide yaptigimiz is bir disiplin gerektiriyor ise en başta kati kurali koyacakda benim... iyi günler dilerim...

Herkese ve her yere gore degisir, avrupada kaldigim zaman avrupalilara gore az ya da hic icmeyen, birlesik arap emirliklerinde kaldigim zaman araplara gore cok icen , evlendikten sonra fotosenteze gecen gruptayim , sosyal icici deniyor bu gruba ama cok icelen ile hic icilmeyen ortamlarda bulunmamayi tercih edenlerdenim

Bi melezlik sezmiştim

Bu offroad camiası biraz garip tabii , bir çok içen sanayici oto galerici esnaf tayfası iki hic içmeyen sanayici esnaflar , ucuncu grup artiz grubu eli biraz para gormus bunlar ekseriye toyota ve nissana biner dunyanin en iyi offroadculari bunlardır, bunların muhabbeti esnaf arkadaşlardan fenadır iceni de içmeyeni de sıkıntılıdır hic cekilmezdirler, dört memur muhendis özel sektör çalışanı vs bunların muhabbeti iyi olur araba haricinde de konuşacak konuları olur bu 4 grubun harmanı iyi olur , ama ilk üç gruptan birinin içine düştün mü aboovv bi de offroad sevmeyen karın varsa yanında toptan bittiğin gündür bi de araba kırılır batar ise bak sen şenliğe

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri