Ankara Offroad ve Outdoor Etkinlikleri Grubu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeomad Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8,847
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 590,548
Ynt: Ankara Offroad Ve Outdoor Etkinlikleri Grubu

salih yardımcı' Alıntı:
ama sen Jeep siz yapamazsın.
bak şu araba çok güzel.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-arazi-araclari-son-3-gun-classsic-safkan-amerikan-crooke-2,5-otomatik-148971124/detay/
Cidden çok tatlı ama buna kıyıp araziye çıkamam abi:smiley:

Etiketler

sakyuz' Alıntı:
şehir içi 12lt/100km, şehirler arası 9lt/100km (benzin). lpg ile otobanda 11 litre yakıyor. Düşünürseniz ben bu aralar satmayı düşünmüyor değilim ama henüz bir alternatifini bulamadım. Terios baktım, motoru otoban için zayıf çıktı, hyundai tucson baktım, bizim usta motorunu beğenmedi servisinin bile çözemediği problemleri olabiliyor dedi, mitsubishi outlander baktım yedek parça sorunu var gibi geldi, 2006 model rav4 baksam 40-45 bin ytl, şu bu derken ben 98 model rav4'ü herhalde bu gidişle bir 5 sene daha kullanırım (zaman ilerliyor ama bu 'bir 5 sene daha' kavramı hep sabit, bakalım nereye kadar gidecek..), ama almayı düşünüyorsanız yine de aklınızda bulunsun, konu teklife açıktır.

öteki soruya gelince (arazi kabiliyeti), sanırım 5 lt motorlu arazi şanzımanlı jeep'ten sonra sizi pek kesmez... ben aradaki farkı umursamayanlardanım, offroad yok ama kış ortasında yayla gezintisine giderim. geçen hafta sonu ankara ışık dağı civarındaki karagöldeydim, oraya kadar gidiyor yollarda çok çamur yoksa, çamur lastiği ise takmadım, yol kenarı uçurum zaten, çamurluysa öyle yerlere hiç girmiyorum. bu da herhalde 'arazi kabiliyeti' konusunda ne bekleyip ne beklememeniz gerektiğini az çok açıklıyordur.
Hocam bilgiler için çok teşekkürler.Bu durumda ş.içi 14 ltr gibi yakar ve buda şu an 410 krş yapar.Aracınızın ilanı varmı herhangi bir sitede.Bilgi alabilirmiyim?

mesut kose' Alıntı:
Rav 4 guzel bir sehirici ve bozuk yollarda da kullanilabilecek suv tipi bir aractir ozellikle bahsettigin kasa guzeldir, sonucta o bir Toyota ama asla LC gibi bir arazi araci degildir onun yerine kullanilamaz.
Abi elbette LC den beklediklerimizi bu araçta hayal sınıfına koyarız.Ama pratik hem aile ile şehir içinde binilebilecek, hem işte kullanılabilecek, hemde orta sert araziye çıkılabilecek bir araç gibi ...

jugu' Alıntı:
ben de önceki vitaradan önce rav4 bakmıştım ve araştırmıştım abi. sadece bozuk yola girse dahi antin kuntin ötmelerinden geçilmiyordu ve ne yazık ki arazi performansını öven hiç bir bilgiye rastlayamadım. hele bindiklerinden sonra (şanstır biraz tabi ama ) hiç sana gelmez gibi geliyor bana.
Ömer hocam o kronik sesleri arazide pek takmıyorum ben.Ameriklanlarda da mesela koltuklardan arkadan baya ses geliyor.katlanmak lazım.Bu arada rav4 dediğin zaten crv tadında bir ara.beklentiler belli.artık ağır masraflı araca (bu ara) girmek istemiyorum.2 araç yapmak ta istemiyorum.Rav 4 e bakayım dedim.Ne bileyim hayırlısı:smiley:

salih yardımcı' Alıntı:
Çok doğru Ömer hocam,şeytan dürtüyor sürekli,fiyatları biraz daha makul olsa çok rahat alınır.
Şu tarz aktivitelerde 10 numara...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=95661.0

bunaldın mı atla git...
Abi gerçekten aslında en iyisi bunlar ama yer problemi var.Ve sarıop sarmalamadınmı acaip çabuk deforme olabiliyor.

Mesut Köseeeee, Salih abiiiiiii...abi varmı bu hafta bi hareket.Nerde hareket orda bereket! :smiley: sert bi keşif yapsak...Bu arada 4x4 kiraya veren rent çi buldum.çokta uygun.ranger 90 tl:smiley:))arazi aracım var yaniii:smiley:

Bu arada Selim bey Ve Ömer hocam V8 den sonra başka araba kesmez demişler.Evet bende v8 hastalık.Evde sesini duysam cama koşar bakarım.Ama inanın marka kompleksim yoktur.Sevsemde olmazsa olmazım değildir.İlerde yine alacam ama bu ara daha masrafsız bir araç düşünüyorum.Ankaranın bütün dolmuşları benim 2 haftadır:smiley:))Arabasızlık zor ama hayata gülen biriyim.200 elegance a binerken ertesi gün satıp 94 skoda favoritimle aynı neşe ile eve gittim/giderim:smiley:X5 satıp 2 gün sonra palıo aldım:smiley:Arada büyük koltuktan inip minderde oturmak iyidir.Kıymetini anlıyorsun:smiley:Herneyse.V8 le alakalı son sözüm;bir oğlunuz olur çok seversiniz ama çok para harcar.Sever katlanırsınız ya öyle bir şey.Bir v8 in ortalama maliyeti; (forumu başka takip edenlere de örnek olsun diye yaıyorum) ;kendi aracımdan örnek vereyim; bir v8 km de 750-850 krş arası gaz yakar.ayda 1000 km yapsanız (ben yapıyordum) 100 tl de benzin alırsınız en az.yani 900 tl yakıt...vergisi senede (düşürülmüş hali) 2720 tl dir ayda 226 tl eder.yani ayda (sigorta-kasko hariç) 900+226=1126 tl gider.yılda 1 kere bakım yapsanız sırf yağ ve filtreler 1100 tl tutar..etti 1217 tl...arada kapris yaar birşeyleri bozulur:smiley:bir jant kapağının plastik göbeği bile 75 tl dir:smiley:))) yani arkadaş çooook yorar çoook üzer.binerken çok zevk alırsınız.kükrer.harbi 0-100 e 9 saniyede çıkar.uzun yolda nadir araba sollar V8 i...ama şimdi yanımdan V8 geçince; aptala bak ya km de (benzinle beraber) 850-900 krş yakıyor diyorum:smiley:))ben birkaç aya yeniden v8 e binersem siz bana aptal demeyin ama, kırılırım:smiley:

Savaş Cherokee' Alıntı:
Mesut Köseeeee, Salih abiiiiiii...abi varmı bu hafta bi hareket.Nerde hareket orda bereket! :smiley: sert bi keşif yapsak...Bu arada 4x4 kiraya veren rent çi buldum.çokta uygun.ranger 90 tl:smiley:))arazi aracım var yaniii:smiley:

Bu hafta benden pas.Cumartesi sabah 5 te yola çıkıp toplantıya gideceğim.1 hafta şehir dışındayım.Dönünce bir etkinlik yapsak olur mu dostlar?

bu arada artık satmam lazım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-cj-candir-bide-8-olursa-146415320/detay/

Hocam bilgiler için çok teşekkürler.Bu durumda ş.içi 14 ltr gibi yakar ve buda şu an 410 krş yapar.Aracınızın ilanı varmı herhangi bir sitede.Bilgi alabilirmiyim?

Araç bilgilerini özel mesaj olarak gönderdim. Şu anda herhangi bir sitede ilanı yok.

Savaş Cherokee' Alıntı:
Ömer hocam o kronik sesleri arazide pek takmıyorum ben.Ameriklanlarda da mesela koltuklardan arkadan baya ses geliyor.katlanmak lazım.Bu arada rav4 dediğin zaten crv tadında bir ara.beklentiler belli.artık ağır masraflı araca (bu ara) girmek istemiyorum.2 araç yapmak ta istemiyorum.Rav 4 e bakayım dedim.Ne bileyim hayırlısı:smiley:

hayırlısı tabi gönlünden ne geçiyorsa abi. Ben tatlıya ortak edeyim de da toros bile alsan olur : DDD

sakyuz' Alıntı:
Araç bilgilerini özel mesaj olarak gönderdim. Şu anda herhangi bir sitede ilanı yok.
Selim hocam şimdi okudum özeli.Fiyat yazarsanız sevinirim.Makul gelirse hala Rav4 düşünüyorum.Hatta bu akşam istanbula gitme planımda vardı ama vazgeçmem gerekti.1-2 araç bakacaktım.Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri