Ankara Güdül Sorgun Göleti

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Gkhn060638 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,079

Gkhn060638

Ana Kamp
Ankaraya 90 km mesafede yol gölete kadar asfalttır tuvalet su ücretsiz göletin kenarında ormanın içinde bu arada benimde köyüm olur kendi karavanımla harika kamp yaptığım yerlerden biridir ayrıca ormanın içinde ve sorgun köyünün yeşil yaylasında çayın kenarında da kamp yapabilirsiniz tavsiye ederim

Etiketler
Fotoğraf da olsa iyiydi.Eve tıkıldığımız şu kış günlerinde biraz içimiz ısınırdı:smiley:

İnternetten bulduğum bir kaç fotğraf:
Upload 2019 12 31 12 12 10
Upload 2019 12 31 12 12 27
Upload 2019 12 31 12 12 53
JEZFqvqWhp0IIqlc0V4 2c rufxffbeDZYg7zOc2C2 ee5i0s 7fKxYJeHhYsvi8Fvy1i Tgu5Vc hA10Je EquOvtUI rpbqLs

Aynen yeşilin suyun temiz havanın olduğu bir yer lakin kışın rakımı biraz yüksek olduğu için soğuk olabilir hasta olmamaya dikat edin derim

Haber sevindirici,orada kamp var mi? Yoksa piknik alani gibi bir yer mi? Elektrik,W.C. ve Su durumlari nasil,tesekkurler.
2-3 yıl önce ücretli bir yer değildi burası dolayısıyla elektrik alınabilecek herhangi bir düzenek yoktu.şu anda da yoktur diye düşünüyorum. çadır kuranlar çoğunlukta idi ve 1-2 tane de karavan vardı. günübirlik pikniğe gelenler de mevcut. büfe market vs. de bulunmuyordu. birkaç tane çeşme vardı. tuvalet vardı ancak kullanmadığım için temizlik durumunu bilmiyorum. bir de mescit vardı.

elektirik yok duş yok genelde çadırcılar kalıyor ancak karavanıyla gelenlerde var, wc lerini geçen sene yenilediler. yazın gözleme satan köylüler , atv ve bisiklet kiralayan bir amcada var.

elektirik yok duş yok genelde çadırcılar kalıyor ancak karavanıyla gelenlerde var, wc lerini geçen sene yenilediler. yazın gözleme satan köylüler , atv ve bisiklet kiralayan bir amcada var.
Üzülerek yazıyorum, Türkiyede wc ler temizlemdi anlık bir olay, yapıldığı an sadece temiz, ondan sonra tufan. Çöp kutusu olan yerlede çöp kutuları bomboş ama çevre mok götürüyor. Elhamdürillah temizlik imandan gelir.

Üzülerek yazıyorum, Türkiyede wc ler temizlemdi anlık bir olay, yapıldığı an sadece temiz, ondan sonra tufan. Çöp kutusu olan yerlede çöp kutuları bomboş ama çevre mok götürüyor. Elhamdürillah temizlik imandan gelir.

Yani tabi dediğiniz gibi bizim insanımız pek ortak kullanım alanlarını sahiplenmiyor her ne kadar köye yakın olsada sürekli temizlendiğini sanmıyorum ama en aon geçen sene kullanılabilir durumdaydı

İki gün önce önce oradaydım,

Ayaş merkezden üç beş bir şey alırım diye Ayaş-Güdül-Sorgun yaptım ki ilk hata burada. Güdül devlet yolu zaten o kadar bakımsız kötü ki üstüne Güdül'den sonra Yeşilöz köyü-Sorgun köyü arasında kalan yol bildiğin offroad için tasarlanmış. Araç Boxer; benim için hayrı aracı ve dolaysıyla karavanı bu yolda denemiş oldum. Balatalardan kokuyu getirdik. Motor freni yapsam da yetmiyordu ara ara. Köy yolu ne kadar kötü olabilir dememek lazım. Bu tarafı kullananlar Yeşilöz-Sorgun arası aman dikkat. (Binek otolar için yazmıyorum tabii). Aşırı sıcak yoktu ama asvalt erimiş, ekipler ara ara toprak atmiş eriyen yerlere. (-Sevene- Aslında manzara ve sürüş açısından çok güzel tabii otomobil ile, manzara, rampalar , virajlar v.s...--- Yeşilöz-Sorgun arası---)

İlk defa gittiğim için Google Haritalar abimiz (bende de hata var) bizi göletin kısıyına götürdü. Ama tabiat parkının karşısına düştü. Yol Sorgun köyü > Sorgun Yaylası > Sorgun Tabiat Parkı olarak gidilirse asvalt. Ancak yanlışlıkla benim gibi yayladan sonra, yol ikiye ayrılıyor. Ben sağdan gittim naviye uydum, toprağa düştük. Toprakta sıkıntı yok ama yağışlardan dolayı oluklar oluşmuş, karavanın dolapları sanki aşağıda inecek. O cinsten çukurlar ve oluklar oluşmuş.

Bu arada illa tabiat parkına girmeniz gerekmiyor. Bahsettiğim bozuk toprak yoldan dan gidilerek parka ait olmayan gölete sıfır ya da nazır bir yerde de kamp yaparsın. Milli park sadece göletin belli bir kıyısına hakim.

Gölet çok güzel. Dağın başında. Günübirlik piknik için değmez. Basıp Abant'a dahi gidelebilinir : ) bunun için.

Karavan ve çadır için çok uygun. Çadır için hele ki bence çok daha güzel. Parkın içindeki yollar toprak olduğu için yağışlardan dolayı burada da çökmeler ve oluklar mevcut.

Aracı göle sıfıra yakın park edeyim derken sağ ön teker çukura girdi elektrikli kayar basamağın korumasını ezdim. Çukurdan çıkmak içinde ikinci kez ezdim : ). Allah'tan alet edevat vardı. Komple çıkardım yamulan yerleri ezdim çalıştırdım tekrar.

WC'ler temiz. Ancak suyu akmıyor. Görevli abimiz sabahları temizliyordu Kışın borular patlamış. Ancak dışardaki sular çalışır haldeler. WC içinde 5 lt suları dolduruyor görevli abimiz. Yani koca belediye madem işletme sende tesisatı neden yapmazsın. Girişe koy 5/10 tl ayak bastı ücreti karşıla masfrafları. Çadır ya da karavanlar için özel bir teçhizat yok. Elektrik v.b .. gibi.

Su temiz ama içmedim. Sorgun köy girişinde (Yeşilöz tarafından gelince) çeşmeler mevcut. Suyun içilebilir ve güzel olduğunu söylemişlerdi. Damacanaya koydum hemen. Köy içinde de çeşme var. Parkın içinde gözlemeci ablaların karşında da mevcut. Gözlemeci ablalarda semaver, mangal kömürü, odun v.s var. Çay bitmiş ricâ ettim ücreti karşışında çay bile alabildim.

Bulunduğum süre boyunca TYT / AYT ve yağış uyarılarından dolayı belki de çok bi kalabalık yoktu ortada.

Bu arada parkın işletmesini Ankara B. Belediyesi sağlıyor hâlâ. Güvenlik var ilgili. Kamp için illa Çevre Koruma Daire Bşk aramanız ve izin almanız gerekli dediler. Dedim dağın başına geldik ne ara izin alabilirim. Toplam 50'ye yakın aramadan sonra cevap vermedikleri için güvenlikçiye ad ve tel yazdırarak çözdük.

Temmuz itibariyle yasaklar sona erecek belki sistem değişir.

Dönerken geldiğim yolu tabii ki kullanmadım. Tamamen asvalt olan Sorgun > >>>Ara köyler>>>Çeltikçi > Çeltikçi Gişeler > Ankara otobandan giderek rahat ettim.

Ancak Sorgun > Çeltikçi arasında da ciddi dar ve aşırı viraj/rampa>aşağı/yukarı mevcut. Köy yollarını büyükşehir asvalt atmış ama dar. Gece acil işim çıktığı için zifiri karanlıkta dar yollar az biraz bunaltı. Gündüz yol gitmenizde fayda var. Bu ara için.

Son olarak otobandan gidin : D

Son düzenleme:

Bu alana on kez cadir icin gittim ama cekme karavan korkutuyor beni nedense. Yollar yer yer dar ve virajli. Celtikci tarafindan gelirken koy ici bazi yerleri zorlayici goruyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri